';

Speciál: Bonusová sekce filmu Thor: Láska jako hrom

Vydáno dne 15.03.2023 (363 přečtení)
Co se týče tržeb z uvedení v kinech, v celosvětovém měřítku se jedná o sedmnáctou nejúspěšnější Marvelovku z dosavadních třiceti (Ant-Man a Wasp: Quantumania nepočítáme, protože je stále v kinech). Co se hodnocení týče, krčí se někde na chvostu žebříčku. To ale neznamená, že si nemůžeme napsat o tom, co čeká na majitele/majitelky Blu-ray disku. 

  

Na úvod tradiční upozornění o tom, že samotný film jsme si zrecenzovali TADY. Můžeme tedy směle přejít do menu (samozřejmě lokalizovaného do češtiny) a vybrat třeba pětiminutové video HODNÍ KLADIVA: THOR A MOCNÁ THOR, ve kterém bude řečeno, že pro sequel je dobré přijít s nějakou inovací. To se však u čtyřky neděje. Taika Waititi a Natalie Portman řeknou, že se za ní režisér stavil, aby se jí pokusil přemluvit k návratu, takže jí odvyprávěl, jaká bude tentokrát její role. Situaci usnadnila skutečnost, že se oscarové herečce líbil Thor: Ragnarok. A poprvé v kariéře musela kvůli roli začít pořádně trénovat. Do výživného posilování se pustil i Chris Hemsworth, aby měl svaly jak z komiksu. Pozoruhodné informace prozradí i kostymérka Mayes C. Rubeo.

JAK SE RODÍ PADOUCH se v šesti minutách zaměřuje na postavu v originále nazvanou Gorr the God Butcher, kterého ztvárňuje Christian Bale. Jeho zloba pramení z bolesti a snad i proto je děsivý pouze jeho vzhled. Režisér prozradí, co je asi každému jasné, a sice, že je hodně těžké určit příběh, aby zapadal do celkového konceptu MCU, ve kterém se při aktuálním množství už tuplem nedá vyhnout neoriginalitě a chybám. Nakonec se stal inspirací příběh z konkrétního komiksu, což byl dobrý nápad tak na těch padesát procent. Přítomnost dalšího oscarového herce filmu pomohla, kór když je tento zvyklý na nejrůznější fyzické i maskérské proměny, takže mu nevadí sedět v křesle takový počet hodin. Zároveň je zvyklý se do své role naplno položit, což ale úplně neznamená, že všechny záběry jsou použitelné.

 


 

DALŠÍ KLASICKÉ TAIKOVSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ je osmiminutový dokumentík, který vypráví hlavně o tom, kterak novozélandský režisér přinesl do franšízy nový, svěží vítr, když se kupříkladu ještě více soustředil čistě na titulní postavu Thora. Jeho humor je nevšední, jeho energie neutuchající, jeho filmařské vidění velice kvalitní. Nicméně zase, ne vždycky to všechno dokáže plnohodnotně prodat. Někdy by to možná chtělo více příprav a méně improvizace. Zřejmě si taky nechce přiznat, že jej rozptyluje hraní Korga, který navíc vzniká technologií motion capture. Jak přesně, to v těchto bonusech neuvidíme. Tady drobnou odbočku – nadále natáčí i mimo MCU a letos by i do našich kin měla zamířit tahle komedie podle skutečné události.

Pokračujme k PŘEŘEKŮM, které znovu ani nenadchnou, ani neurazí. VYSTŘIŽENÉ SCÉNY tady máme čtyři: Hledá se Zeus, Neztrácejme čas, Relaxační dovolená a Bojuju za tebe. V první se dozvíme, že Dionýsos si asi těžko sháněl kamarády, ve druhé přijdou za Thorem Mantis a Peter Quill, což je dohromady docela vtipné. Ve třetí zase dojde na Korga (protože se během postprodukce záhy vědělo, že se tahle scéna do finálního sestřihu nedostane, nejsou v ní vizuální efekty dokončené) a ve čtvrté se ukáže Zeus v podání Russella Crowea. A dojde i na režisérem obstaraný AUDIOKOMENTÁŘ, který obsahuje několik zajímavostí (např. že se na plac přišel podívat George Miller – ostatně úvodní akční sekvence jest inspirovaná jeho Šíleným Maxem). Taika na rozdíl od audiokomentáře u Králíčka Jojo nevolá hercům a herečkám, avšak má s sebou svoje děti ... No, a to je asi tak všechno, co lze k této bonusové sekci napsat.

FOTO: Falcon
(Autor: Tomáš Kordík)
 
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení