Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Ze světa: Pandemický film Douga Limana

Vydáno dne 12.12.2020 (358 přečtení)
Z probíhající koronavirové krize nemá radost snad vůbec nikdo. Dvojnásob to platí pro hollywoodské tvůrce a kinaře. Filmy se sice dál natáčejí, ale málokdo se zatím odhodlal natočit biják, jehož děj by se odehrával přímo v uplynulých měsících. To znamená takový, ve kterém by i herci z větší části nosili roušky. 
Na úvod nutno zdůraznit, že nepůjde o žádné tíživé drama, nýbrž o komedii. Tomuto žánru se Doug Liman věnoval už vícekrát a s výjimkou té s názvem Go se podaždé jednalo o výtečná díla – viz Proutníci, Pan a paní Smithovi, Barry Seal: Nebeský gauner. Všechny pochopitelně putovaly do kin, zatímco novinka Lockdown si v příštím roce odbude premiéru rovnou na HBO Max. Ostatně produkující studio Warner Bros. plánuje v roce 2021 všechny svoje větší filmy uvést hned (taky) v televizi. Zápletka věru není nijak komplikovaná. Prostě půjde o krádež luxusních šperků ze známého obchodního domu Harrods, který se nachází v londýnské čtvrti Knightsbridge.

V hlavních rolích se představí Anne Hathaway a Ben Stiller, tedy herečka a herec, kteří už mají se zlodějnou nějakou zkušenost – ona byla jednou z Debiiných parťaček, zatímco on se podílel na Mistrovském plánu. Příběh napsal Steven Knight, jenž má na kontě několik velice pozoruhodných titulů, včetně Špíny Londýna, Lockeho, Spojenců, MI5: Vyššího dobra, Tahu pěšcem nebo Ticha před bouří. Jenom uvedená jména slibují zajímavou podívanou. A co teprve když se k nim připojí Chiwetel Ejiofor (Spojenec), Ben Kingsley (Iron Man 3), Mindy Kaling (Late Night), Stephen Merchant (Králíček Jojo) nebo Lucy Boynton (Sing Street)?

 


 

Klasicky do kin se pak počítá s uvedením jiného projektu v režii Douga Limana. Chaos Walking však musí věřit, že se potvrdí ono známé úsloví, že špatná reklama je taky reklama. Zápletka této sci-fi spočívá v tom, že se dostáváme na planetu, kde všechny ženy vymřely (strašlivá představa!!!) a kde obyvatelé můžou slyšet svoje myšlenky prostřednictvím něčeho, čemu se říká Noise (Hluk). Teď se sem dostává Viola s tváří Daisy Ridley, která s velkou pravděpodobností pořádně zamíchá kartami. Trailer určitě nevypadá marně. Možná i proto, že byl původní sestřih považován za „nekoukatelný", čili došlo na přetáčky a dotáčky.

Proto byla premiéra vícekrát odložena. To skoro nikdy není dobrá vizitka. V poslední době něco podobného potkalo dva projekty, ovšem s opačnými výsledky. Noví mutanti úplně nenadchli, kdežto Sedmý syn, na nemž se shodou okolností scenáristicky rovněž podílel Steven Knight, představuje velice líbivou fantasy, kterou si snad po dopsání této aktuality budu muset jít znova pustit! V každém případě, co se bijáku Chaos Walking týče, musíme doufat, že bude dospělejší, vyzrálejší a poutavější, než všechny čtyři Hunger Games, Divergence, Resistence, Aliance, Dárce či Hostitel, a že jím režisér naváže na svoje povedené žánrové kousky, jakými Jumper a Na hraně zítřka bezesporu jsou!!

FOTO: cinema.de, wikipedia.org
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení