TV Program - Pondělí 13. června

      
Vyberte datum:
Filtr:  
Zobrazit vybrané
Viasat Explorer Viasat Explorer
Viasat History Viasat History
reklama
VOX VOX
VIVA VIVA
05:00
dokument
Hračky boháčů (2)
Dokument VB (2004) Nejlepší hračky bohatých mužů. Setkáme se s několika velice bohatými lidmi, kteří...

Dokument VB (2004) Nejlepší hračky bohatých mužů. Setkáme se s několika velice bohatými lidmi, kteří mají výjimečného koníčka: vlastní, řídí a střílí z bývalých vojenských strojů, od polních děl, přes tanky, až po bojové stíhací letouny. Čeká nás vzrušující jízda v nejlepších bojových strojích ve společnosti pozoruhodných lidí.

06:00
dokument
Megastěhováci (3)
Dok. seriál USA (2006) Sledujte přepravu ropné soupravy o hmotnosti 22 000 tun ze Singapuru do Mexic...

Dok. seriál USA (2006) Sledujte přepravu ropné soupravy o hmotnosti 22 000 tun ze Singapuru do Mexického zálivu. Pořad sleduje přepravu největších, nejtěžších a nejhůř přemístitelných historických objektů, jaké si jen dovedete představit. Staneme se svědky důležitého procesu plánování - jak přepravci měří rozměry a hmotnost, zohledňují počasí, provoz a světlou výšku - s vědomím, že jediná chyba může znamenat katastrofu. Zadržíme dech při prvním napínavém vyzdvihnutí, kdy skřípání, praskání a sténání značí zvednutí osmisettunové budovy na dvacet pojízdných souprav. Budeme sledovat nebezpečnou cestu, navigovat na úzkých mostech, vyhýbat se drátům elektrického napětí, projíždět ostrými zatáčkami a při tom všem doufat, že se objekty nerozpadnou. Nad vším bude bdít matka Příroda, která ráda připravuje překvapení, jako je jarní bahno, letní bouře, záplavy a hurikány.

07:00
dokument
Sport očima vědy (21)
Dok. seriál USA (2009) Házení trestných hodů by mělo být pro hráče basketbalu snadné. Pro jednoho z ...

Dok. seriál USA (2009) Házení trestných hodů by mělo být pro hráče basketbalu snadné. Pro jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob, Shaquillea O´Neala, je však noční můrou. Požádali jsme hráče NBA z klubu Lakers Sašu Vujačiče, aby hodil pár trestných hodů, aniž by viděl. Dokáže Shaquillea se zavřenýma očima přestřílet? V této epizodě rovněž prověříme, zda může sex před zápasem negativně ovlivnit atletky a prostudujeme ničivé následky nárazu do varlat u sportovců. Při nevídaném setkání sportovců, vědců, animátorů a technologie vysokého rozlišení se Sportovní věda vrací ve druhé řadě, aby objasnila některé z největších sportovních mýtů a záhad všech dob. Seriál prezentuje dokonalou ukázku rychlosti, síly, vytrvalosti, techniky a tréninku. Prověří sílu škrcení experta na bojová umění v porovnání s krajtou tmavou nebo zrekonstruuje slavný Tysonův zápas proslulý ukousnutím ucha. Sportovní věda nahlíží do podstaty sportů prostřednictvím vědeckých poznatků a odkrývá vše, co bylo doposud tajemné, neznámé či nezměřitelné.

06:00
dokument
Hitlerovi falzifikátoři
Dokument Rak. (2009) Během druhé světové války měl Adolf Hitler v plánu uvést do oběhu velké množstv...

Dokument Rak. (2009) Během druhé světové války měl Adolf Hitler v plánu uvést do oběhu velké množství padělaných britských bankovek, aby oslabil britské hospodářství. Za tím účelem byli z vězňů v koncentračních táborech vybráni nejnadanější tiskaři, typografové, rytci a malíři. Po překonáních několika závažných počátečních těžkostí vytiskli přibližně 140 milionů dokonale padělaných britských bankovek. Padělky se však do oběhu nikdy nedostaly. Po příchodu americké armády a následné kapitulaci Německa byly padělané peníze i tiskařské lisy zničeny, aby po celé operaci nezůstaly žádné stopy. Dokument diváka seznámí s vývojem tohoto plánu a jeho zaváděním.

07:00
dokument
Poslední z Dam Busterů
Dokument VB (2008) Jeden z posledních žijících skutečných Dam Busterů, „ničitelů přehrad“, se vrací ...

Dokument VB (2008) Jeden z posledních žijících skutečných Dam Busterů, „ničitelů přehrad“, se vrací do Německa, aby si prohlédl obrovské přehrady, jež bombardoval při útoku, který šokoval Hitlera. To, co spatřil, způsobilo zásadní změnu jeho přesvědčení a názorů. Velitel letky George „Johnny“ Johnson, držitel medaile za zásluhy a ročník 1921, je neskutečně milý a obdivuhodně výřečný člověk, který za více než šest desetiletí nikdy nezapochyboval, že to, čeho s dalšími „ničiteli přehrad“ dosáhli, bylo nezbytné a záslužné i za cenu lidských obětí. Během putování údolím v Porůří při cestě do minulosti se však Johnny Johnson seznamuje v souvislosti s útokem na přehrady s překvapivými novými skutečnostmi. Zjišťuje, jakým smrtelným nebezpečím čelil a setkává se s obětmi strašlivé uměle vyvolané vlny tsunami, kterou útok rozpoutal. Komentář čte Stephen Fry.

05:45
Mláďata
Dok. řada
06:40
film
minih39651minih39651
Co způsobil Winn-Dixie

Další díl/opakování:
28.09.2011 v 09:20 (Prima)

 
TV program: Co způsobil Winn-Dixie (Because of Winn-Dixie)
06:00
Budíček Vivy
Viasat Explorer
08:00
dokument
Závod motorových člunů kolem Británie
Dokument VB (2008) Sledujte příběh o Mount Everestu mezi závody motorových člunů, který je označován...

Dokument VB (2008) Sledujte příběh o Mount Everestu mezi závody motorových člunů, který je označován za největší a nejnáročnější na světě. V červnu 2008 vyrazilo více než 40 člunů na plavbu kolem britského pobřeží se zastávkami v devíti městech Velké Británie. V sázce byla pověst několika nejznámějších závodníků na motorových člunech, kteří změřili své síly s celebritami a začátečníky. Jen zorganizování samotného startu si vyžádalo složité plánování a finanční prostředky, což platilo dvojnásob o absolvování téměř 2 600 kilometrů dlouhé trasy podél překrásného britského pobřeží. Všichni, kdo se zúčastnili, potřebovali obrovskou podporu: pozemní týmy, námořní inženýry, náhradní díly, nepředstavitelné množství paliva a hromady peněz. Tento dokument se ohlíží za samotným závodem a lidmi, kteří vsadili všechno, aby se uskutečnil. Závodu se zúčastnili závodníci ze všech koutů světa, včetně Itálie, Rakouska, Skandinávie, Řecka, Británie a Německa.

09:00
dokument
Historky z podsvětí (1)
Dok. seriál USA (2006) Montreal. Filadelfie, Las Vegas, Miami, Montreal - ve všech případech se jedn...

Dok. seriál USA (2006) Montreal. Filadelfie, Las Vegas, Miami, Montreal - ve všech případech se jedná o velká města, v nichž se daří četným zločineckým syndikátům a gangům, které tvoří rozmanité a brutální podsvětí. Každá epizoda se zaměřuje na jedno z měst a prostřednictvím vyprávění o skupinách organizovaného zločinu, kterým skýtá domov, mapuje choulostivou stránku jeho historie. V rámci seriálu, který je zčásti cestopisný a zčásti historický, budeme zkoumat, jak geografie, historie a kultura každého města ovlivnily tamní kriminální komunitu.

10:00
dokument
Zamořeno (1)
Dok. seriál USA (2011) Rodina zjišťuje, jak rychle dokáží potkani ovládnout dům, přebíhat po spících...

Dok. seriál USA (2011) Rodina zjišťuje, jak rychle dokáží potkani ovládnout dům, přebíhat po spících dětech a útočit na matku. Vysněný dům na okraji New Jersey se stane bojištěm, když rodina zahájí válku se štěnicemi. Rodina z Phoenixu zjistí, že bujné okolí jejich domu přitahuje smrtelně nebezpečné štíry z nedaleké pouště. Všichni tito škůdci využívají životního stylu 21. století. Nový seriál, při kterém vstávají vlasy hrůzou na hlavě, přináší hororové příběhy ze skutečného života o domácnostech zaplavených tvory, zamořených hlodavci a zasažených škůdci ohrožujícími zdraví a příčetnost. Tito vetřelci odhodlaní ovládnout váš domov útočí v nepředstavitelném počtu, podnikají nepřetržité výpady, šíří hrozbu nemoci nebo infekce, mění domovy v bojiště a znemožňují lidským obětem najít před nimi útočiště. Poutavé rozhovory odhalují bolest a muka spojená se životem v prostorách zamořených šokujícím způsobem různými živočichy jako jsou švábi, potkani, štěnice, štíři, mravenci, mývalové, myši, hadi a pavouci. Jakmile si škůdci udělají z vašeho domova svůj, nikdy už to není stejné.

11:00
dokument
Hračky boháčů (2)
Dokument VB (2004)
Viasat History
08:00
dokument
Géniové designu (1)
Dok. seriál VB (2009) Design byl spolu s globálním oteplováním a sociálním neklidem trvajícím tři st...

Dok. seriál VB (2009) Design byl spolu s globálním oteplováním a sociálním neklidem trvajícím tři století jedním z neočekávaných vedlejších produktů průmyslové revoluce. Dokument vás seznámí s příběhem první generace designérů, kteří zápolili s pákami průmyslových strojů, které vznikly, aby posloužily hlavnímu cíli kapitalismu: vyrobit více levněji. Kromě slavných jmen - Wedgwoodem počínaje a Williamem Morrisem konče - vzdáme hold i anonymním designérům, kteří stáli u zrodu prozaické, avšak klasické podoby litinových hrnců či nůžek na ovčí vlnu - prvních průmyslově vyrobených předmětů. Tento pořad se v návaznosti na seriál Géniové fotografie zabývá historií designu a zaměřuje se na vynálezy - například pojistku na plechovce či kuchyni na míru - které změnily moderní život.

09:00
dokument
Divy vytvořené člověkem: Zapomenuté měst...
Dokument Čína (2009) Starodávné město Si-an, výchozí bod Hedvábné stezky vedoucí z Číny do Evropy, c...

Dokument Čína (2009) Starodávné město Si-an, výchozí bod Hedvábné stezky vedoucí z Číny do Evropy, chrání mohutná, téměř neproniknutelná zeď. Je tvořená základní vrstvou z hlíny, nehašeného vápna a lepkavého rýžového extraktu, zpevněná vrstvou cihel a klikatí se po obvodu města v délce 13,7 kilometru. Nejenže se jedná o mimořádný stavitelský počin, ale podle mnohých i o největší a nejúplnější starověký vojenský obranný systém na světě, který se v neporušené podobě dochoval dodnes. Vydáme se za zdi této pevnosti, kde se nám naskytne neopakovatelná možnost seznámit se s vojenstvím a architekturou dynastie Ming.

10:00
dokument
Wyatt Earp
Dokument USA (2010) Wyatta Earpa ztvárnili v bezpočtu filmů a televizních pořadů ti nejslavnější hol...

Dokument USA (2010) Wyatta Earpa ztvárnili v bezpočtu filmů a televizních pořadů ti nejslavnější hollywoodští herci, včetně Henryho Fondy, Jimmyho Stewarta a Kevina Costnera. Tyto populární fikce však často neodpovídají složitosti a chybám muže, jehož život je odrazem politiky, soudnictví a hospodářských příležitostí na amerických hranicích. V mládí byl Earp karikaturou právníka ze Západu. Trávil dny popíjením v salónech, hazardem a návštěvami nevěstinců. Proslavil se jako legendární pistolník v přestřelce v O.K. Corralu v Tombstone v Arizoně, krátce po jeho smrti v roce 1929 však zoufalí Američané, které provázela smůla, udělali z Earpa lidového hrdinu: ústřední postavu vyprávění o tom, jak byl dobyt Západ a muže, který vzal svůj osud do vlastních rukou.

11:00
dokument
Norimberk: Nacisté před tribunálem (3)
Dok. seriál VB (2007) Rudolf Hess byl po Göringovi nejvýše postaveným nacistou, který skončil v ruko...

Dok. seriál VB (2007) Rudolf Hess byl po Göringovi nejvýše postaveným nacistou, který skončil v rukou spojenců. Pomáhal Hitlerovi napsat Mein Kampf a byl Führerovým zástupcem. V roce 1941 při jednom z nejpodivnějších incidentů celé války ukradl Hess jednomotorový bojový letoun a vyrazil do Skotska, aby nabídl Británii mír - bez Hitlerova vědomí. Hitler posléze prohlásil Hesse za nesvéprávného a ten strávil zbytek války v britském zajetí. Když Hess dorazil do Norimberku, nad jeho způsobilostí visel velký otazník, protože tvrdil, že na svoji nacistickou minulosti si nevzpomíná. Tato epizoda sleduje amerického psychiatra Douglase Kelleyho a vězeňského psychologa Gustava Gilberta při snaze objasnit záhadu jak amnézie Rudolfa Hesse, tak i jeho paranoidních halucinací. Seriál, který spojuje vyprávění s dialogovým dramatem, nabízí nevídaný pohled na tři klíčové nacistické postavy - Hermanna Göringa, Alberta Speera a Rudolfa Hesse. S využitím rozsáhlého výzkumu archivních materiálů v Evropě i Spojených státech předkládá nezveřejněné dokumenty, aby přivedl nacistické válečné zločince opět k životu a sledoval jejich osudy, převyprávéné jimi samotnými, od dopadení, odsouzení a následnému konci: sebevraždě, dvaceti letům vězení a celoživotnímu odnětí svobody. Nejedná se o životopisy v běžném slova smyslu. Budeme mít možnost seznámit se s nejvýznamnějšími osobnostmi z tábora spojenců, od soudců a žalobců až po psychology a dozorce, a lépe pochopit, jak zorganizovali nejdůležitější proces v historii.

reklama
VOX
08:40
film
minih26942minih26942
Doktor Flastr

Další díl/opakování:
03.04.2019 v 17:50 (Nova Cinema)
04.04.2019 v 10:15 (Nova Cinema)
05.04.2019 v 04:30 (Nova Cinema)

 
TV program: Doktor Flastr (Patch Adams)
10:55
film
minih43208minih43208
Holky v balíku

Další díl/opakování:
30.03.2019 v 08:00 (VOYO)
31.03.2019 v 09:40 (VOYO)
01.04.2019 v 12:35 (VOYO)
02.04.2019 v 14:20 (VOYO)
03.04.2019 v 15:20 (VOYO)

 
TV program: Holky v balíku (Material Girls)
VIVA
08:00
Vivaskop
Horoskopy pro naše diváky
09:00
Get the Clip
Interaktivní klipový pořad
10:00
SMS Guru
Odpovědi na divácké dotazy přímo do mobilu
10:30
Je to láska, nebo ne?
Vzkazy a dotazy přes SMS a obrazovku
11:30
Super Charts


Viasat Explorer
12:00
dokument
Megastěhováci (3)
Dok. seriál USA (2006) Sledujte přepravu ropné soupravy o hmotnosti 22 000 tun ze Singapuru do Mexic...

Dok. seriál USA (2006) Sledujte přepravu ropné soupravy o hmotnosti 22 000 tun ze Singapuru do Mexického zálivu.

13:00
dokument
Sport očima vědy (21)
Dok. seriál USA (2009) Házení trestných hodů by mělo být pro hráče basketbalu snadné. Pro jednoho z ...

Dok. seriál USA (2009) Házení trestných hodů by mělo být pro hráče basketbalu snadné. Pro jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob, Shaquillea O´Neala, je však noční můrou. Požádali jsme hráče NBA z klubu Lakers Sašu Vujačiče, aby hodil pár trestných hodů, aniž by viděl. Dokáže Shaquillea se zavřenýma očima přestřílet? V této epizodě rovněž prověříme, zda může sex před zápasem negativně ovlivnit atletky a prostudujeme ničivé následky nárazu do varlat u sportovců.

14:00
dokument
Závod motorových člunů kolem Británie
Dokument VB (2008)
15:00
dokument
Historky z podsvětí (1)
Dok. seriál USA (2006) Montreal.
Viasat History
12:00
dokument
Hamburská buňka
Drama VB (2004) Britská filmová režisérka Antonia Birdová předkládá mrazivý rozbor kořenů extrémismu...

Drama VB (2004) Britská filmová režisérka Antonia Birdová předkládá mrazivý rozbor kořenů extrémismu v podobě propracované dramatizace událostí předcházejících tragédii, k níž došlo 11. září 2001. Ziad Jarrah byl zřejmě nejsvětštějším a nejzdráhavějším členem buňky al-Káidy, která měla navždy změnit způsob, jakým svět pohlíží na terorismus. V tomto pořadu mají diváci možnost sledovat každý krok, který psal historii, když Jarrah a jeho skupina fanatických náboženských extrémistů připravovali únos letu United Flight 93 a prokláli hrůzou srdce těch, kteří se odvážili postavit jejich radikálním názorům.

14:00
dokument
Hitlerovi falzifikátoři
Dokument Rak. (2009)
15:00
dokument
Poslední z Dam Busterů
Dokument VB (2008)
reklama
VOX
12:55
film
minih50129minih50129
Královna XXL

Další díl/opakování:
11.09.2016 v 13:30 (PLUS)

 
TV program: Královna XXL (Queen Sized)
14:35
film
minih25867minih25867
Seznamte se, Joe Black

Další díl/opakování:
25.12.2018 v 22:30 (NOVA)
28.12.2018 v 16:50 (Nova Cinema)

 
TV program: Seznamte se, Joe Black (Meet Joe Black)
VIVA
12:30
Loveline
Milostné divácké vzkazy a dotazy přes SMS a obrazovku
13:30
Get the Clip
Interaktivní klipový pořad
15:00
Viva Sounds
15:55
Panenské deníky
Dok. řada o prvních sexuálních zkušenostech
Viasat Explorer
16:00
dokument
Zamořeno (1)
Dok. seriál USA (2011) Rodina zjišťuje, jak rychle dokáží potkani ovládnout dům, přebíhat po spících...

Dok. seriál USA (2011) Rodina zjišťuje, jak rychle dokáží potkani ovládnout dům, přebíhat po spících dětech a útočit na matku. Vysněný dům na okraji New Jersey se stane bojištěm, když rodina zahájí válku se štěnicemi. Rodina z Phoenixu zjistí, že bujné okolí jejich domu přitahuje smrtelně nebezpečné štíry z nedaleké pouště. Všichni tito škůdci využívají životního stylu 21. století.

17:00
dokument
Superlodě
Dokument USA (2010) Vydejte se na cestu do světa supervelkých, supersilných a superjedinečných lodí....

Dokument USA (2010) Vydejte se na cestu do světa supervelkých, supersilných a superjedinečných lodí. Scrippsův oceánografický institut zavede diváky na moře, aby se stali svědky převrácení výzkumného plavidla o plných 90 stupňů a ponoření do tří čtvrtin své stometrové délky. V Miami na Floridě se seznámí s tajemstvím jedné z největších výletních lodí na světě. V Kalifornii vstoupí na palubu nejnovější a nejmodernější dopravní lodi námořnictva a projedou se na jednom z nejvýkonnějších a nejekologičtějších amerických vlečných člunů. V Bostonu v Massachusetts se vydají do ledového světa tankeru, který přepravuje tolik tekutého zemního plynu, že by to milionu domácností stačilo na týdenní provoz. A nakonec zjistí, jak loď, která vypadá jako obrovský pavouk na vodě, může jednou zachraňovat životy.

18:00
dokument
Piloti z Konga: Letci nad džunglí
Dokument USA (2009) Není to práce pro bázlivé povahy. Letectví v Demokratické republice Kongo je pra...

Dokument USA (2009) Není to práce pro bázlivé povahy. Letectví v Demokratické republice Kongo je pravděpodobně nejnebezpečnější profesí na světě. Letadla jsou stará a špatně udržovaná. K leteckým neštěstím dochází zcela běžně. Přistávací dráhy se mnohdy příliš neliší od nerovných nezpevněných cest, jejichž povrch se při prvních známkách deště mění v bahno. Tato válkou zničená země bohatá na minerály je však na pilotech zoufale závislá. Tito odvážlivci riskují své životy, aby přepravili prakticky cokoli. Jsou nuceni přistávat a vzlétat v nepředstavitelných podmínkách. Musí se vypořádat se střelbou, jež je zasypává, buvoly, kteří neuvolní přistávací dráhu či selhávajícím motorem opraveným pomocí náhradních dílů z volkswagenu. Díky exkluzivnímu přístupu ke čtyřem malým letadlům a jejich pilotům brázdící oblohu nad africkým „srdcem temnoty“ proniká tento pořad do nebezpečného světa afrických pilotů. Jsou to mladíci z celého světa, odpadlíci vytlačení na okraj společnosti a bývalí armádní letci hledající dobrodružství. Australané, Jihoafričané, Kanaďané, Američané. Většina z nich touží po adrenalinu, jiní dělají tuto práci pro peníze a hranice mezi dobrem a zlem nehraje v jejich životě roli.

19:00
dokument
Hubbleovo plátno (3)
Dok. seriál USA (2008) Každé Hubbleovo zobrazení je zpočátku černobílé. Jak je tedy možné, že snímky...

Dok. seriál USA (2008) Každé Hubbleovo zobrazení je zpočátku černobílé. Jak je tedy možné, že snímky z Hubbleova dalekohledu hrají všemi barvami? Dalekohled má širokou škálu filtrů, kterým lze přidělit různé barvy. Někdy mají co nejvěrněji vystihnout to, co vidí lidské oko, jindy jsou upraveny tak, aby vypadaly pestrobarevně a nepřirozeně a zdůraznily se tak skryté detaily. Rudé a modré hvězdy odhalují různé teploty a stádia života ve hvězdokupě, zatímco rozmanité barvy v planetární mlhovině odpovídají jednotlivým chemickým prvkům. Z vyvýšené vyhlídky vysoko na zemskou atmosférou vidí Hubbleův vesmírný dalekohled s nevídanou ostrostí nedaleké i vzdálené objekty. V úchvatných zobrazeních hlubokého vesmíru v podání dalekohledu se snoubí oddělené domény umění a vědy - nejenže přenáší data, ale také vytváří přímé spojení mezi lidskou duší a většinou mocných sil přírody. S pomocí Hubbleova vesmírného dalekohledu opustíme hranice planety Země a vydáme se do vzdálenějších koutů kosmu, abychom odhalili dokonalost a vysvětlili vědecká fakta o vnějším vesmíru. Seriál líčí jeden z nejpozoruhodnějších příběhů o jednom z nejúžasnějších vědeckých úspěchů lidstva a inspiruje představivost astronautů sedících u televize po celém světě. Komentář čte známý kanadský odborný novinář Ivan Semeniuk.

19:30
dokument
Hubbleovo plátno (4)
Dok. seriál USA (2008) Naši předkové se domnívali, že obloha je plochá, my však nyní víme, že se jed...

Dok. seriál USA (2008) Naši předkové se domnívali, že obloha je plochá, my však nyní víme, že se jedná o místo nekonečné hloubky. Pouze Hubbleův dalekohled dokáže překročit tyto obrovské vzdálenosti s ohromující ostrostí. Tohle je průzkumná cesta „odtud do nekonečna“ prezentující všechna měřítka, ve kterých teleskop operuje, od sluneční soustavy po ty nejvzdálenější části vesmíru.

Viasat History
16:00
dokument
Nejhorší profese v historii (5)
Dok. seriál VB (2004) Georgiánské období. Úděsné profese, které lidé v průběhu staletí vykonávali, b...

Dok. seriál VB (2004) Georgiánské období. Úděsné profese, které lidé v průběhu staletí vykonávali, byly zásadní pro vývoj dějin. Tento dokumentární seriál odhaluje, jak se události, instituce, symboly a hospodářství staly výsledkem práce mužů a žen, kteří se plahočili na spodních příčkách kariérního žebříku. Anglický herec Tony Robinson hledá nejhorší profese jednotlivých období od římské invaze až po dobu vlády královny Viktorie.

17:00
dokument
Jak přemýšlel středověký člověk (2)
Dok. seriál VB (2008) Sex. V této epizodě profesor Robert Bartlett odkrývá pozoruhodné důkazy o sple...

Dok. seriál VB (2008) Sex. V této epizodě profesor Robert Bartlett odkrývá pozoruhodné důkazy o spletitých touhách středověkých mužů a žen. Církev hlásala nenávist k tělu, prosazovala kult panenství a ženy odsuzovala jako hříšné nástupkyně Evy. Zároveň se jednalo o éru, která vdechla život představě romantické, nebo také „dvorské“ lásky. Jeden z největších světových odborníků na starověk, profesor Robert Bartlett z univerzity v St. Andrews, zkoumá v tomto pořadu intelektuální povědomí středověkého světa. Už od renesance chceme pochopit svět, abychom ho mohli ovládat a využít ve svůj prospěch. Profesor Bartlett argumentuje, že v středověku nešlo ani tak o ovládnutí světa, ale o rozjímání.

18:00
dokument
Helena Trójská (2)
Dokument VB (2005) Příběh o lásce Heleny a Parise, která vyvrcholila krvavou a ničivou trójskou válk...

Dokument VB (2005) Příběh o lásce Heleny a Parise, která vyvrcholila krvavou a ničivou trójskou válkou, se opakovaně vypráví už po staletí. Bettany Hughesová se vydává na epickou cestu po východním Středomoří, aby objevila pravdu o Heleně Trójské a oddělila skutečnost od mýtu.

19:00
dokument
My, Evropané (6)
Dok. seriál N (2009) Evropa znovu objevuje sebe sama (20. století) Co z nás dělá Evropany? V tomto s...

Dok. seriál N (2009) Evropa znovu objevuje sebe sama (20. století) Co z nás dělá Evropany? V tomto seriálu prozkoumáme kulturní, politické, ekonomické a společenské základy dlouhé historie Evropy. Srdcem každé epizody je ústřední myšlenka, která zásadně ovlivnila svoji dobu - od vzniku individualismu v 15. století až po koncepci národa v 19. století. Tento vzrušující a poutavý seriál vychází z nejnovějších výzkumů a výprav na četná původní místa a zaujme diváky všech generací.

reklama
VOX
18:00
Pronajmout, koupit, bydlet
Dok. řada
19:00
Perfektní večeře
Kuchařská soutěž
VIVA
16:20
Moje super úžasné šestnáctiny
Nejdůležitější narozeniny
16:45
Bude rande, nebo ne?
Hra pro 1 dívku a 3 chlapce
17:10
Co se děje u Kardashianových
Reality show
17:35
Kendra
Reality show
18:00
Filmový měsíčník MTV
18:30
Fashion Trix
Magazín o módě a stylingu
19:00
Viva Sounds
19:15
seriál
minih44978minih44978
Family Guy

Další díl/opakování:
25.06.2019 v 23:30 (Prima Comedy Central)
26.06.2019 v 00:00 (Prima Comedy Central)
27.06.2019 v 00:00 (Prima Comedy Central)
28.06.2019 v 00:20 (Prima Comedy Central)
29.06.2019 v 00:20 (Prima Comedy Central)
30.06.2019 v 01:00 (Prima Comedy Central)
01.07.2019 v 01:00 (Prima Comedy Central)
02.07.2019 v 23:30 (Prima Comedy Central)


Zábavný seriál
 
TV program: Griffinovi (Family Guy)
19:40
seriál
minih36780minih36780
Futurama

Další díl/opakování:
25.06.2019 v 11:55 (Prima Cool)
26.06.2019 v 12:05 (Prima Cool)
27.06.2019 v 11:55 (Prima Cool)
28.06.2019 v 11:55 (Prima Cool)
29.06.2019 v 12:15 (Prima Cool)
30.06.2019 v 12:55 (Prima Cool)
01.07.2019 v 11:50 (Prima Cool)
02.07.2019 v 12:15 (Prima Cool)


Kresl. seriál
 
TV program: Futurama
Viasat Explorer
20:00
dokument
Hranice života (3)
Dok. seriál VB (2006) Omán. Vydejte se na nejnehostinnější místa na Zemi s irských investigativním r...

Dok. seriál VB (2006) Omán. Vydejte se na nejnehostinnější místa na Zemi s irských investigativním reportérem Donalem MacIntyrem, který se vydává zjistit, jaké to je žít na samotné hranici života. MacIntyre se připojuje ke čtyřem různým komunitám a žije s lidmi, kteří patří k nejhouževnatějším na světě, aby prozkoumal, jak jsou poslední kmeny na Zemi ovlivněny životem 21. století. V průběhu tohoto fascinujícího seriálu zažije svět přírody v jeho nejtvrdší podobě a bude se pohybovat na hranici mezi dávnými kulturami a moderním světem. Naučí se přežít s beduíny v odlehlých pouštích, lovci krokodýlů na Papui Nové Guinei, poslední bolívijskou lamí karavanou na světě a kočovnými mořskými cikány na Borneu.

21:00
dokument
Beznadějní (2)
Dok. seriál USA (2008) Kočka a myš. Tým musí překonat neobvyklé překážky, když jejich pozornost odve...

Dok. seriál USA (2008) Kočka a myš. Tým musí překonat neobvyklé překážky, když jejich pozornost odvede přítel jednoho z uprchlíků a konfliktní muž jim vyhrožuje násilím. Světoznámý lovec lidí Leonard Padilla a jeho obchodní partner Rob Dick stanou proti nejlepším esům světa zločinu. Kauční společnost riskuje krach a poskytne jim miliony, aby vystopovali osm jejich nejhledanějších uprchlíků, které je tak obtížné chytit, že se jim říká „Beznadějní“. Beznadějní se vyhýbají identifikaci a neznají strach. Dick a Leonard při pátrání po nich projedou zemi od Aljašky až po Mexiko.

22:00
dokument
MacIntyrovy miliony (1)
Dokument VB (2003) The Body Butchers: Investigative journalist Donal MacIntyre exposes barbaric trad...

Dokument VB (2003) The Body Butchers: Investigative journalist Donal MacIntyre exposes barbaric trade overseas by posing as a millionaire customer. In this programme he travels to India to find the surgeons who bribe the poor into selling their organs to the rich and sees how profits are being made from body parts of the dead. Donal MacIntyre se vydává za padoucha a pod záminkou utracení milionu liber odhaluje v utajení zločince, dealery a obchodníky se smrtí, stojící za kriminální činností.

23:00
dokument
Závěr vysílání
Viasat History
20:00
dokument
Řím nebyl vybudován za den (3)
Dok. seriál VB (2011) Stavitelé stojí před nejobtížnější a nejnebezpečnější fází stavby - postavením...

Dok. seriál VB (2011) Stavitelé stojí před nejobtížnější a nejnebezpečnější fází stavby - postavením obří dřevěné konstrukce. Nejprve musí v místním lese najít vhodné stromy, ze kterých ji vyrobí. Kácení stromů jen s pomocí seker a pil se ukazuje jako hlavní svízel. Když však dřevo konečně dorazí na staveniště, zjišťují, že tvarování kmenů stromů do podoby jednotlivých dílů konstrukce je ještě obtížnější. Co se stane, když šest novodobých stavitelů zbavíte moderních nástrojů a požádáte je, aby postavili římskou vilu jen na základě Vitruviovy příručky o římském stavitelství z roku 25 před naším letopočtem? Sestavíme pracovní tým dnešních stavitelů - od stavbyvedoucího po zedníka, instalatéra a omítkáře - a dáme jim za úkol vybudovat římskou vilu v životní velikosti. Tento jedinečný zábavný seriál plný vtipu nabízí nový pohled na technologie a projekty našich předků.

21:00
dokument
Špehové, co přišli z moře
Dokument Kan. (2008) Na podzim 1942 zasadily německé ponorky tvrdou ránu Kanadě na mohutné řece Svat...

Dokument Kan. (2008) Na podzim 1942 zasadily německé ponorky tvrdou ránu Kanadě na mohutné řece Svatého Vavřince, když potopily 21 lodí a zabily více než 250 lidí. Německo dosáhlo svého cíle. Účinně odřízlo cestu všem kanadským konvojům, které měly přes řeku Svatého Vavřince zamířit do Velké Británie. Lidé žijící v povodí toku se začali obávat nejhoršího - vylodění Němců. Sledujte neznámý příběh o špiónech, jež vystoupili na kanadský břeh a o přistání záhadné ponorky, které zůstalo přes 35 let tajemstvím. Tento dokument vám přináší exkluzivní rozhovory s jedinými přeživšími Němci, kteří se během války vylodili na kanadské půdě, a s pokojskou, jež odhalila německého špeha v malém městě Gaspé.

22:00
dokument
Kdo myslíš, že jsi? (14)
Dok. seriál VB (2008) Britská herečka Zoë Wanamakerová se narodila v New Yorku, ale když jí byly tři...

Dok. seriál VB (2008) Britská herečka Zoë Wanamakerová se narodila v New Yorku, ale když jí byly tři roky, její otec, americký herec Sam Wanamaker, odletěl do Velké Británie, aby unikl před McCarthyho antikomunistickými hony na čarodějnice. V naději, že lépe pochopí rozhodnutí svého otce, míří Zoë do Washingtonu, kde navštíví ústředí FBI. Zde díky zákonu o svobodě informací získává přístup ke složce svého otce, pozoruhodnému dokumentu, jenž odhaluje, že se Sam nacházel pod intenzivním dohledem a visela nad ním velmi reálná hrozba vězení. V touze odhalit kořeny levicového smýšlení svého otce se Zoë začne zaobírat životem svého dědečka z otcovy strany, Mauricea Wanamakera, židovského ruského emigranta. Zoë dojme, když zjistí, že krátce po příjezdu do Chicaga Maurice prožil řadu osobních tragédií a těžkostí, které téměř zničily jeho americký sen. Na závěr se Zoë vydává do Nikolajeva na Ukrajině, kde odkryje původní podobu svého neobvyklého příjmení a odhalí, proč její rodina odešla do Ameriky. Seriál jde po stopách rodokmenů nejoblíbenějších britských celebrit, aby odhalil překvapivé, mimořádné a často dojemné příběhy o jejich předcích. Kromě toho má však i obecnější účel: nabídnout alternativní pohled na historii moderní Británie prostřednictvím minulosti jejích obyvatel.

23:00
dokument
Tohle je civilizace (1)
Dok. seriál VB (2007) Síla bohů. Příběh, v němž se prolínají tři významné civilizace – křesťanství, ...

Dok. seriál VB (2007) Síla bohů. Příběh, v němž se prolínají tři významné civilizace – křesťanství, islám a pohanská kultura starověkého Řecka – předkládá, jak se všechna tři náboženství navzájem ovlivňují a jak umění, které po sobě zanechala, dodnes utváří náš svět. Pocity týkající se dnešní civilizace by byly při absenci dřívějšího náboženského umění nepředstavitelné bez ohledu na to, jakou víru vyznáváme. Čtyřdílný seriál sleduje umělce a kritika Matthewa Collingse při vlastním výběru nejvýznamnějších uměleckých okamžiků a monumentů v historii. Collings mapuje období od starověkého Řecka až do současnosti, zkoumá, jak jednotlivé milníky utvářely náš svět a nabízí jedinečný pohled na dnešní sociální a politické otázky. Bádání zavede Collingse na výpravnou cestu po obdivuhodných místech v Evropě, Egyptě, Číně a Spojených státech.

reklama
VOX
20:00
Prominenti!
Magazín
20:15
film
minih31749minih31749
Amélie z Montmartru

Další díl/opakování:
01.06.2019 v 08:55 (VOYO)
02.06.2019 v 11:00 (VOYO)
03.06.2019 v 11:50 (VOYO)
04.06.2019 v 14:25 (VOYO)
05.06.2019 v 14:45 (VOYO)

 
TV program: Amélie z Montmartru (Le febouleux destin d'Amélie Poulain)
22:35
film
minih44547minih44547
Nejsem na prodej

Další díl/opakování:
24.02.2013 v 07:10 (JOJ)
26.02.2013 v 14:00 (JOJ)

 
TV program: Lov na boháče (Hors de prix)
VIVA
20:15
Nové videoklipy
21:15
seriál
minih44978minih44978
Family Guy

Další díl/opakování:
25.06.2019 v 23:30 (Prima Comedy Central)
26.06.2019 v 00:00 (Prima Comedy Central)
27.06.2019 v 00:00 (Prima Comedy Central)
28.06.2019 v 00:20 (Prima Comedy Central)
29.06.2019 v 00:20 (Prima Comedy Central)
30.06.2019 v 01:00 (Prima Comedy Central)
01.07.2019 v 01:00 (Prima Comedy Central)
02.07.2019 v 23:30 (Prima Comedy Central)


Zábavný seriál
 
TV program: Griffinovi (Family Guy)
21:40
SpongeBob
Kresl. seriál
22:30
Drawn Together
Parodie na reality show
22:55
seriál
minih36780minih36780
Futurama

Další díl/opakování:
25.06.2019 v 11:55 (Prima Cool)
26.06.2019 v 12:05 (Prima Cool)
27.06.2019 v 11:55 (Prima Cool)
28.06.2019 v 11:55 (Prima Cool)
29.06.2019 v 12:15 (Prima Cool)
30.06.2019 v 12:55 (Prima Cool)
01.07.2019 v 11:50 (Prima Cool)
02.07.2019 v 12:15 (Prima Cool)


Kresl. seriál
 
TV program: Futurama
23:20
Levárny
Zločinci, jejich oběti a diváci MTV
23:45
Napálené celebrity
Skrytá kamera na lovu známých osobností
Viasat Explorer
Viasat History
00:00
dokument
Nejhorší profese v historii (5)
Dok. seriál VB (2004) Georgiánské období.
01:00
dokument
Jak přemýšlel středověký člověk (2)
Dok. seriál VB (2008) Sex. V této epizodě profesor Robert Bartlett odkrývá pozoruhodné důkazy o sple...

Dok. seriál VB (2008) Sex. V této epizodě profesor Robert Bartlett odkrývá pozoruhodné důkazy o spletitých touhách středověkých mužů a žen. Církev hlásala nenávist k tělu, prosazovala kult panenství a ženy odsuzovala jako hříšné nástupkyně Evy. Zároveň se jednalo o éru, která vdechla život představě romantické, nebo také „dvorské“ lásky.

02:00
dokument
Helena Trójská (2)
Dokument VB (2005)
03:00
dokument
My, Evropané (6)
Dok. seriál N (2009) Evropa znovu objevuje sebe sama (20. století)
04:00
dokument
Řím nebyl vybudován za den (3)
Dok. seriál VB (2011) Stavitelé stojí před nejobtížnější a nejnebezpečnější fází stavby - postavením...

Dok. seriál VB (2011) Stavitelé stojí před nejobtížnější a nejnebezpečnější fází stavby - postavením obří dřevěné konstrukce. Nejprve musí v místním lese najít vhodné stromy, ze kterých ji vyrobí. Kácení stromů jen s pomocí seker a pil se ukazuje jako hlavní svízel. Když však dřevo konečně dorazí na staveniště, zjišťují, že tvarování kmenů stromů do podoby jednotlivých dílů konstrukce je ještě obtížnější.

reklama
VOX
00:30
film
minih25867minih25867
Seznamte se, Joe Black

Další díl/opakování:
25.12.2018 v 22:30 (NOVA)
28.12.2018 v 16:50 (Nova Cinema)

 
TV program: Seznamte se, Joe Black (Meet Joe Black)
03:25
seriál
minih48437minih48437
Closer

Další díl/opakování:
26.06.2019 v 11:30 (Prima Krimi)
27.06.2019 v 11:35 (Prima Krimi)
28.06.2019 v 11:30 (Prima Krimi)
29.06.2019 v 11:35 (Prima Krimi)
30.06.2019 v 11:40 (Prima Krimi)
01.07.2019 v 11:40 (Prima Krimi)
02.07.2019 v 11:25 (Prima Krimi)
03.07.2019 v 11:20 (Prima Krimi)

 
TV program: Closer (The Closer)
04:10
seriál
minih49291minih49291
Zločiny ze sousedství

Další díl/opakování:
15.06.2019 v 10:50 (Prima Krimi)
16.06.2019 v 11:10 (Prima Krimi)
17.06.2019 v 12:00 (Prima Krimi)
18.06.2019 v 11:40 (Prima Krimi)
19.06.2019 v 11:45 (Prima Krimi)
20.06.2019 v 11:35 (Prima Krimi)
21.06.2019 v 11:35 (Prima Krimi)
22.06.2019 v 12:00 (Prima Krimi)

 
TV program: Zločiny ze sousedství (Close to Home)
04:55
Bydlení na přání - Dvojka pro váš byt
Dok. řada
VIVA
00:10
Rude Tube
Krátká videa
00:35
Scarred
Riskantní akce
01:00
Pimp My Ride
Ojetina po tuningové úpravě
01:25
Drawn Together
Parodie na reality show
01:50
Ren a Stimpy
Kresl. seriál
02:40
Beast in Bed
04:00
Noční hudba pro nespavce
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.28/0.18