Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Ze světa: Zbrusu nový Zorro

Vydáno dne 16.12.2020 (528 přečtení)
V čem na něj bude pohled jiný? 
 


 
Kultovního maskovaného hrdinu, který bojuje za spravedlnost, stvořil spisovatel Johnston McCulley a poprvé se s ním mohli čtenáři a čtenářky seznámit už v roce 1919 (tj. celých dvacet roků kupříkladu před Batmanem!) prostřednictvím románu Kletba Capistrana. V civilu šlechtic don Diego de la Vega, syn bohatého velkostatkáře, v kostýmu hrdina zastávající se těch, kteří jsou utiskovaní. Neobejde se bez černého klobouku, černého pláště, černé masky do poloviny obličeje, a samozřejmě také bez kordu, kterým do oblečení pokořených nepřátel vyřezává svoje písmenko 'Z'. Původně byly jeho příběhy zasazeny do 18. a 19. století v Kalifornii. A i vzhledem k jeho původu není divu, že se těší velké popularitě zejména v Latinské Americe. 
 
Na televizní obrazovce jsme se s ním mohli setkat už vícekrát. Například v tomto seriálu z počátku 90. let, který jsem tenkrát sjížděl s velikou radostí. Ovšem adaptací pro stříbrné plátno rovněž existuje celá řada. Slavná je určitě tato první verze s Douglasem Fairbanksem. Zkušenost s hraním této postavy má i Alain Delon, přičemž nutno upozornit, že podobnost s Černým Tulipánem také není čistě náhodná. A v žádném případě nesmíme opomenout počin Zorro: Tajemná tvář a jeho sequel nazvaný Legenda o Zorrovi s Antoniem Banderasem a Catherine Zeta-Jones
 
Že se v tomto famózním dobrodružném bijáku z roku 1998 představil v hlavní roli právě rodák z Málagy, není náhoda. Původně měl totiž režírovat Robert Rodriguez, jenž už měl na kontě Desperado. Nakonec však z projektu ustoupil, jelikož se nepodařilo doladit otázku rozpočtu. Paradoxní je, že texaský patriot požadoval nejdříve 45 a potom 42 milionů dolarů, což se představitelům studia zdálo hodně a nechtěli investovat více než 41 milionů. Výsledný film v režii Martina Campbella nakonec stál téměř sto milionů dolarů! Takový je Hollywood. Každopádně Robert si místo toho natočil vyníkající Fakultu, takže rozhodně nemusel litovat. 
 
 


 
Později vytvořil Macheteho, jinou modlu, která si našla příznivce a příznivkyně nejen od Mexika směrem na jih. V roce 2020 se k postavě Zorra vrací. Akorát to nebude muž, ale žena (!), a nebude se prohánět na stříbrném plátně, nýbrž na televizní obrazovce. Nepůjde ovšem o stanici El Rey Network, kterou Robert založil Léta Páně 2013 a pro kterou už stvořil seriály Matador nebo Od soumraku do úsvitu (nepřekvapivě podle svého hororu), nýbrž o NBC, která kdysi jako první uvedla třeba famózní Přátelé. Hrdý obyvatel Austinu už v polovině "devadesátek" natočil bezva film Roadracers, ve kterém dal poprvé příležitost svojí někdejší múze Salmě Hayek. Naopak docela nedávno měla premiéru šestá epizoda druhé série seriálu ze světa Star Wars s názvem The Mandalorian, za kterou si i u nejvěrnějších fanoušků a fanynek vysloužil jenom samá slova chvály. 
 
Nový Zorro (či spíše Zorra?) by se měl točit okolo undergroundové umělkyně Soly Dominguezové, která se rozhodne řešit sociální problémy tím, že si symbolicky navlékne masku legendárního bojovníka, jenž se konstantně snaží udělat ze světa lepší místo. V tom mu pomáhají akrobatické, šermířské i další vlohy, díky kterém se stává téměř nepolapilteným. Celý seriál napíše Robert Rodriguez se svojí ségrou Rebeccou, kterou můžeme vidět už v krátkometrážním Bedheadu - viz toto video. Oba se budou na celé podívané podílet rovněž coby výkonní producenti, v čemž jim bude - mimo jiných - vypomáhat také Sofia Vergara (Machete zabíjí), o jejímž vlivu na Latino komunitu nemůže být nejmenších pochybností. 
 
O obsazení zatím nepadlo jediné slovíčko, nicméně by nebylo vůbec žádným překvapením, kdyby hlavní roli ztvárnila jedna z "obvyklých podezřelých", tj. Eiza González, Rosa Salazar nebo, proč ne, Michelle Rodriguez. O herečce, která se do filmového byznysu dostala díky roli boxerky, se přece dobře ví, že jí pohybové nadání nechybí. V každém případě tenhle chystaný seriál budeme nadále sledovat. Co se Roberta Rodrigueze týče, už 25. prosince by měl mít na Netflixu premiéru jeho nový bijásek Můžeme být hrdinové, ve kterém by se měli vrátit i jedineční superhrdinové Žraločák a Lávovka. Začátek natáčení sci-fi Hypnotic a Machete Kills Again ... in Space se tím pádem zřejmě znovu odkládá na neurčito. 
 
FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení