Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Speciál: Infiltrace – Obchod se soucitem

Vydáno dne 02.03.2020 (2005 přečtení)
Další díl z cyklu České televize s názvem Infiltrace nám prozradí, že po drogách a prostituci je u nás nejvýnosnějším byznysem obchod se zvířaty. 

 


 

Pátrali jste někdy po tom, jestli se vaše dobročinné peníze, jakými na facebooku přispějete na churavou kočičku, skutečně dostanou na místo určení, a jestli skutečně budou vynaloženy k tomu, aby se tato dala do richtiku? Nepřišlo vám nikdy zvláštní, proč se chovatelka s vámi chtěla při prodeji zvířete sejít někde na náměstí a ne u sebe? Že vám to zvláštní nepřišlo? Tak vám asi stačil ten dobrý pocit z toho, že jste (snad) přispěli na dobrou věc. Že vám to zvláštní přišlo? Tak jste možná mohli sami hlouběji zapátrat. A tím myslím minimálně stejně hluboko, jako autorky tohoto dílu.

Dalo se čekat, že nebudou chtít pátrat až v nejzazších patrech sítě, kterou ovládají dost možná taky mafiánští kmotři, se kterými si není radno zahrávat, protože dávají do pelechu koňského hlavy a zasílají balíčky oznamující, že někdo vám blízký „spí s rybama“. Autorky Obchodu se soucitem se na rozdíl od tvůrců V síti nepouštějí do konstruktivní mystifikace, jaká ve finále nepochybně osloví více lidí. Nicméně skrytou kamerou se jim taky podařilo zaznamenat lecjaký materiál, byť by skeptik mohl namítnout, že sem tam chybí zcela evidentní důkaz namísto domněnky.

Účelem Infiltrace má být „zaznamenání dlouhotrvajícího negativního stavu a eventuální přinesení nových fakt.“ Ne každý se ke zvířátkům chová jako Zdeněk Srstka a Marta Kubišová. Proto zamíříme do jižních Čech k paní, která chová kočky, resp. častěji je asi spíše pochová, neboť se o ně nestará zrovna příkladně. Dostaneme se za veterinářem, který možná její šmelinu za podíl na zisku kryje. Takových může být víc. Ovšem větší problém představuje nečinnost orgánů jako je Státní veterinární správa. A na druhé straně by asi stálo za to si posvítit i na neziskové organizace. Alespoň tak to tvrdí tenhle dokument, jaký by stejně měl vidět snad každý, kdo doma chová pejska nebo nějakou tu kočičku.

FOTO: ceskatelevize.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: 3 dny na zabití Dnes

Amber Heard slaví 22. dubna narozeniny. Sice si proti sobě poštvala spoustu fanoušků kvůli nařčení Johnnyho Deppa z domácího... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek

TV

Recenze: Život před sebou

V oscarovém týdnu se budeme věnovat i na Oscara nominovaným filmů, které jsou k dispozici na Netflixu.  celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení