NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Press: Halloweenský víkend ovládne podzimní sklizeň Festivalu otrlého diváka

Vydáno dne 27.10.2021 (884 přečtení)
Kino Aero zveřejnilo zvráceně lahůdkový program. 

 


 

Ti nejodvážnější diváci můžou na konci října objevit ta nejzatuchlejší zákoutí kinematografie v náležitě podzimně pochmurném duchu. Znalci Festivalu otrlého diváka, přesněji řečeno milovníci pokleslé zábavy, nevkusu a brakových filmů, jistě zpozornili. Podzimní sklizeň proběhne 30. a 31. října 2021. Stálý dramaturgický tým si pro návštěvníky připravil celkem šest filmových projekcí.

Vedle oblíbeného živého dabingu na návštěvníky a návštěvnice čeká taky interaktivní projekce nesoudného nepodarku Verotika či klasika Hellraiser z roku 1987. A protože jde o halloweenský víkend, nebude chybět ani sváteční vyvražďovačka ve filmu Halloween II. Podzimní sklizeň je zkrácenou verzí plnohodnotného Festivalu otrlého diváka, který se koná na začátku jara. Kvůli vysoké poptávce se organizátoři rozhodli zařadit další přehlídku právě teď na podzim, aby divácká touha po nevkusu byla dostatečně ukojena.

Letošní přehlídku začne v sobotu Hellraiser od režiséra Clivea Barkera. Vizuálně vytříbená, delikátní směs až gotické mystiky s drsnou torture porn estetikou za pětatřicet let od svého vzniku příliš nezestárla. Součástí projekce bude soutěž o knižní předlohu od nakladatelství Carcosa! „Sadomasochisty ze záhrobí“ vystřídá Šílený Bůh – osmdesátiminutová erupce chorobných fantazií, co je zároveň milostným vyznáním analogovým speciálním efektům a animaci od velmistra oboru a držitele Oscara Phila Tippetta, který je podepsán pod stop motion efekty filmů jako Star Wars, RoboCop, Jurský Park či Hvězdná pěchota. Film oceněný na předních žánrových přehlídkách Fantasia či MFF Sitges vystřídá úctyhodné množství animačních a trikových technik.

 


 

S trademarkovým simultánním dabingem naživo si jistě každý užije film Zrzavý pasažér o nemocné micině, která kouše, saje a rdousí. V jedné laborce totiž zase nedovřeli dveře a utekla jim infikovaná kočička. Čičiny se v dobré víře ujme rozjívená partička studentů, doštrachá ji na jachtu zámožného obšourníka a peklo na moři a na plátně může začít. Svoje kočičí jazýčky tentokrát rozmrská trio Bifidus – Fostrá – Vokurka. Bizarní podívanou pak zakončí Shakespearovské sravnosti režiséra Lloyda Kaufmana, který má na svědomí i film Tromeo a Julie, jenž si diváci festivalu mohli vychutnat před čtyřmi lety.

Zatímco ve většině kin bude toho času Halloween zabíjet, v kině Aero se v neděli vrátíme ke kořenům a oslavíme čtyřicet let od jednoho z nejlepších příspěvků celé série, filmu Halloween II (recenze). Děj prvního pokračování Carpenterovy klasiky navazuje přesně tam, kde jednička končila, a přesouvá se do nemocničního prostředí, v němž Michael Myers dostává volný prostor k nebývale kreativnímu vraždění. Celou přehlídku zakončí záležitost nazvaná Verotika, která představuje jedno z nejpůvabnějších uměleckých selhání od dob nechvalně známého výronu Pokoj od Tommyho Wiseaua. Česká premiéra proběhne rovnou v podobě speciální interaktivní projekce. Vaše smysly si podmaní nejen jakostní filmová fantasmagorie, nýbrž i přidružené otrlácké kejkle v sále Aera během samotné projekce tohoto vředu světové kinematografie!


PROGRAM PODZIMNÍ SKLIZNĚ V KINĚ AERO:

Sobota 30. října 2021:
16:00 Hellraiser, 18:00 Šílený bůh, 20:00 Zrzavý pasažér, 22:10 Shakespearovské sravnosti

Neděle 31. října 2021: 18:00 Halloween II, 20:30 Verotika
 

VÍCE INFORMACÍ JE K DISPOZICI NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH
NEBO NA STRÁNKÁCH KINA AERO


FOTO: otrlydivak.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek

TV

Recenze: Red Notice

Velmi nenáročná, ale přesto celkem vítaná oddychovka, jaká je od listopadu 2021 ke zhlédnutí na Netfl... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení