NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Press: Festival Das Filmfest nabídne filmy zdarma!

Vydáno dne 08.11.2021 (377 přečtení)
Festival německy mluvených filmů Das Filmfest se z kin přesune do online prostoru a nabídne zdarma nejen výběr hraných a dokumentárních filmů z letošního ročníku, ale i další filmy, které se do kin na podzim naopak nedostaly. 

 

foto z filmu Klikaři

 

Konkrétně od 11. do 17. listopadu tak mohou filmoví fanoušci vybírat z celkem 25 filmů aktuální a oceňované filmové produkce z Německa, Rakouska a Švýcarska. „V letošním roce náš festival slaví půlkulaté, patnácté narozeniny, a proto jsme se rozhodli dát našim fanouškům dárek v podobě vybraných filmů online zdarma. Rovněž jsme si dobře vědomi současné nepříznivé situace pro kulturu a vycházíme tak vstříc zájemcům o naše filmy i mimo Prahu a Brno, kde se naše přehlídka tradičně koná. Když nemohou diváci do kin za filmy, přijdeme za nimi my,“ vysvětlují svorně spolupořadatelé z Goethe-Institutu, Rakouského kulturního fóra v Praze a Švýcarského velvyslanectví v České republice.

Online pokračování letošního ročníku Das Filmfestu nabídne z letošního programu například komedii Klikaři, která je černá jako noc a ostrá jako žiletka, přičemž se zabývá tématem milostného trojúhelníku. Dále bude k vidění osvěžující lehká nízkorozpočtová letní pohádka 3přátelé2nepřátelé nebo film německé oscarové režisérky Caroline Link nazvaný Jak Hitler ukradl růžového králíčka, který nahlíží na problematiku židovské emigrace během nacismu i z pohledu dětí.

Chybět nebude ani mistrovský hraný portrét legendárního režiséra Rainera Wernera Fassbindera s názvem Enfant Terrible, případně drama Dokud nebudeme volní podle skutečného příběhu zločince Waltera Stürma, jehož útěky z vězení z něj učinily symbol levice v boji proti policejní brutalitě ve Švýcarsku v 70. a 80. letech minulého století. V letošním roce Das Filmfest věnoval jednu z programových sekcí tématu rodiny. Proto bude možné zhlédnout online například hořkosladkou odyseu Oskar a Lili, jaká pojednává o dětech uprchlíků, které jsou svěřeny proti své vůli do péče pěstounů. Snímek Dívka z jehlového parku se zase zaměřuje na drogovou závislost rodičů.

 

 

foto z filmu Jak Hitler ukradl růžového králíčka
 

V online nabídce mají svoje místečko i dokumentární filmy. Uveden bude například snímek Davos, který má v hledáčku zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) 2020 a zachycuje běžný život v kontrastu ke globální elitě. Pozornost rozhodně zasluhuje autobiografická esej Paříž – Ani den bez Tebe od dokumentaristky Ulrike Schaz, jež byla v sedmdesátých letech neprávem označena za teroristku a s tímto „cejchem“ se potýká dodnes. Mezi filmy, které se naopak do kin v letošním roce nedostaly, najdou diváci například napínavé milostné a kriminální drama s vynikající hlavní hrdinkou a příjemně neortodoxním scénářem Můj konec. Tvůj začátek. či drama Nejkrásnější pár, které sleduje křehkou rovnováhu vztahu, jež naruší brutální zkušenost.

Na důsledky klimatických změn si pak posvítí Ekocida (Ökozid). Z nabídky jistě diváci ocení i milostné vyznání mikrokosmu hospody Leif in Concert (Vol.2). Do online programu byl zařazen i oceňovaný dokument Karavan lásky o obchodu s bílým masem a ztracených nadějích. Pod názvem FeinKošt se mohou diváci těšit na sérii česko-německých krátkých filmů. Všechny filmy je možné sledovat na území České republiky a Slovenska a jsou k dispozici v originálním znění s českými a ve většině případů i s anglickými titulky. Filmy budou k dispozici na VOD platformě www.dasfilmfest.online.

FOTO: dasfilmfest.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Mortal Kombat (2021)

Film, který se opět inspiruje kultovní videohrou (která se inspirovala Velkými nesnázemi v Malé Číně... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek

TV

Recenze: Asakusa Kid

Vynikající japonský režisér Takeshi Kitano oslavil 18. ledna pětasedmdesátiny. A na Netflixu je k dispozici tenhle... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení