Rosalinda (1999) [TV seriál]

Rosalinda
57.3 %
 
 
    Žánr: telenovela
    Země: Mexiko
    Délka: 55 min., 80 dílů
Mezi advokátem Alfredem del Castillo a jeho asistentkou Soledad Romerovou vzplanula kdysi láska. Mladí lidé se tajně vzali. S jejich vztahem by nikdy nesouhlasila Alfrédova sestra Valérie. Její muž José Fernando Altamirano del Castillo se chce násilím zmocnit Soledad a unese ji. Alfrédo na obranu své ženy švagra zastřelí. Vzápětí propadne strachu z prozrazení před Valérií. Soledad se proto rozhodne vzít vinu na sebe a dozná se k vraždě. Je odsouzena na 25 let vězení. Zde přivede na svět dcerušku jménem Rosalinda. Když ji navštíví její sestra Dolores a svěří se, že jí zemřela novorozená dcerka, Soledad jí dá své dítě a prosí, aby Rosalindu přijala za vlastní.

Od té doby uběhlo již dvacet let. Z Rosalindy je krásná dívka pracující v květinářství „dědečka“ Florentina. Vyrostla spolu s dětmi Dolores – povýšenou Fedrou, povalečským Betem a milou Lucy. Ani otec Javier netuší, že Rosalinda není jeho dcera. Těžce nemocná Dolores na smrtelné posteli prozradí Javierovi, že jedna z dcer není jeho. Více však již sdělit nestihne. Javier, domnívající se, že se Dolores dopustila nevěry, zatrpkne a začne nenávidět své dcery. Vše se změní příchodem Doloresiny sestry. Soledad si říká Marta a prosí Javiera, aby o její pravé totožnosti před dětmi pomlčel. Prozradí mu, že matkou jedné z dívek je ona, tudíž Dolores se nedopustila žádného provinění. Za svou dceru však vydává Fedru, neboť mezitím vychází najevo, že Rosalinda miluje mladého pianistu Fernanda José Altamirana del Castillo. Soledad – Marta tuší, jaká nenávist by stihla Rosalindu ve chvíli, kdy by se Fernandova matka Valérie dozvěděla, že mladík miluje dceru údajné vražedkyně svého otce. Rosalinda prožívá své štěstí, byť poněkud zarmoucena, když vyjde najevo, že její milý je ve skutečnosti právník z bohaté rodiny a jeho matka jí dává najevo své pohrdání. Současně se podivuje, proč tolik její lásce brání teta Marta. Rosalinda a Fernando se tajně vezmou a očekávají narození potomka. Na svět přijde dcerka Erika. Valérie odhalí, Rosalinda je dcerou Soledad a nemilosrdně vmete Rosalindě do očí mnoho urážek. Proti dívce se obrátí i nenávist Fernanda José, který se nehodlá smířit s tím, že se oženil s dcerou vražedkyně svého otce.

Rosalinda přichází o rozum. Byť Fernando José vzápětí lituje své chyby a unáhleného jednání, je ochoten dokonce i komunikovat s nenáviděnou Soledad, Rosalindino duševní zdraví se nelepší. Fernando José umisťuje Rosalindu v sanatoriu. Zde vypukne požár a Rosalinda je považována za mrtvou. Ve skutečnosti se jí podaří utéci a žije s partou bezdomovců, kterou vede žebrák Mizerias. Učí dívku vloupat se do domů bohatých za účelem krádeže. Při jedné krádeži je Rosalinda přistižena majitelem Alexem Dorantem. Byť zpustlá, přesto zajímavá tvář Alexe okouzlí. Jako fotograf a manažér hvězd postupně udělá z duševně nemocné dívky krásnou okouzlující ženu, zajistí jí lékařskou péči a Rosalinda se uzdraví. Nepamatuje si však svou minulost ani jméno. Alex ji pojmenuje Paloma a prosadí ji jako zpěvačku.

Mezitím se intrikami vetře Fedra do přízně Fernanda José a pod záminkou výchovy malé Eriky dotlačí Rosalindina manžela ke sňatku. Fernando José potkává Palomu a je zaražen velkou podobou se zemřelou Rosalindou. Fedra odhalí, že Paloma je Rosalinda a za pomoci Alexe se snaží vztah Fernanda J. a Palomy zničit. Paloma zůstává s Alexem. Spolu navštíví Fernandův koncert, kde si Paloma vzpomene na svou minulost. V rozrušení vyběhne ze sálu a venku ji srazí auto.

Mezi Rosalindinými přáteli a rodiči zavládne radost z toho, že dívka žije. Jen velmi krátce se těší z manželství rodičů, kteří se po její zdánlivé smrti opět sblížili. Alfrédo umírá. Rosalindě zbyla po srážce jizva na tváři, již si nechá operovat. Opět začne zpívat, nyní již jako Rosalinda. Cestu k Fernandovi J. vidí jako uzavřenou. Fedra je totiž těhotná, nikdo ovšem netuší, že otcem dítěte je Aníbal, manžel Lucy a bývalý Fedřin ctitel. Lucy prožívá bolest, neboť nemůže mít děti. Poslední ze sourozenců, Beto, se lstivě oženil s Avril, utajovanou dcerou Valérie. Otcem dívky je žebrák Mizérias. Valérie Avril nenávidí, neboť dcera byla plodem násilí. Pohrdavě se k ní chová nejen vlastní matka, ale také manžel Beto.

V poslední etapě vstupuje do příběhu Veronica, pracující nejprve jako služebná u Fedry a Fernanda. Nikdo netuší, že zpustlá žena žijící ve staré chatrči je ve skutečnosti Fernandovou matkou a majitelkou rezidence rodiny del Castillo. Valérie ji před léty vyhnala a obsadila její místo. Získala si přízeň Veroničina syna Fernanda a vsugerovala mu myšlenku, že jeho pravá matka je dávno mrtvá. Události nabírají spád. Beto a Valérie se dopouštějí několika vražd, mezi jejich oběťmi je také Mizerias a služebná Bertha, která se rozhodla Valériině zlobě postavit. Ramiro, Betův komplic, první neunese tíhu zločinu a jde se přiznat. S bolestí v srdci potvrzuje synovy delikty také zlomený Javier. Aníbal se přizná Lucy, že Fedřino dítě je jeho. Lucy odchází k otci, avšak uvědomuje si lásku ke svému muži a odpouští mu. Fedra čeká narození dítěte a cítí se velmi špatně. Je vážně nemocná, avšak neví o tom. Ze soucitu s ní Fernando José zůstává, zatímco o Rosalindu se uchází rančer Agustín Morales.

Rosalinda souhlasí se sňatkem. Agustina si velmi váží, ale nemiluje jej. Fedra po porodu chlapečka umírá. Fernando José dává chlapce Aníbalovi a Lucy. Také Alex je již šťastný po boku modelky Luz Maríi. Fernando José prožívá štěstí z nalezení biologické matky Veroniky, avšak trápí se blížícím se Rosalindiným sňatkem. Ani Rosalinda není šťastná. Přichází s Agustinem k oltáři, když se objeví Fernando José. Agustin jako čestný muž si uvědomuje, že by dívka s ním nikdy nebyla šťastná a podstupuje tak Fernandovi José místo po jejím boku před oddávajícím knězem.  Autor: Hortensie

režie:
Beatriz Sheridan, Karina Duprez, Elena Petrovická ((SK dabing))
 
 
hraje:
Thalía (Rosalinda Pérez Romerová), Fernando Carrillo (Fernando José Altamirano Del Castillo), Angélica María (Soledad Martha Romerová), Lupita Ferrer (Valeria Del Castillová), Nora Salinas (Fedra Pérez Romerová), Adriana Fonseca (Lucía Pérez Romerová), Paty Díaz (Clarita Martínezová), Elvira Monsell (Bertha Álvarezová), Victor Noriega (Alejandro Dorantes), René Muñoz (Florentino Rosas), Miguel Ángel Rodríguez (Javier Pérez), Manuel Saval (Alfredo del Castillo), Ana María Aguirre (Enriqueta de Navarreteová), Tere López-Tarín (Natalia), Sergio Reynoso (Agustín Morales), Eduardo Liñán (Demetrio Morales), Eduardo Luna (Aníbal Eduardo Rivera Pacheco), Laura Zapata (Verónica Del Castillová), Alberto Inzúa (doktor Riveroll), Tina Romero (Dolores Romerová), Guillermo García Cantú (José Fernando Altamirano), Juan Carlos Serrán, Ricky Mergold (David), Irma Torres (Julieta), Raúl Padilla (Bonifacio), Sara Montes (Sandra Pachecová), Héctor del Puerto (doktor Riveroll), Julio Urreta (Ayala), Meche Barba (Angustias), Ninón Sevilla (Asunción), Javier Ruán (Chuy), Esther Rinaldi (Abril Valdez-Quiñones Del Castillová), Emiliano Lizárraga (Ramiro), Jessica Salazar (Pamela Iturbideová), Renata Flores (Zoila Barrigaová), Rafael Amador (Gerardo), Maricarmen Vela (Emilia), Eugenio Bartilotti (Efrén), Queta Lavat (ředitelka věznice), Anastasia (Alcira Ordóňezová), Sara Luz (Becky Rosasová), Jorge De Silva (Beto Perez Romero)
 
 
námět:
Delia Fiallo, Carlos Romero
 
 
scénář:
Liliana Abud
 
 
kamera:
Lino Gama
 
 
hudba:
José Antonio 'Potro' Farías, Fernando Carrillo (hra na klavír, melodie)
 
 
kostýmy:
Martha Leticia Rivera
 
 
střih:
Marco Antonio Rocha, Adrián Frutos
 
 
dabing:
Kateřina Lojdová (Rosalinda), Jan Šťastný (Fernando José Del Castilo Altamirano), Naďa Konvalinková (Soledad Romerová), Zuzana Skalická (Valeria Del castilo Altamiramová), Olga Želenská (Fedra Perez Romerová), Jitka Ježková (Lucy Perez Romerová), Oldřich Vlach (Chavier Perez), Filip Švarc (Beto Perez), Petr Burian (Alex Dorantes), Jiří Schwarz (Augustin Morales), Veronika Jeníková (Bertha Alvarezová), Růžena Merunková (Georgina), Miloš Hlavica (Florentino), Milena Steinmasslová (Zoila), Michal Jagelka (Anibal), Eva Spoustová (Celina), Klára Vodenková (Natalia), René Slováčková (Alcira), Zbyšek Pantůček (Demetrio), Lumír Olšovský (Gerardo), Gabriela Filippi, Marie Drahokoupilová, Helena Brabcová, Anna Šišková (Rosalinda (SK dabing)), Emanuel Hason (Fernando José (SK dabing)), Szidi Tobias (Soledad (SK dabing)), Marta Sládečková (Valeria (SK dabing)), Helena Krajčiová (Fedra (SK dabing)), Ján Treger (Alejandro ,,Alex´´ (SK dabing)), Michaela Čobejová (Lucia (SK dabing)), Dušan Szabo (Alfredo (SK dabing)), Vlado Černý (Javier (SK dabing)), Daniel Dangl (Beto (SK dabing)), Ivan Romančík (Miserias (SK dabing)), Henrieta Mičkovicová (Clarita (SK dabing)), Miroslav Trnavský (Gerardo (SK dabing)), Vladimír Bartoň (Agustin (SK dabing)), Eva Matejková (Veronica (SK dabing)), Ivan Laca (Florentino (SK dabing)), Lena Košická (Natalia (SK dabing)), Ivan Gogál (José Fernando (SK dabing)), Iveta Kožková (Fernanda (SK dabing)), Zuzana Kronerová (Angustias (SK dabing)), Klára Dubovicová (Asuncion (SK dabing)), Soňa Ulická (Zoila (SK dabing)), Jana Strnisková ((SK dabing)), Jana Wágnerová ((SK dabing)), Alena Michalidesová ((SK dabing)), Jozef Šimonovič ((SK dabing)), Lucia Vráblicová ((SK dabing)), Roman Matisko ((SK dabing)), Ján Mistrík ((SK dabing)), Helena Geregová ((SK dabing)), Dušan Jamrich ((SK dabing)), Rudolf Jelínek (Licandro Ayala / Delamore Sandoval / Chuy)
 
 
zpěv:
Thalía (úvodní píseň)
 
 
umělecká spolupráce:
Juan Antonio Sagredo
 
 
producent:
Salvador Mejía
 
 
režie českého znění:
Jana Michajlová
 
 
Copyright © 2003-2012, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.