Speciál: Bonusová sekce filmu Pašerák

Vydáno dne 10.10.2019 (275 přečtení)
Připomeňme si jeden z nejlepších filmů roku.

 

Příhodné je to i z toho důvodu, že se vlastně teprve nedávno začalo hlasitěji mluvit o tom, že příští rok devadesátiletá legenda v tichosti natočila svůj osmatřicátý celovečerní počin z pozice režiséra! Richard Jewell vypráví o sekuriťákovi, který během letní olympiády v Atlantě v roce 1996 odhalil včas bombu, díky čemuž zachránil tisíce životů. Bohužel si pak novináři usmysleli, že právě on je hlavním podezřelým … Ve filmu, ve kterém se objeví kupříkladu Olivia Wilde, Sam Rockwell, Kathy Bates nebo Paul Walter Hauser, zase nabývá na aktuálnosti rčení o tom, že „cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly.“ Není divu, že premiéra proběhne v USA v prosinci, tedy během oscarové sezony. 

Bonusová sekce Pašeráka na Blu-ray disku nepředstavuje materiál, ze kterého bychom se měli dozvědět spoustu užitečných informací. Podíváme se na KLIP Don’t let the old man in, který představuje sestřih různých momentů z tohoto vtipného filmu. Vtipné taky je, že u klipu jsou přiložené pouze čínské titulky. A pak už následuje jedenáctiminutový FILM O FILMU nazvaný KAŽDÝ BUDE CHYCEN: SLEDUJTE HERCE/PRODUCENTA/REŽISÉRA CLINTA EASTWOODA A CELÝ TVŮRČÍ TÝM PAŠERÁKA PŘI JEHO VELKÉM NÁVRATU NA FILMOVÉ PLÁTNO. Tak z více úhlý pohledu to není úplně přesné.

 


 

V první řadě proto, že to podle takhle dlouhého názvu vypadá, že tenhle filmeček ze zákulisí bude dlouhý minimálně hodinu. Stopáž má tedy o padesát minut kratší, nicméně přesto se nejedná o nezajímavé video. Sám Clint Eastwood prozradí, že stále hledá nové překážky a výzvy, co se herectví týče. Uvede něco málo ke spolupráci se svoji dcerou Alison a s Bradleym Cooperem. A nenechá si pro sebe ani to, jakou slavnou postavu mu Earl Stone (resp. jeho předobraz) připomněl. Zároveň nás ostatní spolupracovníci upozorní na to, že pracovat s Clintem vyžaduje velikou pozornost a dbání na každý detail.

Jinými slovy jde o skutečnou profesionalitu. Ta byla opravdu zapotřebí, když spolu s jeho hrdinou projížděl několika státy i doprovod čítající dalších patnáct aut! Rekvizitář promluví o technickém poradci přes drogové záležitosti. A kostymérka Deborah Hopper vyzdvihne především fakt, že režisér, producent a představitel hlavní role, jenž si po Gran Torinu přál znovu natáčet podle scenáristy Nicka Schenka, na sobě nosil de facto výhradně kostýmy ze svých minulých projektů. Jak uvedeno, ve všem (včetně přiblížení počínání drogových kartelů a využívání mul, které pro ně pracují) se dalo zajít hlouběji. Na druhou stranu koupě disku s Pašerákem by měla být více než o bonusových materiálech především o samotném filmu, který jest vynikající.

FOTO: Warner Bros.
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Půlnoční láska

Na jedné straně tuctový slogan "V noci se sny stávají skutečností," ale na straně druhé vcelku působivý... celý článek

Skylink

Keď miluješ film, nie je čo riešiť

Láska ku kinematografii dokáže človeka pohltiť. Niekedy dokonca natoľko, že nezáleží na tom, ČO točíte, ale hlavne ŽE točíte. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.074/0.06
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz