Speciál: Vychází kniha o seriálu Přátelé

Vydáno dne 20.09.2019 (314 přečtení)
Odhalte tajemství úspěchu seriálu Přátelé. Knihy Dobrovský vydávají knihu o fenoménu televizních obrazovek!

 


 

Všichni je známe a všichni jsme s nimi prožili delší nebo kratší část života. I dnes se Přátelé těší oblibě napříč generacemi a jejich humor diváci stále pravidelně vyhledávají na televizních obrazovkách. V současné době je u nás tenhle kultovní seriál k vidění de facto každý den na stanici Nova 2. Jeho unikátnost spočívá vedle sympatických protagonistů a situací, do jakých se dostávají a jaké prožívají, také v tom, že skutečně oslovil diváky od deseti (zhruba v té době jsem ho začal sledovat) až do sedmdesáti roků. Mnozí se k němu s oblibou stále vrací, třebaže znají ještě z dob, kdy pro ně byli Přátelé přímo posedlostí, většinu epizod nazpaměť.
 
Co stojí za úspěchem legendárního sitcomu? Jakou popkulturní stopu ve společnosti zanechal a jak by se vyvíjel, kdyby byl uveden dnes? Na tyto otázky hledá odpovědi novinářka a odbornice na popkulturu Kelsey Miller, která ve své nové knize mapuje seriál a jeho schopnost udržovat léta nevšední spojení se svými diváky. V unikátní studii se dozvíte nejen vše o provázanosti herců a postav, ale i o jeho tvůrcích Davidu Craneovi a Martě Kauffman, kteří z počátku vůbec nevěřili, že by z pilotního dílu vznikl celý seriál.
 
Show typu Simpsonových, Akta-X nebo Sex ve městě se dočkaly i celovečerního filmu. V případě Přátel se o něm po skončení závěrečné desáté sezony hodně mluvilo a svým způsobem se mluví dodnes. Courteney Cox, Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ani David Schwimmer by se mu zřejmě nebránili, byť někteří z nich jsou teď patrně už někde jinde, ale „stvořitel“ David Crane se do něho příliš nehrne.  „Je to uzavřená kapitola,“ nechal se slyšet v roce 2018. Místo celovečeráku jsme se dočkali zatím spin-offu Joey, který rozhodně nebyl špatný (třebaže na druhé řadě bylo znát, že se šetřilo, kde se dalo ... a vlastně i tam, kde se nedalo).

   


 

Pilotní díl byl v USA odvysílán na stanici NBC dne 22. září 1994. K letošnímu výročí čtvrt století poté zamíří „za velkou louží“ dvanáct pro vývoj důležitých epizod do kin. Jedná se o tyto: Zrušená svatba (pilot), Bez proudu, Narodil se kluk, Rossovo odhalení, Domácí video, Rossovo utrpení, Den poté, Sázka do loterie, Chandler v bedně, Rossova svatba – část 2, Všichni už všechno vědí, Hříchy Rossova mládí. Sám bych asi vybral jiné, ale to je pochopitelně věc názoru. Na druhou stranu vybrat z 236 epizod dvanáct fakt podstatných či dokonce nejlepších rovná se v podstatě další Mission: Impossible.
 
Knížku, která je ideálním vánočním dárkem, si už nyní předobjednalo více než tisíc nedočkavých fanoušků a aspiruje tak na bestseller tohoto podzimu! Potkejte Moniku, Rachel, Phoebe, Joeyho, Chandlera a Rosse v nové knize vycházející pod nakladatelskou značkou Kontrast ve všech prodejnách Knihy Dobrovský již od 9. 9. 2019 za pouhých 349 Kč!
 
FOTO: nasenakladatelstvi.cz, cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Fantazie a Nicota

Školákům z 90. let se pohádková fantasy Nekonečný příběh nesmazatelně zapsala do paměti. Byl to vlastně takový „porevoluční Harry Potter”, navíc se slavnou... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.181/0.04
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz