Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Ze světa: Liam Neeson opět v akci

Vydáno dne 22.12.2020 (583 přečtení)
Oblíbený herec nehodlá ani v šestaosmdesáti přestat s vybíjením záporáků. 
Tentokrát ztvárňuje rančera, který bydlí v Arizoně nedaleko hranice s Mexikem. Zrovna se mu nedaří zcela podle představ a vypadá to, že se zřejmě bude muset vystěhovat. Jakožto bývalý mariňák má však stále „velmi specifickou sadu dovedností“. Takových, jaké získával po celou dobu velmi dlouhé kariéry. Takových, jaké z něho dělají noční můru pro všechny kriminální živly, arménskou mafii a členy mexického kartelu nevyjímaje. Právě proti nim bude muset zakročit v této novince nazvané The Marksman. Nedaleko místa, kde bydlí, vede cesta, kudy je do USA pašováno zboží – drogy, zbraně, ale i lidé. Jednou natrefí na ženu se svým malým synkem, zběsile prchající před drsnými mexickými hochy. Po přestřelce bude nutné klučinu dopravit do Chicaga za zbývající rodinou. Jenže kartel je kartel …

Zápletka i některé lokace z traileru trochu připomenou posledního Ramba nebo Ve jménu krve. A chlapce, který musí s dospělým člověkem putovat z bodu A do bodu B, přičemž se zprvu příliš neznají a moc se nemusí, jsme na stříbrném plátně viděli už taky vícekrát. Debutující scenáristé na první dobrou rovněž nepřesvědčí, třebaže ve světě stříbrného plátna nejsou úplnými elévy. Nicméně věnovat se produkčním a producentským záležitostem a následně napsat příběh k celovečernímu filmu není hra na stejném hřišti.

 


 

Režisér Robert Lorenz byl dlouhé roky spolupracovníkem Clinta Eastwooda, na jehož projektech (včetně Absolutní moci, Million Dollar Baby či Amerického snipera) se podílel coby pomocný režisér, takže se jistě mohl ledasčemu užitečnému přiučit. Podobnou cestou prošel i Adrian Grunberg, akorát s tím rozdílem, že spolupracoval s Melem Gibsonem (Apocalypto, Na hraně temnoty), aby se později sám ujal režie u titulů Moje letní prázdniny a právě Rambo: Poslední krev, kde tedy pochopitelně řádí Sylvester Stallone. Nutno poznamenat, že The Marksman opravdu působí velice tuctově a neoriginálně.

Jenže jestli nakonec zamíří i do našich kin, stejně si ho nenecháme ujít. Protože Liam Neeson v roli akčního hrdiny se jen tak neomrzí!!! Namátkou při připomenutí – trilogie 96 hodin, Neznámý, Non-stop, Mezi náhrobními kameny, Noční běžec, Cizinec ve vlaku, Mrazivá pomsta, Pro balík prachů. Akčním projektům se samozřejmě věnoval i před rokem 2008, přičemž asi nepřekvapí, že ani nadále nehodlá v tomto žánru polevovat. Už v příštím roce by měl pod režijním dohledem Martina Campbella začít natáčet remake belgického počinu Terč: Zabiják. A nesmíme opomenout v těchto týdnech a měsících vznikající podívanou The Ice Road, ve které půjde o záchranu uvězněných horníků ve zmrzlé Kanadě. V době plánované premiéry tohoto filmu v létě nebo možná už na jaře 2021, budou kina snad zase normálně v provozu.

FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení