Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Ze světa: Van Helsing se dočká remaku

Vydáno dne 02.12.2020 (506 přečtení)
Nutno dodat, že zaslouženého. 

 


 

A to píšu i přesto, že za sebe musím napsat, že Stephen Sommers, autor této verze, patří do mojí TOP 10 nejoblíbenějších režisérů. Dobrodružství Hucka Finna s maličkým Elijahem Woodem je velmi pěkné a emotivní zpracování románu Marka Twaina. Nová Kniha džunglí je především pro dětské diváky rovněž líbivá podívaná. Chobotnice přestavuje akční horor, který nezapře režisérovu schopnost napsat zábavný popcornový biják s určitým přesahem, a také neskryje jeho humor, který později v ještě větší míře uplatil jak v G. I. Joe, tak v obou částech Mumie, které nejen podle mě hravě strčí do kapsy čtyři díly nadhodnocovaného Indiana Jonese.

Zatím jeho poslední biják nazvaný Odd Thomas byl vskutku poněkud zvláštní. Ale v porování s Van Helsingem se pořád jedná o dílko, které určitě neurazí. Zato právě velkorozpočtový Van Helsing totálně selhal, přestože měl několik předpokladů k tomu, aby se stal nejen u nás úspěšným:

1. Zmíněná Mumie i Mumie se vrací se těšily (a dodnes těší) velké popularitě
2. To samé platilo pro první Underworld
3. Obsazení sympaťáka Hugha Jackmana a krásné Kate Beckinsale
4. Ve středověku se odehrávající fantasy jest skoro vždycky divácky vděčný mix
5. Natáčení v České republice, jelikož zlaté české ručičky jsou pověstné

Copak o to, triky a výprava jsou na velmi dobré úrovni. Největší problémy budou dva, a to střihová skladba, konkrétně extrémně nevychytané tempo a rytmus. A samozřejmě naprosto nepochopitelné a zcestné obsazení Richarda Roxburgha do role Draculy. Tím byl celý biják v podstatě odsouzený do podprůměru ještě předtím, než vůbec padla první klapka. No, on scénář (jindy Sommersova dosti fajnová disciplína), který místy působí jako nepovedený vtip, taky ničemu nepomohl. Navzdory negativním ohlasům však dosáhnul v tržbách na hranici 300 milionů dolarů. Z plánované série ovšem nakonec sešlo.

A podle všeho sešlo i z projektu Dark Univese, který měl po marvelovském vzoru sdružovat všechna slavná monstra ze stáje studia Universal, s nimiž se setkáváme už od 20. let 20. století. Nakonec vznikly pouze Dracula: Neznámá legenda, což není marný film! Na rozdíl od MumieTomem Cruisem a Sophií Boutellou. Letošní Neviditelný, prapůvodně připravovaný s Johnnym Deppem v hlavní roli, si šel už vlastní cestou. Nicméně tenhle rozklad nemusí nutně znamenat, že nikdy neuvidíme další plánované snímky jako The Invisible Woman v režii Elizabeth Banks, Draculu od Karyn Kusamy, muzikál Monster Mash, Dark Army s Paulem Feigem v roli režiséra či Wolfmana s Ryanem Goslingem. Také se uvažovalo o zbrusu novém pohledu na Krále Škorpiona, což není vyloženě nutné, jelikož stávající sága funguje velmi dobře.

 


 

O remaku Van Helsinga se uvažovalo už před osmi rokama s tím, že legendárního upírobijce z knihy Brama Stokera Dracula měl ztvárnit Tom Cruise pod vedením Guillerma Del Tora. Tři roky poté přišli noví hráči, jmenovitě režisér Ruppert Sanders (Sněhurka a lovec) a scenáristé Jon Spaiths (Černá hodina) a Eric Heisserer (Příchozí). A teď v roce 2020 přišla řada na Julia Averyho, jehož J. J. Abrams vybral pro drsný Overlord (viz druhý obrázek), který měl původně zapadat do cloverfieldské „franšízy“. Už předtím natočil thriller Syn zmaru, zatímco v současné době pracuje se Sylvestrem Stallonem na temné superhrdinské podívané s názvem Samaritan.

Co se tvůrců, mezi nimiž nebude coby producent chybět James Wan, týče, je nový Van Helsing na dobré cestě. Ale co scénář? Jeho autorem je Eric Pearson, jenž už přispěl svojí trochou i do marvelovského mlýna. O zápletce, natož o hercích a herečkách, dosud nikdo nepromluvil, avšak bylo by překvapením, kdyby nedošlo na úpíry a podobnou havěť. Objevila se pouze spekulace, na níž může být něco pravdy, a sice, že Abraham Van Helsing by neměl být přímo hlavní postavou. Přesto má počin, ve kterém se představí, určitě předpoklady k tomu, aby zaujal i dnešní diváky. Jenom se nabízí otázka, jestli Avery se svými spolupracovníky zůstanou věrní tradičnímu zachycení této postavy, anebo zvolí úplně nový přístup, tak jako kupříkladu Tim BurtonPlanetou opic, Zack Snyder se Supermanem nebo Todd Phillips s Jokerem.

FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Street Kings

Další film v režii Davida Ayera. Tenhle vzniknul v roce 2008 a zahráli si v něm Keanu Reeves, Forest Whitaker či Chris... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení