Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Press: Kdy se uskuteční letošní MFF Praha – Febiofest?

Vydáno dne 27.03.2021 (504 přečtení)
Prestižní festival by za normálních okolností probíhal právě v těchto dnech. Jenže aktuální pandemická krize si už podruhé vyžádala jeho odložení. 
Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest se stejně jako v loňském roce přesouvá z jara na podzimní termín. Osmadvacátý ročník jedné z největších filmových akcí v Praze a v České republice proběhne od 17. do 24. září 2021, nikoli však v multikině Cinestar Anděl, nýbrž v prostorech Slovanského domu v centru Prahy, regionální ozvěny budou následovat. Organizátoři festivalu se k tomuto kroku rozhodli s ohledem na aktuální situaci a výhled vládních opatření souvisejících s šířením covidu-19 v České republice.

Vážení přátelé, partneři, filmoví příznivci, jsem moc rád, že máme naplánovaný 28. ročník MFF Praha – Febiofest, ovšem i letos se situace v souvislosti s covidem ukázala naprosto tragická. Proto jsme se raději již nyní rozhodli festival posunout do nového termínu tak, aby si jej každý mohl v klidu a naplno užít. Věřím, že v září náš festival v hojném počtu navštívíte a nenecháte si ujít nic z toho, co pro vás chystáme,“ říká ředitel MFF Praha – Febiofest Kamil Spáčil. V mezičase dojde na speciální projekce pro diváky, takže o zážitek ze setkání s kvalitní domácí i světovou kinematografií nebudeme ochuzeni.

 


 

Festival není jenom promítání filmů, je především kontaktním zážitkem. Jeho ambicí je vytvořit různým skupinám diváků prostor pro sdílení dojmů ze sledování filmových děl, umožnit setkání a dialog s tvůrci. Vzhledem k tomu, že kina zůstanou ještě delší dobu zavřená, hledáme nejlepší termín, kdy se znovu všichni můžeme potkat. Mezitím pro vás připravujeme ochutnávku festivalu v různé formě online projekcí,“ dodává umělecká ředitelka festivalu Marta Švecová Lamperová. Posunutí termínu festivalu z jara na podzim je příznivou zprávou pro amatérské filmaře, včetně škol, kteří chtějí své filmy či videa přihlásit do soutěže krátkých amatérských filmů I TY JSI FILMAŘEM. Na zpracování letošního tématu ‚Moje město‘ tak získali více času – uzávěrka přihlášek je až 31. května 2021.

Loňská sedmadvacátá přehlídka se v omezeném režimu konala v září a znovu nezklamala, přestože filmů i diváků bylo méně a přestože se stěhovala do Slovanského domu. Skvělou atmosféru se do něj ze zmíněného smíchovského kina, které bylo dlouhé roky tradiční baštou, podařilo naštěstí přenést. A k vidění byly pozoruhodné tituly, jaké jsou shrnuty v tomto speciálu. Podmanivá La Llorona v režii Jayra BustamantehoMarií Mercedes Coroy si pak vysloužila samostatnou recenzi. Nic naplat, ani tentokrát nelze nepřidat větu o tom, že musíme věřit, že se situace uklidní a že si na podzim Febiofest užijeme se vším všudy, včetně slavných zahraničních hostů.

FOTO: MFF Praha – Febiofest
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Čarodějnice

Robert Zemeckis slaví v polovině května narozeniny, takže se tento týden budeme věnovat jeho tvorbě, a to celkem ve třech článcích.... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek

TV

Recenze: Zprávy ze světa

Na čtyři Oscary nominovaný western (ke zhlédnutí na Netflixu), který skládá poctu klasickým počinům tohoto... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení