Duben

Filmové a seriálové tipy: Březen 2024

Vydáno dne 28.02.2024
Také třetí měsíc letošního roku nabídne jak v kinech, tak na streamovacích platformách filmy a seriály, jaké budou jistě stát za zhlédnutí. Z českého pohledu se tváří býti nejatraktivnějším titulem ten s názvem Kosmonaut z Čech, který jest adaptací stejnojmenné knihy Jaroslava Kalfaře. Natáčel se během pandemie v České republice a v nejdůležitějších úlohách se v něm představují Adam Sandler a Carey Mulligan

VOD


Netflix

 

 


foto z filmu Kosmonaut z ČechKosmonaut z Čech - premiéra 1. 3.
Po šesti měsících na sólové misi najde osamělý astronaut na palubě záhadného tvora a s jeho pomocí zachrání svoje manželství.

Supersex - premiéra 6. 3.
Příběh Rocca Siffrediho, který se ze skromných začátků vypracoval až k titulu krále porna. Seriál podle skutečných událostí.

Signál - premiéra 7. 3.
Příbuzní nezvěstné astronautky se zoufale snaží přijít na kloub jejímu záhadnému zmizení. To, co zjistí, může ale ohrozit je i celou planetu. Hlavní roli v této čtyřdílné německé minisérii ztvárňuje Peri Baumeister, která v České republice natáčela film Krvavě rudé nebe.

Problém tří těles - premiéra 21. 3.
Pět geniálních vědců na různých kontinentech a v různých dobách zjišťuje, že se svět otřásá v základech. Zákony přírody přestávají platit a na obzoru číhá děsivá hrozba. Pod tento seriál se podepsal i David Benioff, spolustvořitel Hry o trůny


Voyo

Revenant Zmrtvýchvstání - 
premiéra 2.3.
Severní Amerika roku 1822. Hluboko v nezmapované divočině zůstává lovec kožešin Hugh Glass (oscarový Leonardo DiCaprio) těžce zraněn a zcela opuštěn. 


Disney+

Tailor Swift: Eras Tour - premiéra 15.3.
Koncentní film oblíbené a oceňované zpěvačky.


HBO MAX

 
Režim - 
premiéra 3.3.
Seriál vypráví o jednom roce stráveném mezi zdmi paláce autoritářského režimu, který se začíná rozpadat. V hlavní roli Kate Winslet


KINO
 
foto z filmu Sladký život


Sladký život
 - 
premiéra 14.3.
Protentokrát zapomeňme na stejnojmenný klenot od Federica Felliniho, protože řeč bude o českém počinu, pod který se podepsali tvůrci komedie Ženy v běhu. Mistr světa v hokeji, který miluje krásné ženy a rychlá auta, musí projít nečekanou životní zkouškou, aby nezklamal své nové přátele a rodinu, o jejíž existenci neměl tušení.


Dokonalé dny - premiéra 28.3.
Toto na Oscara nominované drama vypráví o Hirajamovi, jenž pracuje jako uklízeč toalet v Tokiu. Žije spokojeně ve své pečlivě sestavené rutině a volný čas tráví čtením knih, poslechem starých rockových kazet nebo focením na svůj analogový fotoaparát. Ze životní harmonie ho vyruší série nečekaných setkání, která postupně odhaluje střípky z jeho minulosti. 
FOTO: CinemArt, cinema.de

(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Lidé pod schody

Na Blu-ray nedávno vyšla i tahle poněkud bizarní podívaná, pod kterou se podepsal jeden legendární hororový... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz