';

Z domova: Tajemství staré bambitky bude mít pokračování

Vydáno dne 12.04.2021 (2896 přečtení)
Trvalo to deset roků, ale ti, kteří v něj doufali, se dočkali. 

 


 

Původní pohádka Tajemství staré bambitky je jednou z nejúspěšnějších českých pohádek posledního desetiletí. Premiéra se uskutečnila na obrazovkách České televize 25. prosince 2011 a tehdy ji vidělo přes dva miliony diváků! Od té doby byla uvedena osmnáctkrát a každá její repríza se pohybuje kolem milionové sledovanosti. Takřka přesně po deseti letech se vrací její volné pokračování, které se začalo natáčet 8. dubna a které nebude určeno výhradně pro televizní obrazovku, jelikož bude k vidění i na stříbrném plátně.

Mám tu pohádku strašně rád a pro mě představuje hlavně harmonii, klid a naději. A to nejen tím, jaká je, ale i jak vznikala. Natáčení byla taková pohádka v pohádce. Byla tam sranda a zároveň se vždy udělal kus práce a s Ivem Macharáčkem se všechny napjaté situace zvládaly s klidem,“ vzpomíná Tomáš Klus. „Myslím, že pohádka byla v klasickém českém pohádkovém střihu. Je v ní humor, hezké písničky, je milá, s morálním poučením, které ale není nijak prvoplánové a vtíravé. To vše dohromady tvoří mix, po kterém vám zůstává hezký pocit. Budeme se tentokrát snažit o to samé. Prostě, aby se u ní všichni bavili, měli na konci hezký pocit a věřili, že život opravdu může být lepší a záleží na každém z nás. Vím, jsem velký idealista,“ prohlásil režisér Ivo Macharáček.

Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech … Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle ...

 


 

A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily!

Pokračování Bambitky bude opět tou nejklasičtější pohádkou, která nestojí na vizuálních efektech, ale na příběhu, lásce, napětí a samozřejmě v ní bude opět řada krásných písniček, které tentokrát složil Václav Noid Bárta. Bude mít mnohem větší výpravu s novými kostýmy, novými reáliemi na zámcích Jindřichův Hradec a Mníšek pod Brdy. A navíc jsme příběh obohatili o další postavy,“ vysvětluje Ivo Macharáček s tím, že mezi lokacemi nebudou chybět ani původní skanzeny v Kouřimi a Přerově nad Labem.

V pohádce Tajemství staré bambitky 2 se vrací tým z originálu. Vedle režiséra a scenáristy Evžena Gogely (kteří společně stvořili také vztahový počin nazvaný Intimity) nabídku přilala také většina hereckého obsazení. „Myslím, že herci sami měli pocit, že udělali skvělou a smysluplnou práci a věří, že má smysl v tom pokračovat. Nové postavy pak byla radost obsazovat. Pohádky jsou i mezi herci velmi oblíbené a titul Tajemství staré bambitky také, proto si myslím, že jak Veronika Khek Kubařová, Markéta Plánková, tak i Václav Noid Bárta byli nabídkou potěšeni a na spolupráci se hned od první schůzky těšili. Mám z toho také velkou radost, protože pro mě je důležité, aby všichni, kdo se na filmu podílejí, dělali svoji práci s radostí a se stejným cílem - udělat hezkou, milou, klasickou pohádku. Film je prostě týmová práce,“ říká Macharáček.

 


 

Svou roli si tedy zopakují Ondřej Vetchý, Tomáš Klus a Kamila Janovičová, Miroslav Vladyka a Jiří Lábus. Znovu uvidíme i Petra Štěpánka jako kuchaře Frita. „Těším se na setkání s partou kolem původní Bambitky a slibuju, že si ty noční rozhovory tentokrát budu pamatovat, protože jsme o deset let moudřejší. A těším se dvojnásob, protože tentokráte se točí u nás, v Mníšku pod Brdy,“ říká Tomáš Klus. Jak naznačeno, nové postavy vytvářejí Veronika Khek Kubařová jako královna Julie, Valentýna Bečková coby malá princezna Johanka, Markéta Plánková ztvární Juliinu komornou Hermínu.

 „Tajemství staré bambitky patří k nejúspěšnějším a divácky nejoblíbenějším pohádkám České televize […] Druhý díl pracuje s podobným typem humoru, ale neparazituje na úspěchu originálu. Snaží se ho inteligentně rozvíjet dál. Co se stane s mladým párem, když kouzlo zamilovanosti pomine? Co se stane s chlapem, který zůstane v chalupě sám? A obecně co dělat, když máte dojem, že se vám smůla lepí na paty? Byl bych moc rád, kdyby i druhý díl zůstal stejně chytrý a stejně hravý jako díl první,“ přeje si kreativní producent Jaroslav Sedláček. Natáčet se bude do května a do kin, pokud to situace dovolí, zamíří Tajemství staré bambitky 2 před Vánocemi, konkrétně 9. prosince.

FOTO: ceskatelevize.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Sibyl

Kvalitně obsazené francouzské drama, jaké rozhodně stojí za zhlédnutí. Ne všem se asi bude líbit,... celý článek

DVD

Recenze: Milý Evane Hansene

Filmová adaptace úspěšného muzikálu z Broadwaye, která svedla dohromady Julianne Moore, Amy Adams, Amandlu... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení