';

Velmi úspěšný Vyšehrad: Fylm míří na Voyo

Vydáno dne 29.11.2022 (841 přečtení)
Pokud jste jako jedni z mála náhodou tuhle povedenou českou komedii nestihli v kinech, máte teď jedinečnou šanci tak díky Voyo učinit z pohodlí domova. 

 


 

Velice záhy poté, co jsme dokončili seriál, jsme začali pracovat na scénáři k celovečernímu filmu. Ten proces byl docela složitý a dlouhý, víceméně dva roky jsme psali, a pak rok natáčení připravovali. Film je taková větší a nekompromisní pohádka, která se snaží jít trochu víc do hloubky. Kromě toho, že sleduje životní eskapády jednoho blonďatého blbečka, se snaží taky upozorňovat na nešvary českého fotbalového prostředí. Jsou tam nekorektní momenty, kdy se vyloženě stydím. Zároveň ale vím, že pro ten film je to správně. V některých scénách jsem se ale opravdu já jako Kuba Štáfek necítil úplně komfortně,“ prohlásil spolurežisér, producent a představitel slavného Julia „Laviho“ Lavického, tedy „sebezmiňující“ Jakub Štáfek.

 


 

Vedle něj se ve tomto projektu představí celá řada oblíbených českých herců a hereček, ale také sportovců, mezi nimiž nechybí vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer, jeho někdejší spoluhráč z FC Liverpool Patrik Berger, a také Jan Koller – protagonista vynikající dokumentu Příběh obyčejného kluka, který je rovněž k dispozici na Voyo. Ve Vyšehradu: Fylmu se všichni objeví coby hosté na Laviho svatbě s Lucií (Šárka Vaculíková). Ovšem zápletka spočívá, vedle jeho dalších úletů a nekalých praktik jistého fotbalového „Taťky“ (který k nim využívá svoje dvě komické gorily), především v tom, že se vynoří jeho osmiletý syn Richard, který svého otce co do inteligence převyšuje úplně maximálně.

Velké plus zasluhuje tohle dílko právě za to, že se nebojí být v některých ohledech nekorektní, jelikož právě nekorektnost začíná v současnosti být dosti nedostatkovým zbožím. Tady navíc funguje, aniž by byla vyloženě prvoplánová, což je teprve vzácnost. Stejně jako fakt, že tvůrci často z konkrétní situace vyždímají v podstatě maximum vtipného. To znamená, že se jedná o jednu z mála současných českých komedií, u které se může lehce stát, že všechny srandovní vtípky nepochytáme při prvním zhlédnutí. Zároveň se jedná o trochu jiný styl humoru, než jaký můžeme vidět a slyšet kupříkladu v Okresním přeboru, jelikož ono fotbalové prostředí skýtá nejrůznější možnosti a inspirace ... Jasně, ani Vyšehrad: Fylm není úplně pro každého, ale přesto zůstává jeho cílová skupina pořád hodně široká.

FOTO: Archiv TV NOVA
 
(Autor: Tomáš Kordík)
 
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení