Cerven
ohodnotit

Arabela [TV seriál]

Žánr:
Rok:
1980
Délka:
380 minut, 13 epizod x cca 29 minut
Premiéra v ČR:
25.12.1980
„Pohádkový seriál pro celou rodinu.“

Chyby ve filmu Arabela


1) posloupnost
Královský otec nejdříve roztrhne Arabele fotku Petra, v další scéně ji princezna drží roztrženou na dva kusy a v teprve potom tutéž fotku pod mísou s ovocem zahlédne Xénie- fotka je však už vcelku!

Vložil: Angelika2808

2) logická
Mařenka s Honzíkem se vznášejí v kouzelném kufru nad motoráčkem, do kterého vletí. Ocitnou se však v kupé, které je jen v rychlíku - motoráček má společné sedačky ve vagóně.

Vložil: Angelika2808

3) logická
V závěru 6. dílu Petr nedopatřením zapne cestovní plášť a přesune se do říše pohádek. V úvodu 7. dílu je ve shrnutí děje předchozí části řečeno "... Arabelu potkalo neštěstí... Petr zmizel do říše pohádek, kam Arabela bez pláště nemůže". Petr ale zmizel s pláštěm, který právě našli v hotelu a se kterým přicestoval Rumburak, Arabela má svůj plášť v garáži u Majerů. [Neví samozřejmě ještě, že jej vzaly děti.]

Vložil: MiG.fdb

4) logická
Když král Hyacint II. a čaroděj Vigo v 6. díle skončí v blázinci, nemají kouzelný prsten, protože, jak jim sděluje tamtéž umístěný psychiatr Jiří, "prsteny se pacientům přirozeně odebírají, co kdyby je spolkli". Když v 7. díle přijde na vizitu ředitel psychiatrické léčebny, má král Hyacint na levé ruce nějaký prsten.


Vložil: MiG.fdb

5) logická
V 9. dílu, když se zloděj Fousek po útěku z vězení rozhodne okrást pár na lavičce v parku, v záběrech těsně po sobě visí kabelka pokaždé jinak a i milenci sedí v jiné části lavičky.


Vložil: MiG.fdb

6) logická
Když Honzík s Mařenkou zmizí do Království pohádek, zloděj ve vlaku vyhodí kufr z okna. Než se tak stane, míhají se za oknem sloupy konstrukce mostu, když kufr letí do vody, je most (Branický - tzv. Most inteligence) jen se zábradlím.


Vložil: MiG.fdb

7) logická
V díle 10, když se Arabela vrací od vodníka z řeky, je suchá. OK, pohádková bytost. Ale konce jejích nohavic jsou poněkud nepohádkově mokré.


Vložil: MiG.fdb

8) logická
Pokud se Rumburak umí proměnit v krkavce i bez prstenu, a to i v říši lidí, proč tak neučiní při útěku z vězeňské nemocnice? Anebo později, když se maskuje v ženských šatech?

Vložil: MiG.fdb

9) logická
Pokud Rumburak může cestovat mezi Říší pohádek a říší lidí v podobě krkavce, k čemu tak nutně potřebuje cestovní plášť?

Vložil: MiG.fdb

10) logická
V 10. díle říká Rumburak čarodějnici (právě v podobě královny v šatně restaurace) "hledá mě policie". Mezi dvěma pohádkovými bytostmi je to trochu nečekaný výraz...

Vložil: MiG.fdb

11) logická
V 9. díle je vidět v davu pohádkových bytostí, které protestují proti změnám v říši pohádek také vodník, který však v předešlém díle uprchl před Xénií- logicky je tedy v říši lidí.

Vložil: Angelika2808

12) animace/efekty
V 8. díle, když Honza s Mařenkou na kufru vletí do vlaku, za nimi probíhá v okně vlaku projekce krajiny. Ve chvíli kdy si děti sednou je i bez spomaleného záběru viditelně vidět střih a změna krajiny.

Vložil: DavidCooper

13) animace/efekty
Ve druhém díle, když Rumburak odlétá ve formě havrana od královny- čarodějnice je jasně vidět v pravém spodním rohu okna provázek, který měl zabránit havranovi, aby uletěl.

Vložil: DavidCooper

14) animace/efekty
Díl 8 - vodník bělokrký.


Vložil: MiG.fdb

15) ostatní
Po návratu z televizního studia požádá pan Majer o prášek, který zapíjí vodou ze sklenice. Právě v ten okamžik jej čaroděj Vigo promění v jezevčíka-na dalším záběru je u stolu jezevčík, chybí však sklenice!

Vložil: Angelika2808

16) ostatní
Honzík s Mařenkou na výletě s létajícím kufrem vletí do jedoucího vlaku. Kromě rozporu v typu vagonu (popsali jiní) je nesmysl, aby se okno otevíralo naplno - spodní polovina okna je pevná, posuvná je jen horní polovina.

Vložil: MiG.fdb

17) ostatní
Ve 13. díle, když pan Majer, zvoucí svatebčany ke slavnostnímu přípitku, odloží zvoneček na stoleček, jde jeho stín doleva (světlo od okna). Když ho po chvilce ukořistí Pajda, směřuje stín na druhou stranu. (Nesedí ani poloha ubrousku.)


Vložil: MiG.fdb
Hodnocení:n12345678910
Reklama

Podobné filmy

Pokračování příště (2003) [TV pořad]

 Pokračování příště (2003) [TV pořad]
Pokračování příště n
 
Žánr: dokument
Země: Česká republika
Režie: Tomáš Tintěra, Pavel Kačírek, Aleš Sobotka

(neoficiální pokračování)

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) [TV seriál]

 Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) [TV seriál]
Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek n
 
Žánr: pohádka / příběh
Země: Česká republika


(pokračování)

Rumburak (1984)

 Rumburak (1984)
Rumburak n
 
Žánr: pohádka
Země: Československo
Režie: Václav Vorlíček

(pokračování)

TV Program

ČT1 - Polopatě (2013) [TV cyklus]

08:50 - 09:45

8 minut již uběhlo
47 minut zbývá do konce

ČT2 - Hledání ztraceného času

08:40 - 09:00

18 minut již uběhlo
2 minut zbývá do konce

NOVA - Snídaně s Novou (1994) [TV poř...

07:55 - 09:10

63 minut již uběhlo
12 minut zbývá do konce

Prima - Prima Česko (2022) [TV pořad]

08:45 - 09:15

13 minut již uběhlo
17 minut zbývá do konce

Reklama