Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Z domova: Crowdfundingová road movie od tvůrce Okresního přeboru

Vydáno dne 08.04.2021 (346 přečtení)
Pojede se na Pyrenejský poloostrov a měla by to být – na rozdíl od dramatu Kobry a užovky – opět především velká legrace. 
Dva bratranci, kteří mijují auta, mají kamaráda a zároveň úhlavního nepřítele, který auta nejraději krade. Tak by se dala ve stručnosti popsat zápletka nového projektu Jana Prušinovského, který ponese název Grand Prix. Nic ovšem není černobílé, takže dodejme, že půjde také o splněný sen a o cestu přes celou Evropu na Velkou cenu Formule 1 ve Španělsku!

Na scénáři ke Grand Prix jsem pracoval několik let. Jeden z bratranců vede umolousaný autobazar na okraji města, ten druhý je lehce autistickým milovníkem pořádku ve své autodílně na náměstí. V boudě za domem má maketu Formule 1, na které už roky fanaticky cvičí výměnu pneumatik. Když se díky výhře dvou vstupenek na velkou cenu Španělska objeví možnost zmizet na pár dní z města, není co řešit. To oba ovšem ještě netuší, že se k nim nečekaně přidá i místní šílenec a zloděj aut Štětka, který přitahuje jednu katastrofu za druhou,” přiblížil zápetku Prušinovský.

 


 

Natáčení začne na počátku května a tvůrci kromě severočeského Cvikova zamíří na lokace v Německu, Francii a Španělsku. Vrcholem by mělo být natáčení během Velké ceny Formule 1 v katalánské Barceloně v příštím roce. Velmi přísná bezpečnostní opatření to letos totiž neumožňují.“Road movie je u nás žánr, do kterého se nikdo moc nehrne. Česká republika je pro něj totiž malá. Tak jsme se rozhodli, že ty naše průměrný český hrdiny vyvezeme za hranice. Nechceme ale vytvářet iluzi německé autopumpy tím, že na českou benzínku dvacet kilometrů za Prahou nalepíme nápis "Tankstelle". A stejně tak nevytvoříme na brněnském nebo mosteckém autodromu dojem, že jsme jen pár kilometrů od moře a v centru Katalánska. Díky tomu je z Grand Prix najednou největší film, na kterém jsem kdy pracoval. A to něco stojí. Abychom mohli natáčet přímo na okruhu a během Velké ceny, potřebujeme získat dva miliony korun. Věřím, že se nám to podaří,” říká autor.

S cílem natáčet v místě konání závodu Formule 1 tvůrci spustili crowdfundingovou kampaň, se kterou chtějí vybrat dva miliony korun. Odstartovala začátku dubna na portále Donio. Podporovatelé filmu budou jejím prostřednictvím moci získat mnoho zajímavých odměn, včetně osobního videopozdravu z cesty od herců, tj. od Kryštofa Hádka, Štěpána Kozuba nebo Robina Ferra (vedle nich uvidíme třeba i Annu Kameníkovou). Dále se budou moct zůčastnit jako komparz autocrossových závodů v Nové Pace, eventuálně dostanou možnost si vyzkoušet kurz bezpečné či sportovní jízdy na autodromu Sosnová. Jestli všechno dobře dopadne, půjde Grand Prix do kin 17. listopadu 2022.


VIDEO KE CROWDFUNDINGOVÉ KAMPANI JE K DISPOZICI TADY

PŘISPĚT JE MOŽNÉ PO KLIKNUTÍ NA TENTO ODKAZ


FOTO:
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Apocalypto

Před týdnem jsme se zaměřili na Umučení Krista, takže nebude od věci si dát ještě jeden totálně skvělý film od... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek

TV

Recenze: Ospalá díra

Před jednadvaceti rokama měl u nás premiéru tenhle vytříbený horor z dílny vizionářského Tima Burtona.... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení