Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Z domova: Dvě nové české vánoční komedie

Vydáno dne 08.12.2020 (984 přečtení)
Tu s pracovním názvem Vánoční příběh režíruje Irena Pavlásková a až nastane správný čas, určitě se jí budeme věnovat podrobněji. Teď nás ovšem bude zajímat Přání Ježíškovi.

 


 

Pohleďme na oficiální synopsi: Obyčejné lidské příběhy o tom, co nás trápí, co hledáme a nenalézáme, jsou vyprávěny s nadhledem a okořeněné trefnou situační komikou. Samozřejmě nechybí ani správná dávka nefalšované romantiky a sentimentu. Ve filmu Přání Ježíškovi se ukázkově rozkmotřená rodina znovu a znovu snaží usmířit. Nezodpovědný floutek, jehož životní náplní je obšťastňování žen, zjišťuje, že existuje i otcovská a partnerská odpovědnost. Spokojenému manželskému páru, kterému zdánlivě nic nechybí, postaví osud do cesty malou uprchlici z dětského domova. Úspěšný a sebevědomý manažer svou spřízněnou duši už našel, ale představit ji rodičům je pro něj noční můra. Dva osamělí lidé, kteří už rezignovali na štěstí a hledání toho pravého, možná dostanou ještě jednu šanci.

Spojení několika příběhu není v české kotlině ničím neobvyklým. Tahle podívaná je ovšem remakem polského počinu Noc plná zázraků. Vedle výborných herců a hereček využije i tzv. Betlémskou hvězdu, čili zvláštní astronomický úkaz, jaký je letos v prosinci viditelný poprvé od roku 1226. Jestli ho propásneme, není třeba si zoufat, neboť budeme mít v přímém přenosu další příležitost za šedesát roků. Betlémská hvězda podle biblické tradice předcházela narození Ježíška.„Planety Jupiter a Saturn jsou od začátku prosince vidět jako dva zářící body na obloze hned po západu slunce, a až do jednadvacátého prosince se k sobě budou přibližovat tak, jako se to už téměř osm set let nestalo. A to přece musíme mít ve filmu!“ upřesnil producent Adam Dvořák.

 


 

Komedie Přání Ježíškovi, která není pokračováním titulu Přijde letos Ježíšek?,vzniká od poloviny listopadu zejména v Brně a v Praze. Režie se ujala Marta Ferencová (Řachanda) a před kamerou se objeví známí herci a známé herečky. „Je to taková pohádka pro dospělé. Tu člověk občas potřebuje, aby zjistil, že věci jsou ještě v pořádku,“ svěřil se představitel Mikuláše Richard Krajčo. „Doufám, že tenhle film zahřeje, pohladí a dojme,“ shrnula Elizaveta Maximová, která na plátně ztvární jeho přítelkyni Nely. Její kamarádkou se stane Hana Vagnerová. „Moje Sylvie je taková holka od rány a se životem se, na rozdíl od Nely, moc nepáře,“ vysvětlila oblíbená herečka.

Z dalších známých herců a hereček v Přání Ježíškovi uvidíme kupříkladu Evu Holubovou, Jaroslava Duška (jenž na poslední chvíli nahradil indisponovaného Jiřího Bartošku), Jiřího Langmajera, Annu Polívkovou, Petra Vaňka, Veroniku Khek Kubařovou, Matěje Hádka, Táňu Pauhofovou, Jiřího Buriana (aka Kapitán Demo), nebo Bourákovu dceru Veroniku Markovou. Spolupráci s paní režisérkou si po Příliš osobní známosti zopakuje dětská herečka Valentýna Bečková.

„Přála bych si, aby se nám podařilo natočit opravdu vánoční film se všemi těmi emocemi, které k tomu patří,“ řekla režisérka. A Adam Dvořák, jenž naposledy producentsky zaštítil počin Ten, kdo tě miloval, a snad v blízké budoucnosti se chystá do ambiciózního koprodukčního projektu o Tomášovi Baťovi, ještě dodává: „Chceme, aby i přání diváků došla naplnění. Naším přáním je film dotočit.“ Jestli se to podaří, postprodukci by už nemělo nic ohrozit. Premiéra v kinech by se pak měla uskutečnit 25. listopadu 2021.

FOTO: FDb.cz, Bioscop
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení