Z domova: Blíží se festival Slavonice Fest

Vydáno dne 11.07.2019 (211 přečtení)
Už šestý ročník Letního filmového a hudebního festivalu Slavonice Fest proběhne od 31. července do 4. srpna a nabídne divákům 12 koncertů, rekordních 80 filmů a poprvé se bude promítat i v sousedním Rakousku!
Festival zahájí kultovní muzikál Horečka sobotní noci v letním kině Cinestar na náměstí a happeningem v duchu 70. let, který vyvrcholí koncertem mezinárodně úspěšných Mydy Rabycad ve slavonickém kulturáku. „Loni byli diváci nadšení z Formanových Vlasů a celého zahajovacího hippie večera. Takže letos navazujeme a posouváme se do sedmdesátých let,“ říká k netradičnímu zahájení hlavní organizátor, režisér Ondřej Trojan. Odpoledne proběhnou v rámci projektu Zrcadlení i vernisáže dvou z letošních výstav. Jedná se o výstavu obrazů Dany Sahánkové „Stín ve křoví“ v rakouském Fratres a na české straně v kostelíku Maříž půjde o výstavu Pavla Štingla a Zdeňka Lhotského „Sarkofág pro královnu“. Právě na Slavonice Festu uvidí diváci i časosběrný dokument Sarkofág pro královnu režiséra Pavla Štingla, zachycující vznik unikátního projektu skleněného sarkofágu pro dánskou královnu Margrethe II. Jediný na světě, kdo ho dokázal podle návrhu sochaře Bjørna Nørgaarda vyrobit, byl český výtvarník a odborníka na tavené sklo Zdeněk Lhotský.
FILMOVÝ PROGRAM

Festival má v programu na 80 celovečerních, dokumentárních a televizních filmů a seriálů, které uvede v 8 sálech a letním kině! Nový sál přibyl v rakouském Fratres, kde se bude letos promítat v rámci projektu Zrcadlení díky podpoře Evropského fondu pro regionální rozvoj INTERREG Rakousko - Česká republika.

V sekci Český film budou k vidění kupříkladu počiny Sněží, King skate, Chata na prodej, TeroristkaFeral (o legendárním undergroundovému písničkáři Charliem Soukupovi), dále dojde na Tomana, Zlatý podraz, Čertí brko a novinku Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny Forman vs. Forman. Světový film pak nabídne namátkou tituly Psí ostrov, Favoritka, Dívka, Beze stop, Dogman, 3 dny v Quiberonu, Studená válka, Řbitov zviřátek, Všichni to vědí, Zloději, Lady Bird, Tvář, Střídavá péče, Beautiful boy, Bolest a sláva, Tísňové volání, Žena na válečné stezce, DumboVenom či Zrodila se hvězda. V sekci HBO nebude chybět třeba seriál Černobyl.  V programu má festival i soutěž krátkometrážních studentských filmů, jejíhož vítěze vybere už popáté odborná porota. O hlavní ceně Slavonice Festu pro nejlepší film rozhodnou tradičně sami diváci.


HUDEBNÍ PROGRAM

Letošních 12 koncertů odehrají Mydy Rabycad, Buty, Tomáš Klus, David Koller, Pokáč, Klara&The Pop, Vladimír Merta, United Flavour Soundsystem, Lanugo, Eturnity, Petr Nikl a Lakomé Barky, Justin Lavash. Taneční párty pak DJ Maceo, DJ James Wing, DJ Anche Er a DJ Billy Hopp feat. Saxo Johan.

S hudebním programem souvisí v pátek 2. 8. i debata, na kterou pozval režisér Ondřej Trojan v roli moderátora novinářky Petru Procházkovou (DeníkN), Johanu Hovorkovou (Fórum24), novináře Martina Fendrycha (Aktualne.cz) a zpěváka Tomáše Kluse, a která se bude týkat role médií v demokratické společnosti. Debatu bude uvedena v rámci speciálu „Lež není pravda“, který podpořila a spolupořádá Nadace Heinricha Bölla.

Další informace o festivalu včetně doprovodného programu jsou k dispozici na oficiálních stránkách WWW.SLAVONICEFEST.CZ

FOTO: Total HelpArt T.H.A. 
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Hell Fest: Park hrůzy

I slasher je subžánr, na který se dá koukat v kteroukoli roční dobu. Tenhle navíc produkovala Gale Anne Hurd, bývalá... celý článek

Skylink

Gordon Ramsay: Do neznáma

Světoznámý kuchař a držitel Michelinských hvězd, Gordon Ramsay, na své gastronomické výpravě naservíruje pořádnou, dobře propečenou porci dobrodružstv... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.059/0.032
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz | MODEMI.cz - vyhledávač módy