Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Ze světa: Charlize Theron chce hrát ženskou verzi slavné postavy

Vydáno dne 28.02.2021 (910 přečtení)
Oblíbená herečka se v posledních letech začala zabydlovat v akčním žánru a evidentně v tom hodlá pokračovat i do budoucna. 

 


 

Stejně tak se dá očekávat, že nadále budou vznikat projekty, ve kterých se z původně mužské postavy stane ženský ekvivalent. Muvilo se o tom v souvislosti s Jamesem Bondem, s Frankensteinem nebo se Zorrem. Charlize Theron si vydobyla pozici velice vlivné herečky, která se navíc nevyhýbá akčňákům typu Šílený Max: Zběsilá cesta, Rychle a zběsile 8, Atomic Blonde: Bez lítosti, Gringo: Zelená pilule, Lovec: Zimní válka a Nesmrtelná stráž, u níž existuje podle Netflixu potenciál na více pokračování. A teď možná přichází na řadu John McClane, tedy hlavní hrdina kultovní série Smrtonosná past.

První část měla premiéru už v roce 1988 a od té doby hláškoval Bruce Willis svoje „Yippiee Ki Yay, motherfucker“ ještě v dalších čtyřech. Dá se přitom směle tvrdit, že co se kvality a výživnosti týče, mají sestupnou tendenci. Jednička je naprostá klasika, dvojka zůstává neprávem v jejím stínu. Trojka se posichrovala zakomponováním Samuela L. Jacksona. Čtyřka postrádá oldschoolové kouzlo a pětka se nesetkala s nejpříznivějšími reakcemi. Přesto údajně píší doposud spíše hororoví scenáristé Carey W. Hayes a Chad Hayes další sequel, který by měl nést struční, jasný a výstižný název McClane. Jenže Bruce Willis se už nějaký čas vyžívá v laciných akčních flácích. Nebo v nepříliš povedených reklamách.

Takže není nereálné, aby zatím převzala otěže Charlize Theron. Tohle tvrzení nutno ovšem s velkou pravděpodobností brát s rezervou, jelikož podobně kladných a neohrožených postav vznikla za těch třicet roků už celá řada – viz série Rychle a zběsile, trilogie těch Pádů, kariéra The Rocka, Cliffhanger, ... McClane má výhodu v tom, že byl první. Kdežto Frankenstein (resp. jeho monstrum) a Zorro jsou jasně rozpoznatelné a nezaměnitelné ikony. Rodačka z Jižní Afriky si podle všeho nedělá srandu. Nicméně kdyby přeci jen dostal tenhle námět zelenou, tak asi půjde o zcela samostatný počin, než aby byl součástí „smrtonosné franšízy“. Že by mělo dojít na crossover, nebo že by měla po Willisovi přezvít bývalá přítelkyně Seana Penna hlavní roli, se jeví býti taky nepravděpodobné. Vždyť ani Sylvester Stallone si nedovolil zabít Johna Ramba!

 


 

Zápletka by navíc spočívala v tom, že by Charlize zachraňovala svoji manželku, tedy by si kromě akce zopakovala i lesbický podtext svojí postavy, tak jako ve Zrůdě, kde ovšem stála na nesprávné straně zákona. Nápad by se zřejmě u jedné podle všeho méně významné vědkyně na Twitteru nikdy nezrodil, nebýt sváteční romantické komedie Happiest Season, kterou režírovala z Fakulty známá Clea DuVall a ve které jsou zamilované dvě ženy. Smrtonosná past vznikla pod hlavičkou studia 20th Century Fox, které koupil Disney. A nedá se úplně tvrdit, že by lesbický žánr byl zrovna jeho šálek čaje.

Sdílela jsem to na svém twitterovém účtu, protože si myslím, že je to skvělý nápad. Už jenom ta představa, že půjde o dvě ženy … Hned jsem si řekla: ‚Počítejte se mnou!‘“ vzkázala držitelka Oscara, kterou uvidíme i v Rychle a zběsile 9. Otázka zní, kdy se tak stane, vzhledem k současné situaci. A teprve se uvidí, jestli šlo o nějaký chvilkový záchvěv, nebo jestli John McClane a jemu podobní hláškující a šikovní hrdinové doopravdy dostanou ženský protipól. Jestli ne, dříve či později určitě nějaká herečka či režisérka upře svoji pozornost na jinou původně mužskou roli vhodnou k přetvoření. A jestli ano, jak se asi tahle ženská verze Johna McClanea bude jmenovat?

FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Apocalypto

Před týdnem jsme se zaměřili na Umučení Krista, takže nebude od věci si dát ještě jeden totálně skvělý film od... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení