';

Letní komedie na Voyo

Vydáno dne 12.07.2021 (2980 přečtení)
No jo, ale které to jsou? 
Téměř dokonalá tajemství odhalena

Německá komedie, která zpracovává příběh, který už vlastně všichni známe. Proto je námět (téměř) dokonalé, proto nás baví. Vzpomínáte si na společnou večeři několika přátel, kteří začnou hrát nebezpečnou hru s odkrýváním svého soukromí? Stačí k tomu zveřejňovat během společné večeře mobilní komunikaci. Všechno začalo v Itálii, načež díky univerzálnímu námětu vznikla verze francouzská, španělská, turecká (přitom nebývá zvykem, že by se navzájem inspirovaly evropské kinematografie), ale také korejská. A pochopitelně německá, která u mnohých diváků a divaček rozhodně nezklamala. Ať už jste viděli originál, případně jakoukoliv z citovaných mutací, bavit se budete stejně. Každý z nás to zná, že telefon je taková Pandořina skříňka, která při otevření přináší spoustu problémů. Proto si je všichni pečlivě zabezpečujeme jak před svými protějšky, tak před rodinnými příslušníky.

 

Dobře to poznává i sedm přátel - čtyři muži a tři ženy - poté, co svolí či se nechají donutit ke hře, která má ukázat jejich čisté svědomí a bezúhonnost. To, že se na každého něco nepříjemného provalí, se dá očekávat. Skutečnost, že k tomu dojde během jediného večera, je samozřejmě scenáristickou berličkou, ale na tom nezáleží, protože tato konverzační komedie (odkaz na recenzi), místy přecházející v reálné psychodrama, má za úkol hlavně pobavit. A také samozřejmě „nastavovat zrcadla". Obojí se jí daří, po pomalejším rozjezdu se všechno řítí dopředu rychlým tempem a náhlé zatáčky jsou nepředvídatelné. Přispívá k tomu i výběr herců, z nichž někteří jsou divákům našich kin dobře známí. Floriana Davida Fitze známe jako herce (a také scenáristu a režiséra) z filmu Bez věcí nad věcí. Trojlístek Elyas M'Barek, Jella Haase a Karoline Herfurth se představil v sérii Fakjů pane učiteli, přičemž posledně zmíněná herečka se představila i v roli Malé čarodějnice.

FILM TÉMĚŘ DOKONALÁ TAJEMSTVÍ MŮŽETE ZHLÉDNOUT TADY


Na léto do Palm Springs

Palm Springs je americká filmová komedie z roku 2020, kterou natočil režisér Max Barbakow podle scénáře Andyho Siary. Hlavní role ve filmu ztvárnili Andy Samberg a Cristin Milioti a ve vedlejších úlohách se objevili například Peter Gallagher, J. K. Simmons, Camila Mendes a Tyler Hoechlin. Tato podívaná okouzlila při premiéře na festivalu Sundance a následně na jedné ze zahraničních streamovacích stanic zlomila rekord sledovanosti. Za jediný víkend! Novinka, která je právě na Voyo, zasazuje dvojici do časové smyčky podle modelu hitu Na Hromnice o den více. Bezstarostný pohodář Nyles (Andy Samberg) se na opulentní kalifornské svatbě kouše nudou. Stejně jako nevázaná a mírně cynická sestra nevěsty Sarah (Cristin Milioti). Když spolu uvíznou v časové smyčce a prožívají ten samý svatební den znovu a znovu, hledají způsoby, jak se zabavit, nebo alespoň nezbláznit. Ať udělají cokoliv, ráno neponesou žádné následky, a tak postupně ztrácejí veškeré zábrany… Chytrá i ztřeštěná letní komedie vás nahlas rozesměje a zároveň připomene, že i když zdánlivě na ničem nezáleží, stojí za to zachovat si aspoň trochu lidskosti a lásky.

 

Vrchol zábavy nastává ve chvíli, kdy hrdinové svou bezvýchodnou situaci přijmou a s vědomím vlastní nesmrtelnosti si ji začnou spontánně vychutnávat jako děti. Nic se jim nemůže stát, i když je srazí kamion, stejně se ráno probudí jako vždy v neměnném datu svatebního obřadu. Navzdory svému názvu se film netočil v Palm Springs (odkaz na recenzi), nýbrž na jiných místech slunečné Kalifornie v čele s Palmdale, a žár okolní pouště podpořený ospale zahálčivou náladou zařídil snímku mohutný, přitom naprosto přirozený product placement v podobě plynulého přísunu nesčetných plechovek s chlazenými nápoji. Tak má vypadat sponzorský vklad řízený věcnou logikou a zdravým vkusem.

FILM PALM SPRINGS MŮŽETE ZHLÉDNOUT TADY


Pohoda, klídek, tabáček … a jesle! Aneb komedie Daddy Cool!

Adriena jeho přítelkyně vykopne, protože se vůbec nechová jako zralý muž. Bez zodpovědnosti, bez ambicí, bez pořádné práce. Když se poznali, zábava byla to hlavní. Časem ale všichni okolo dospěli ... až na něj. Založit rodinu s floutkem, který v sobě nemá špetku odpovědnosti, to prostě nechce žádná žena, která by se chtěla usadit a mít dvě děcka v domě s bílým plotem. Adrien ale zachová chladnou hlavu a vymyslí senzační plán, jak ukázat, že je dospělý a zodpovědný stejně jako ostatní dospělí a zodpovědní. Je to plán toho nejtěžšího kalibru s nejrychlejší účinností – založí si v jejich společném bytě soukromé jesle! Zájemců je hodně a z Adriena je během chvíle táta na plný úvazek. Jenže, děti se pohybují, dokonce každé jiným směrem, a jakmile to jde, tak se o něco praští. Umí být hlučné, oproti předpokladům celý den nespí, chtějí jíst, chtějí i pít, potřebují přebalit … a opět se pohybují a opět každé jiným směrem. Adrien zůstává v klidu, cigárko za žádných okolností neodkládá a na každý problém najde nějaké originální řešení. Do rodičovských učebnic se pravděpodobně nedostane, ale šance na udržení dětí naživu tu nějaká je. A s ní i šance na návrat k přítelkyni.

FILM DADDY COOL MŮŽETE ZHLÉDNOUT TADY


FOTO: Archiv TV NOVA
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Top Gun: Maverick

V době remaků, prequelů a sequelů si odpovědné osoby (v tomto případě v čele s Tomem Cruisem a věhlasným producentem... celý článek

DVD

Recenze: Svědek Dnes

Do kin zamířil Top Gun: Maverick. A jednou z hvězd prvního filmu byla Kelly McGillis. Pro druhou část se nepřekvapivě nevrátila,... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení