NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Press: Osmý ročník filmového festivalu Malé oči

Vydáno dne 17.11.2021 (336 přečtení)
Vedle legendárních filmů se o zábavu postarají i dílny Aeroškoly, skauti a tzv. Kino všemi smysly. 

 


 

Uskuteční se v žižkovském kině Aero a Biu Oko na Letné, a to ve dnech 20. a 21. listopadu. Malí diváci si užijí skvělé projekce a bohatý doprovodný program. Na svá dětská léta však mohou zavzpomínat i dospělí. Pražská kina totiž promítnou filmy jako Můj soused Totoro, Nekonečný příběh, Hvězdný prach či Dívka na koštěti. Letošní téma je „Čáry, kouzla, magie“.

V Aeru se bude promítat také pásmo vítězných snímků, které vybrala porota z filmů od dětských tvůrců na letošním Pražském filmovém kufru. Každou projekci doplní předfilm z vítězných animovaných snímků letošního Mezinárodního festivalu multimediální tvorby Trikfilm. Bio Oko uvede Dračí princeznu a nový český animák Myši patří do nebe, který doprovodí sami tvůrci a představí proces animace. Vedle filmů se v Oku můžete zúčastnit Zvukové dílny s Charlie Chaplinem. Zábava však ani letos nekončí jen v sále.

 


 

Dramaturgové připravili pro malé diváky i jejich rodiče také magický doprovodný program. Jeho specialitou bude tzv. Kino všemi smysly, tedy interaktivní program, který návštěvníkům nabízí možnost podívat se v kině na místa, kam se běžný divák nedostane – od pokladny, přes kavárnu, sál až po promítací kabinu. Kina chystají pro děti ve spolupráci s Aeroškolou animační, filmové a fotografické dílny, PC hernu od Amanita Design a řadu zajímavých stánků, kde budou mít připravené různé aktivity žižkovští skauti a skautky. Během soboty najdete v Biu Oko také stánky čtyř malých nakladatelství s dětskými knihami, které jsou plné kouzelných příběhů v magickém výtvarném provedení. Prostory v obou kinech ozdobí také tematická výstava plakátů z prodejny Terryho ponožky.

Návštěvníci mohou využít také zvýhodněné celodenní vstupné pro děti do 12 let i pro dospělé. Permanentka je omezená na konkrétní den, ale během něj zajišťuje vstup na jakékoli představení v sále kin. Malé oči už proběhly v Napajedlech a Jihlavě. V průběhu listopadu a prosince festival navštíví ještě dalších pět měst: Zábřeh na Moravě – Kino Retro (27. 11.); Hradec Králové – BIO Central (3.–5. 12.); Uherské Hradiště – Kino Hvězda (4.–5. 12.); Prostějov – Kino Metro 70 (4. 12.); Brno – Univerzitní kino Scala (11.–12. 12.). Festival Malé oči pořádá Bio Oko, kino Aero, Aeroškola a distribuční společnost Aerofilms. Veškeré informace o programu v jednotlivých regionech najdete na OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH.


OFICIÁLNÍ STRÁNKY KINA AERO JSOU K DISPOZICI TADY
OFICIÁLNÍ STRÁNKY KINA BIO OKO JSOU K DISPOZICI TADY


FOTO: maleoci.cz, cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Mortal Kombat (2021)

Film, který se opět inspiruje kultovní videohrou (která se inspirovala Velkými nesnázemi v Malé Číně... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek

TV

Recenze: Asakusa Kid

Vynikající japonský režisér Takeshi Kitano oslavil 18. ledna pětasedmdesátiny. A na Netflixu je k dispozici tenhle... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení