';

Nechme se ulovit Superlovem

Vydáno dne 26.02.2023 (737 přečtení)
Na příznivce a příznivkyně vědomostní show Na lovu čeká už od konce února jedna parádní vychytávka. 

 


 

Oblíbená soutěž se od svého spuštění na TV Nova na podzim 2021 stala pod moderátorskou supervizí Ondřeje Sokola natolik populární, že s přehledem nechala zapomenout na předchozí pořad Co na to Češi. Vysokému zájmu se těšily také Hvězdné speciály, ve kterých celebrity soutěžily s lovci (v tradičním složení Doktor Vševěd, Kvízová dáma, Kalkulátor, Belladonna, Pan Lišák) a jejich výhra byla následně věnována na charitativní účely. Při běžných, v podvečer vysílaných dílech, se zpravidla ve finálové štvanici hraje o částku v řádech deseti tisíc korun. Zajímavé, leč Superlov v tomto směru pořádně přitlačí na pilu, jelikož soutěžící může díky svým vědomostem dosáhnout až na milionovou výhru! A to se vyplatí!!!

 


 

Oproti Na lovu se nehraje v týmu, ale je tam vždy jeden soutěžící sám za sebe. Nahraje si nějaké peníze a může hrát proti dvěma lovcům o peníze, které si nahrál. Nebo proti třem lovcům o hodně větší peníze. Nebo proti čtyřem lovcům o obrovské peníze. Anebo proti pěti lovcům až o milion korun,“ přibližuje ve stručnosti pravidla Superlovu Ondřej Sokol. Podrobněji je to tak, že v první kole odpovídají účastníci na pět otázek s možnostmi A, B a C. Když pokaždé vyberou správnou variantu, posunou se do kola druhého, kde jsou limitováni šedesáti sekundami. Stejný čas mají i lovci, kteří ale soutěžícímu předloží nabídku náskoků a sum, o které může hrát. V odpovědích se pak soutěžící střídají s lovci, dokud někdo z nich neodpoví špatně. Když se tak stane, moderátor pokládá další otázky, než bude zase odpověď správná. Když čas soutěžícího vyprší dříve než čas lovců, bohužel prohrává. Jenže když dříve vyprší lovcům, může soutěžící slavit klidně pohádkový balík.

Princip Superlovu tedy funguje v jistém smyslu v opačném gardu, než jak tomu je při soutěži Na lovu, jelikož tým tvoří lovci. K tomu ještě připočtěme v podstatě omezenější časový limit, a vyjde nám, že tahle inovace, kterou je už teď možné sledovat na Voyo, přináší napětí a adrenalin nejen pro všechny zúčastněné. Navíc se hraje před živou kulisou, kterou tvoří publikum o bezmála 300 lidech. Nové je i samotné studio, které svou vybaveností může směle konkurovat zahraničním produkcím. Soutěž přece dobře znají i v USA, Německu, Austrálii, Chorvatsku, Finsku či Španělsku. Ve všech uvedených zemích se stala fenoménem. Zrovna jako v České republice, protože se při sledování nestáváme pouze pasivními pozorovateli, nýbrž rozšiřujeme svoje znalosti. A Superlov tenhle záslužný fakt posunuje proti známému formátu ještě o level výše. 

FOTO: Archiv TV NOVA
(Autor: Tomáš Kordík)
 
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení