';

Nová česko-slovenská komedie na Voyo

Vydáno dne 30.05.2022 (553 přečtení)
V únoru šla do kin, od května je exkluzivně k dispozici v oblíbené videotéce.

 


 

Přátelé jsou rodina, kterou si vybereš. Tak zní slogan této podívané (odkaz na Voyo stránku), pod kterou je coby režisérka podepsaná Marta Ferencová, která předtím úspěšně uvedla filmy Všechno nebo nic a Příliš osobní známost. Tentokrát sledujeme už dávno dospělé přátele, z nichž každý a každá řeší záležitost, jaká jim v podstatě brání, aby byli zcela šťastnými. Tak třeba překladatel knih Andrej žije ve spokojeném manželství s televizní moderátorkou Elou, s níž vychovává dvojčata. Nicméně najednou se opět vynoří David, do kterého byla kdysi zamilovaná, což může celou harmonii poslat takříkajíc k šípku.

 


 

Pro mě je na té postavě zajímavé to, že nepatří do šoubyznysu, na rozdíl od své filmové manželky. Na červeném koberci se cítí nesvůj. To je pro mě na mojí postavě roztomilé a pěkné,“ prohlásil Ondřej Sokol, který si zahrál Andreje. Zároveň dodal, že se na natáčení nikdy předtím nemusel potýkat s jazykem, kterému vůbec nerozumí. Elu totiž ztvárňuje rumunská herečka Andreea Vasile, takže se oproti svým zvyklostem musel naučit zpaměti slovo od slova všechny svoje repliky. Avšak mělo to i svou kladnou stránku: „Díky této jazykové bariéře jsem mnohem víc vnímal mimiku a emoce. Zjistil jsem, že i toho se dá ve skutečnosti hodně chytit.

Štáb i obsazení bylo v případě V létě ti řeknu, jak se mám vskutku mezinárodní. Na place se kromě češtiny, slovenštiny a rumunštiny ozývala také angličtina a francouzština. A jak tahle skutečnost ovlivnila paní režisérku? „Při natáčení se děje jedna zvláštní věc, že když se na herce postupně napojím a oni se napojí na mě, začínáme si rozumět i beze slov. Spojení herec a režisér je totiž velmi úzké, tak trochu si totiž navzájem lezeme do hlavy, do emocí.“ Natáčení zároveň výrazně ovlivnila pandemie, ale nakonec se podařilo všechno poskládat tak, aby se tenhle příjemný odpočinkový biják podařilo realizovat podle představ. Kromě už uvedených v něm dál září Tereza Kostková, Martin Hofmann, Anna Šišková, Jaroslav Plesl, Soňa Norisová, Simona Babčáková a jeden velkolepý ohňostroj.

FOTO: Archiv TV NOVA
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Sibyl

Kvalitně obsazené francouzské drama, jaké rozhodně stojí za zhlédnutí. Ne všem se asi bude líbit,... celý článek

DVD

Recenze: Zemětřesení

Trochu navážeme na tento speciál, protože i pod Zemětřesení se podepsal Mario Puzo. Během prvních devíti červencových... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení