Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Ze světa: Petr Jákl produkuje další hvězdně obsazený film

Vydáno dne 19.02.2021 (692 přečtení)
Příjemně tak vyplňuje čekání na uvedení svého historického eposu. 

 


 

Vyprávění o Janu Žižkovi je suverénně nejdražším českým projektem. Stále se nachází v postprodukční fázi, nicméně jeho režisér nezahálí a díky svým zahraničním kontaktům se z pozice producenta podílí na dalších ambiciózních bijácích. O Nejvyšší poctě s Edem Harrisem a Samuelem L. Jacksonem jsme si už napsali. Dále Best Sellers nabízejí Jáklovu opětovnou spolupráci s Michaelem Cainem a představují příběh zkušeného spisovatele, jenž profesně vypomůže mladšímu kolegovi. Tahle podívaná se dočká uvedení na Berlinale v nesoutěžní sekci Special Gala, kde jsou uváděny pečlivě vybrané filmy výrazných režisérských osobností. Své by o tom mohla vyprávět Agnieszka Holland, jejíž Šarlatán si tam v minulém roce odbyl premiéru.

V obsazení dramatu podle skutečné události s názvem Axis Sally nechybí jméno Al Pacino. Půjde o počínání Američanky Mildred Gillars, kterou nacistické Německo přesvědčilo k pomoci při šíření svojí propagandy. A ve výčtu nesmíme vynechat snímek The Inhabitant, ve kterém se vlastně český filmař po Andreji Čikatilovi (rozhovor ke Ghoulovi tady) zabývá další vražedkyní, v USA velice dobře známou Lizzie Borden, do jejíhož osudu jsme na stříbrném plátně mohli nahlédnout už vícekrát. Třeba s Kristen Stewart a Chloë SevignyTentokrát nebudou chybět nadpřirozené elementy a v důležitých úlohách se představí Delmot Mulroney a Leslie Bibb.

No a navzdory současné situaci se natáčí počin Wash Me in the River. „Na týden jsme museli kvůli covidu zastavit natáčení už v přípravném období, a na další týden bohužel i během natáčení. Dotklo se to i Roberta De Nira, který musel jet domů, a jeden den se s ním bude ještě dotáčet. Jinak probíhalo všechno skvěle,“ řekl producent Petr Jákl, který odjel začátkem tohoto roku na natáčení do USA. Film totiž vzniká na lokacích v Georgii, v Los Angeles a v Portoriku. Hlavním tématem bude pomsta.

 


 

Ve zkratce půjde o bývalého narkomana, který se snaží pomstít dealerům zodpovědným za smrt jeho snoubenky. Scenáristou je Adam Taylor Baker a „režisérem je Randall Emmett, se kterým jsem spoluprodukoval snímek Axis Sally s Al Pacinem. Ten se natáčel taky v Portoriku. Randall má za sebou jako producent 116 filmů. Stojí za takovými hity jako je Irčan, Everest nebo Mlčení, “ vysvětlil Jákl. Tak že by poslední zmiňovaný byl zrovna hit, o tom by se dalo polemizovat. V každém případě Wash Me in the River má vskutku skvělé obsazení a nepochybně bude stát za zhlédnutí.

Ve třech hlavních rolích se objeví Robert De Niro, Jack Huston a John Malkovich. „John Malkovich dorazil na poslední týden natáčení v Portoriku. Byl úžasný, jako vždycky. Moc jsme si rozuměli a mluvili hodně o Praze, kde byl mnohokrát. Vzpomínal, jak u nás točil reklamu na Plzeň, plno francouzských filmů, nebo jak chodil v zimě pod Karlovým mostem během natáčení bez neoprenu ve vodě,“ svěřil se bývalý reprezentant v judu, který se už několikrát objevil před kamerou coby herec, přičemž na kontě má i role v hollywoodských bijácích. Například tuhle.

Bohužel zatím nevíme, stejně jako zbytek téhle země, jaký vývoj tahle situace bude mít, co ještě pandemie přinese, a kdy se otevřou kina. Máme tak alespoň prostor udělat z filmu Jan Žižka to nejlepší, co jde,“ dodal Petr Jákl. Jeden z předchozích producentských zářezů, válečné drama Nejvyšší pocta, bylo bohužel posledním filmem herců Petera Fondy a Christophera Plummera. „Držitel Oscara Christopher Plummer zemřel před dvěma týdny. V Nejvyšší poctě byl naprosto úžasný, a tak jsme k jeho poctě sestříhali ukázky z jeho scén,“ řekl Jákl. Ke zhlédnutí jsou k dispozici TADY. Tak snad se některý z těchto čistě producentských filmů dostane taky do našich kin.

FOTO: Bioscop
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Dům hrůzy

Navazujeme na knihu Krev, slzy a sperma, která má podtitul Čítanka filmového braku, a i dále se budeme nárazově... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení