';
Vážení přátelé, v současné době se díky aktualizaci a úpravě systému setkáváme s krátkodobými výpadky, které odstraňujeme v co možná nejkratší době. Omlouváme se, zachovejte nám přízeň, těšíme se na vás!

Speciál: Atrakce 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

Vydáno dne 29.06.2022 (467 přečtení)
Už víme, na koho se návštěvníci a návštěvnice prestižní přehlídky můžou těšit. Ale ještě jsme si neřekli na co.  

  


 

KVIFF.TV Park – zbrusu nové centrum festivalového dění se nachází přímo vedle hotelu Thermal a jeho podoba je budovou hotelu inspirována. Budou se tu konat besedy s tvůrci, divácké soutěže, prostor ale poslouží i jako odpočinková zóna spojená s občerstvením. „Barevnost a surové zpracování pavilonu, tedy přiznaná ocelová konstrukce a červený mobiliář včetně výrazných svítidel, odkazuje na brutalistní architekturu sousedícího hotelu Thermal. Naším záměrem bylo vytvořit této výrazné ikoně moderní architektury dočasného sourozence,“ doplňuje Kristýna Blažíčková z ateliéru CHYBIK + KRISTOF.  

KVIFF.TV Park nabídne celodenní provoz, který diváky i návštěvníky vtáhne do festivalového dění a nabídne jim zajímavý program dotvářející festivalovou atmosféru. Stálou moderátorkou bude Linda Bartošová, kterou mohou lidé znát z obrazovek České televize. Denně ve 13:15 a v 16 hodin proběhnou formou tzv. Meet and Greet setkání s tvůrčími delegacemi filmů z hlavní soutěže karlovarského festivalu. Setkání budou otevřená všem návštěvníkům. Každý den bude na pódiu probíhat živé natáčení pořadu Čestmíra Strakatého Prostor KVIFF X, do kterého si moderátor bude zvát zajímavé domácí i zahraniční festivalové hosty.

V pravidelném filmovém kvízu si návštěvníci budou moct zasoutěžit o vouchery s předplatným i o další atraktivní ceny. Ve večerních hodinách naváže hudební program. KVIFF.TV Park zahájí provoz každý den v 11 hodin, s programem se počítá vždy od 12 hodiny. Kavárna Nespresso (What Else?), která je jeho součástí, bude otevřena již od osmé hodiny ranní. Přesný program pro jednotlivé dny bude v nejaktuálnější podobě na www.kviff.com a v mobilní aplikaci Vodafone KVIFF Guide. Většina programu bude živě nebo ze záznamu ke zhlédnutí na oficiální festivalové online televizi KVIFF.TV LIVE. Ta nabídne nepřetržitý přísun videonovinek z dění na festivalu, speciální informačně-publicistický obsah připravený k letošnímu programu, rozhovory, oblíbené živé přenosy slavnostního zahájení, přenosy úvodů k filmům i příjezdů na červený koberec, soutěže o festivalové ceny a slow TV z nejfrekventovanějších míst festivalu. Veškerý obsah bude dostupný i ze záznamu.

Zorientovat se ve festivalovém dění pomůžou oblíbení průvodci Janek Rubeš, Čestmír Strakatý nebo Saša Michailidis. Současná podoba platformy KVIFF.TV nově obsahuje knihovnu s více než 500 filmy a už nyní divákům nabízí např. festivalový warm-up v podobě snímků, které byly úspěšně uvedeny v programu festivalu loni i v předešlých letech. Bezprostředně po festivalu přidá i několik děl z programu letošního ročníku. Naplno tak odstartuje své celoroční fungování a umožní festivalovým fanouškům dopřávat si kvalitní filmové zážitky po celý rok.

Letošní ročník karlovarského festivalu zahájí 1. července 2022 od 22.45 hodin unikátní koncertní projekt SymfoMIG. Kapela Mig 21 vystoupí posílena o šedesátičlenný orchestr Národního divadla a dvacetičlenný sbor Národního divadla pod vedením dirigenta Jaroslava Kyzlinka. Tím ale výčet umělců na pódiu nekončí, s frontmanem kapely Jiřím Macháčkem si zatančí i členky baletu naší první scény. Neodmyslitelnou součástí festivalu se od druhého do šestého července opět stane populární pop-up klub KAISER 56.


 


Součástí letošního ročníku bude pochopitelně bohatý doprovodný program určený jak návštěvníkům a hostům, tak široké veřejnosti. Řada festivalových partnerů připravila na různých místech v Karlových Varech skutečně mimořádné akce jako koncerty, besedy, autogramiády, odpočinkový program pro děti i dospělé, gastronomické zážitky a podobně.


INNOGY POINT
Letos program na Mlýnské kolonádě startuje 1. července ve 12 hodin. Návštěvníci a návštěvnice si můžou zasoutěžit o vstupenky, dobít mobil a tablet, poslechnout si talk shows s tvůrci filmů koprodukovaných Innogy, zkusit si dabing, osvěžit se zmrzlinou a hledat kešky. Na besedách se v jednotlivých dnech představí například tvůrci pohádky Tajemství staré bambitky 2, komedií Srdce na dlani nebo Po čem muži touží 2 a řady dalších titulů. Připraveny jsou také od 18:30 hudební recitály Moniky Absolonové (3.7.), Michala Horáka (5. 7.) a Václava Noida Bárty (7. 7.). Vstup i zmrzlina jsou zdarma!

VODAFONE RELAX ZÓNA
Ve Dvořákových sadech mohou zájemci z řad dětí i dospělých roztočit nejen zábavu, ale pod vedením lektorů i svůj první animovaný film. Od 2. 7. do 8. 7. vždy 10:00 – 12:00 a 14:30 – 17:30 se zde konají Lekce filmové animace. Výsledek uvidí tvůrci, ale i ostatní návštěvníci ve Vodafone TV letním kině. Kromě vytvořených animáků tu bude možné sledovat i další krátké filmy nebo festivalové dění. Ve čtvrtek a v pátek Nadace Vodafone v Relax zóně představí inovace, které zlepšují svět kolem nás. Pobyt na festivalu usnadní nová aplikace Vodafone KVIFF Guide. Díky ní budou mít návštěvníci festivalový program, podrobnosti o filmech a dalších akcích a rezervaci vstupenek po ruce.

ROHLÍK ZÓNA
V provozu bude po celou dobu trvání festivalu ve Smetanových sadech. Kolejmdoucí si můžou dát skvělý snídaňový brunch, oběd i večeři – to vše z farmářských produktů a privátních značek, které najdeme na Rohlíku. Samozřejmostí budou míchané drinky a káva. Pro rodiče s dětmi bude ve stanu Rohlíček zázemí, kde najdou vybavený přebalovací a kojící koutek, jídelní koutek pro děti s mikrovlnkou, ohřívačkou i sterilizátorem na lahvičky, a také spoustu hraček i možností hlídání. Pro členy Rohlík Premium bude připravená Premium Lounge, kde budou probíhat nejrůznější workshopy s dodavateli i se slavnými osobnostmi.

KVIFF. MATTONI LIFE BAR
Také u slavného Vřídla bude k vidění zajímavý program. Například mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů; Cirkulární den - odpolední eko program s cirkularitou a Tomášem Klusem; Den umění, kde se představí známí tvůrci spolupracující se značkou Mattoni. Večer dojde na koncerty, na nichž vystoupí například Aneta Langerová (1. 7.), kapely Slza (3. 7.), Jelen (5. 7.), Portless (7. 7.), zpěvačka Lenny (8. 7.) a na závěr festivalu Monkey Business (9. 7.). Vstup na akce je zdarma!

IQOS LOUNGE!
Bude otevřen každý festivalový den vždycky od 11:00 hned vedle hotelu Thermal. V jeho prostorách proběhne například v sobotu 2. 7. od 17:00 Talkshow Libora Boučka. V neděli 3. 7. a v pondělí 4. 7. od 15:00 Vytváření uměleckého díla s Márií Hulou Valenčikovou. V úterý 5. 7. od 17:00 pak Meet & Greet s DJ NobodyListen.

DŮM ČESKÉ TELEVIZE
Na Divadelním náměstí se tradičně uskuteční setkání, besedy a workshopy s filmovými a televizními tvůrci a herci k novým filmům, dokumentům i seriálům. Pro děti jsou připraveny pohybové a výtvarné programy, setkání a focení s pohádkovými postavami, fotostudio ČT:D, obchod Edice ČT. Po celý den je v provozu kavárna, ráno se speciální snídaňovou nabídkou. Vstupné zdarma!

HUDEBNÍ SPECIÁL – FILMŽURNÁL
Na letošním ročníku MFF KV se v sobotu, 2. července, uskuteční tento den s Radiožurnálem. Speciální živé vysílání začne v 9:00 z R-streamu na Sadové kolonádě. Kromě dvou hodinových rozhovorů nabídne od 19:00 komorní koncert s Jiřím Krhutem a Štěpánem Kozubem.

BĚH VÝČEPNÍCH PILSNER URQUELL
Oficiální pivo KVIFF Pilsner Urquell uspořádá už třetí ročník Běhu výčepních, který je reminiscencí na slavnou scénu z filmu Vrchní, prchni!, a zároveň oslavou a prezentací řemesla výčepních a soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Letos bude Běh výčepních taky neformální poctou panu Josefu Abrhámovi. Start je na Mlýnské kolonádě ve čtvrtek 7.7 v 17.00 hodin.

Kdepak, také v roce 2022 si při takhle pestré nabídce najde na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary každý to svoje.INFORMACE O FESTIVALOVÝCH HOSTECH JSOU K DISPOZICI TADY

KOMPLETNÍ INFORMACE JSOU K DISPOZICI NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH


FOTO: Film Servis Festival Karlovy Vary, wikipedia.org
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Rozhovor: Nene Dnes

Oscarový (!) Jordan Peele na nás se svým třetím režijním počinem zase apeluje, abychom se rozhodli, jestli je génius... celý článek

DVD

Recenze: Cena za něžnost

Při šestapadesátém slavnostním oscarovém udílení proměnil tenhle počin ve vítězství pět... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek

TV

Recenze: The Gray Man (Netflix)

Společně s Red Notice nejnákladnější (200 milionů dolarů) film z produkce Netflixu, který se natáčel i v České... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení