NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Z domova: Premiéra Cesty domů se blíží

Vydáno dne 02.09.2021 (668 přečtení)
Oblíbená trilogie od rejži Tomáše Vorla, jejíž letošní části předcházely Cesta z města a Cesta do lesa, vstoupí do kin už 9. září 2021!

 


 

V hlavních rolích se vrátí Bolek Polívka a Eva Holubová jako zemědělská rodina Papošů, Tomáš Hanák a Barbora Nimcová opět ztvárňují Marákovi, Tomáš Vorel Jr. a Lucie Šteflová se představí v úlohách revírníka Ludvy a jeho žena Anyny. Objeví se i Milan Šteindler v roli vypečeného předsedy myslivců nebo Dominika Elischerová, známá ze sociálních sítí jako Mína. Z režisérových „obvyklých podezřelých“ nebudou chybět ani Aleš Najbrt či Jan Slovák, který nahradil původně zamýšleného Václava Marhoula, jenž musel odmítnout kvůli práci na Nabarveném ptáčeti.

Stejně jako předchozí dva filmy, také Cesta domů vznikala v téměř nedotčené oblasti okolí Rabštejna nad Střelou. Zároveň odtud pochází i samotný scénář. „Situace z filmu jsou odpozorované, scénář jsem dal dohromady z příběhů a historek, které jsem tady slyšel, nebo sám zažil. Při psaní mi pomáhali místní sedláci, lesníci a myslivci, takže je to kolektivní dílo,“ říká režisér Tomáš Vorel a prozrazuje několik situací, které by nejspíše nevymyslel, pokud by se opravdu nestaly.

Revírník Ludva bydlí na hájence uprostřed lesa. Jeho vlastní zaměstnavatel hájenku z nepochopitelných důvodů prodá do soukromých rukou a Ludva přijde o střechu nad hlavou. Tohle bych si sám nevymyslel, to se stalo skutečnému revírníkovi, se kterým jsem psal tenhle scénář," přibližuje Vorel. Jeden moment zakomponoval režisér do filmu až na poslední chvíli. „Chtěli jsme natáčet na stejném statku, jako předchozí dvě Cesty. Ale majitel usedlosti se odstěhoval a prodal to všechno mladíkovi, který hodlá přestavit na render farmu. Do stodoly navést počítače a těžit tam bitcoiny, protože je tam levný proud. Takže jsme tuto situaci rovněž začlenili do našeho scénáře," prozrazuje Vorel. A ješě pokračuje: „Nebo dvě z hlavních postav slezou z posedu chvíli před tím, než přijde bouřka a udeří do něj blesk. Může se to zdát nepravděpodobné a přehnané, ale tuhle příhodu mi vyprávěl místní myslivec, já ji dal do scénáře přesně tak, jak mi líčil, jen jsem do ní obsadil naše postavy.

 


 

Novým filmem chce jeho režisér vzdát hold životu na vsi, vesnickým tradicím a rodinnému sedlačení, soužití s přírodou a krajinou. Atmosféře Cesty domů odpovídá i datum jejího uvedení do kin. „Jsem rád, že premiéru stihneme letos do švestek. S uvedením filmu právě dozrávají švestky a pálí se slivovice. A slivovice hraje v našem příběhu také důležitou roli,“ říká Tomáš Vorel, který se pro sebe tradičně objeví v cameo úloze.

Samotné natáčení trvalo celý jeden rok, aby tvůrci zachytili přírodu a život na vsi ve všech ročních obdobích. Štáb proto čekal, až uzraje pšenice, až vykvete řepka, až napadne sníh ... „Podařilo se nám natočit srnce v pšenici, jelena v říji, káně při lovu, kachny nad rybníkem,“ vzpomíná Vorel. „Ale ty kachny jsem točil asi půl roku, sám se svojí kamerou, to byl asi nejtěžší záběr filmu. Přiblížit se nepozorovaně k rybníku, v rákosí postavit kameru, zapnout jí, pak praštit do pokliček, aby se kachny lekly a vyletěly...

Jak Cesta z města, tak Cesta do lesa a všechny další počiny Tomáše Vorla jsou zdarma a legálně k vidění na YouTube kanále Vorel Film, kde mají dohromady přes tři miliony zhlédnutí!

FOTO: Bontonfilm
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Festival pana Rifkina Dnes

Než oslavil osmdesátiny, režíroval Woody Allen pětačtyřicet celovečerních filmů. To se psal rok 2015. Šest roků poté... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení