Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Ze světa: Nový pohled na další slavné filmové monstrum

Vydáno dne 18.02.2021 (531 přečtení)
Už víme, že se chystá jaksi modernější verze Frankensteina. Ale studio Universal už od nepaměti disponuje dalšími proslulými (anti)hrdiny. 

 


 

Vždycky mě fascinovali upíři a ten koncept, který ztělesňují,“ řekla režisérka Chloe Zhao, která se pomalu v Hollywoodu stává velice platnou hráčkou. Její první dva celovečeráky stačily k tomu, aby si ji Kevin Feige a spol. vybrali pro očekávanou Marvelovku Eternals, které se podle všeho nedočkáme dříve než v listopadu. Rodačka z Pekingu především vyhlíží Zlaté glóby, kde může hned čtyřikrát zabodovat se svým dramatem Země nomádů. Vedle Nejlepšího filmu a Nejlepšího ženského hereckého výkonu pro Francis McDormand se sama uchází o cenu v kategoriích Nejlepší režie a Nejlepší scénář.

Její pozornost se zároveň upírá k dalšímu projektu, ve kterém si posvítí na legendárního hraběte Draculu. Gotický hororový román od Brama Stokera vyšel v roce 1897 a filmových či televizních adaptací jsme mohli vidět už kolem stovky. První zřejmě už v roce 1921, nicméně známější verze byla uvedena o dvanáct měsíců později, kvůli sporům pod názvem Upír Nosferatu (aka Nosferatu, Symfonie hrůzy). Podepsal se pod ni kultovní Friedrich Wilhelm Murnau a dodnes patří k nejikoničtějším hororům, jaké kdy vznikly.

K dalším známým známým dílům musíme zařadit ty s Bélou Lugosim a s Christopherem Lee. A ve výčtu nemůžou chybět Dracula 2000, tento biják v režii Francise Forda Coppoly, a také ten s podtitulem Neznámá legenda, který měl v roce 2014 po vzoru Marvelu rozjet nový Dark Universe od studia Universal. Jenže po něm následovala akorát MumieTomem Cruisem a Sofií Boutellou, která ovšem dopadla značně neslavně. Z plánu tedy sešlo a Neviditelný už si šel zcela vlastní cestou. A to samé bude platit pro film Chloe Zhao.

 


 

Ta hodlá s temným monstrem natočit futuristický sci-fi western!?! Žánrová směska sama o sobě velmi netradiční. Nejznámějšími přiklady budou asi Kovbojové a vetřelci a Westworld. Jinak se do ní filmaři až tolik nepouští, přestože uvedené tituly potvrzují, že může být hodně atraktivní. Pokud se jí ujme kreativní tvůrce, co má samozřejmě k dispozici dobrý scénář. Při hollywoodském nedostatku dobrých nápadů není divu, že dochází na tyhle inovativní přístupy ke klasickým dílům. I když se věrným čtenářům a čtenářkám předlohy nemusí líbit (a možná by se nelíbily ani samotnému autorovi), pořád by mělo platit, že si zaslouží od diváků a divaček dostat šanci.

Co to vůbec znamená, že půjde v případě slavné postavy, jejímž předobrazem se zřejmě stal kníže Vlad III. Napichovač, o sci-fi western? Přiletí mimozemšťani? Přijedou indiáni? Budou jí pomáhat roboti? Bude nosit kolty proklatě nízko? Dostane se nějak do vzdálenější budoucnosti? Uvidíme v cameo úloze Clinta Eastwooda? Nutno dodat, že předchozí režisérčin snímek Jezdec také spadá do westernového žánru, který vlastně nebude ani v případě Draculy úplnou novinkou, neboť existuje crossover Billy the Kid versus Dracula. Nicméně tentokrát by měl být rozpočet několikanásobně vyšší, než tenkrát v šestašedesátém.

Zmíněné hollywoodské studio přitom chystá více projektů s monstry a o monstrech. Tak třeba Elizabeth Banks by měla stvořit Neviditelnou ženu, Leigh Whannell zase nového Vlkodlaka a Paul Feig dílo zvané Dark Army. Na příšery by si měli posvítit také James Wan i Christopher Miller s Philem Lordem. Na postavu Reinfielda si dělá se svým spin-offem zálusk Dexter Fletcher. A aby toho nebylo málo, vlastní pohled na Draculu by měla díky společnosti Blumhouse nabídnout Karyn Kusama, která se přitom ve své tvorbě soustředí především na silné a schopné ženské hrdinky.

FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Dům hrůzy

Navazujeme na knihu Krev, slzy a sperma, která má podtitul Čítanka filmového braku, a i dále se budeme nárazově... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení