Speciál: Na Tenkrát v Hollywoodu do kina IMAX

Vydáno dne 14.08.2019 (304 přečtení)
Devátý film Quentina Tarantina rozhodně zasluhuje veliké plátno! 

 


 

Ne snad kvůli příběhu, nýbrž kvůli atmosféře, protože hlavní postavy, jimiž jsou herec Rick (Fucking) Dalton a jeho kaskadér Cliff Booth, nezažijí během těch tří dnů, kdy je máme možnost sledovat, nic vyloženě světoborného. Tedy až do srpna roku 1969, kdy se vrátili z Itálie, kde Rick pracoval. Na Cielo Drive vedle něj totiž nebydlí nikdo jiný, než Roman Polanski (nesmírně žádaný po hororu Rosemary má děťátko) a jeho nádherná žena Sharon Tate. Po téhle noci už velmi pravděpodobně nebude nikdy nic jako dřív.

Zkoušel jsem několik různých variant příběhu a ve finále jsem dospěl k závěru, že nechci, aby se jednalo o nějaké melodrama. Chtěl jsem, aby se jednalo o tři pozoruhodné dny jejich života v Los Angeles a zápletka v průběhu těch tří dní postupně graduje, až dosáhne kritického bodu. Tenhle film je pro mě do jisté míry vzpomínkový. V roce 1969 jsem žil v Los Angeles County, v Alhambře. A Možnost tohle období filmové historie a tuhle éru Los Angeles a Hollywoodu se všemi těmi různými vrstvami opravdu prozkoumat mě na celém snímku přitahovala nejvíce,“ popisuje Tarantino.

Ke spolupráci tentokrát přizval Leonarda DiCapria, Brada Pitta a Margot Robbie, které doplňují jeho obvyklí spolupracovníci v menších roličkách – Zoe Bell, Kurt Russell, Michael Madsen. Plus další umělci, se kterými kultovní režisér dosud nespolupracoval. Za všechny jmenujme Al Pacina. V IMAXu nejlépe oceníme, jak Tarantino dbá na každičký detail, aby nás co nejpřesvědčivěji a co nejefektivněji přenesl do doby, kdy se začal měnit nejen filmový průmysl. A to ani nemusí jít o 3D, ani o sedmdesátimilimetrovů skvost, jako v případě Osmi hrozných. Největší plátno v České republice je pokaždé výjimečným zážitkem samo o sobě.

FOTO: cinemacity.cz, Falcon
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Vidět a být neviděn

Nejsou-li svědci, není zločin. Jenže co když jeden svědek existuje a je to malý bezbranný kluk... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.056/0.031
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz