Smrt nabízí pomocnou ruku (1971) [TV epizoda]

Smrt nabízí pomocnou ruku (Death Lends a Hand)
73.5 %
 
 

Death Lends a Hand

Další název: Trik z dětství; Smrť ponúka pomocnú ruku

    Žánr: krimi
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 76 min.
„Peter Falk ve zmačkaném baloňáku, s věčně nedokouřeným doutníkem, ve své nejslavnější roli samotářského a svérázného detektiva.“
POZOR SPOILER

Soukromé očko Brimmer je majitel firmy pro ostrahu a pátrání. Nechával sledovat Lenore, manželku magnáta Arthura Kennicuta, a nyní mu tvrdí, že manželka mu je věrná. Ovšem není to pravda a Brimmer po ní chce spolupráci. Ona jej pak navštíví, aby odmítla, a on ji zabije.

Následně se přidává ke Columbovi, na Arthurovu žádost, aby mu pomáhal při pátrání. Columbo navštíví Lenořina učitele golfu. Již tuší jejich vztah, ale nedá nic najevo. Když pak zjistí, že rána na hlavě mrtvé je od prstenu a vrah byl asi levák, trenéra vyloučí z podezřelých. Už mu došlo, co a jak, a Brimmer mu nabízí místo. Columbo ví, že Lenoru sledoval jeho zaměstnanec Leo Gentrinx. Jenže ten zmizel. Prý jej šéf Brimmer poslal pracovně někam daleko.

Columbo pak přijde na to, že mrtvá měla kontaktní čočky. Dává tělo exhumovat a před Brimmerem a Arturem prohlásí, že by se tato čočka mohla válet na místě činu a že by to byl nezvratitelný důkaz. Následně Brimmera navštíví zrovna, když tu čočku hledá…  Autor: Pitryx

režie:
Bernard L. Kowalski
 
 
hraje:
Peter Falk (Poručík Columbo), Robert Culp (Detektiv Brimmer), Pat Crowley (Lenore Kennicutová), Ray Milland (Arthur Kennicut), Brett Halsey (Ken Archer), Eric James (Denning), Don Keefer (lékař - vyšetřovatel), Len Wayland (Kapitán detektivů), Lieux Dressler (Ceil Gentryová), Barbara Baldavin (Brimmerova sekretářka)
 
 
scénář:
Richard Levinson, William Link
 
 
kamera:
Russell Metty
 
 
hudba:
Gil Melle
 
 
výprava-architekt:
Archie J. Bacon
 
 
střih:
Edward M. Abroms
 
 
dabing:
Petr Haničinec (poručík Columbo), Luděk Munzar (detektiv Brimmer (1. dabing)), Ivanka Devátá (Lenore Kennicutová (1. dabing)), Milan Mach (Arthur Kennicut (1. dabing)), Jan Kanyza (Ken Archer (1. dabing)), Ladislav Potměšil ((1. dabing)), Blanka Bohdanová ((1. dabing)), Vilém Besser ((1. dabing)), Vladislav Beneš (detektiv Brimmer (2. dabing)), Josef Vinklář (Arthur Kennicut (2. dabing)), Milena Steinmasslová (Lenore Kennicutová (2. dabing)), Ivana Andrlová (Ceil Gentryová (2. dabing)), Ivan Trojan (golfový instruktor (2. dabing)), Martin Kolár (strážník na motorce (2. dabing)), Miroslav Středa ((2. dabing)), Martin Sobotka ((2. dabing)), Pavel Šrom ((2. dabing))
 
 
producent:
Richard Levinson, William Link
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.