Z domova: Febiofest vyráží do regionů

Vydáno dne 02.04.2019 (346 přečtení)
Po pražské části se na začátku dubna vydává druhý největší filmový festival v zemi v rámci „ozvěn Febiofestu“ do dalších 14 měst po celé České republice. V pondělí 1. dubna odstartoval v Českých Budějovicích (nově včetně konceptu Culinary Cinema), ve čtvrtek 18. dubna slavnostně zakončí svou pouť ve Zlíně filmem Stan & Ollie. 

 


 

Festival nabídne v každém regionu různorodý program tak, jak jej sestavilo programové oddělení spolu s místními provozovateli kin. Nejoblíbenějšími filmy festivalu v regionech jsou snímky pro děti a mládež Mirai, dívka z budoucnosti, dobrodružný animovaný film z Japonska, letos nominovaný na Oscara, nebo rodinný dobrodružný film Mia a bílý lev odehrávající se v jižní Africe o nerozlučném přátelství malé dívky a vzácného bílého lva.
 
Oblíbeným snímkem je také životopisné drama Zrodila se Astrid o Astrid Lindrenové, švédské autorce dětských knih Děti z Bullerbynu nebo Pipi Dlouhá punčocha. Biografický snímek přibližuje legendární švédskou spisovatelku také jako průkopnici emancipace, začínající umělkyni a později i jako matku. Další zajímavou ženu divákům představí dokumentární film Westwood: Punk, Icon, Activist o známé módní návrhářce Vivienne Westwood, která stála u zrodu punkového hnutí a už 40 let redefinuje britskou módu. Jde o důvěrnou poctu jedné z největších současných módních ikon.
 
Velmi oblíbeným dokumentem je také Free Solo. Oscarem oceněný snímekpředstavuje výjimečného horolezce Alexe Honnolda. Jde o prvního člověka, který sám a bez jakéhokoli jištění zdolal devět set metrů vysokou skalní stěnu El Capitan v Yosemitském údolí. Febiofest navazuje na loňskou spolupráci se společností Channels v zastoupení National Geographic ČR a tento výjimečný film uvádí ZDARMA!
 
K vidění bude také dokumentární snímek režiséra triogie Pán prstenů Petera Jacksona s názvem Nikdy nezestárnou. Jde o unikátní dokument ukazující filmový materiál z první světové války upravený moderní technologií do dechberoucího záznamu. Jedinečná příležitost, protože film u nás nepůjde do běžné distribuce! Tak jako famózní Vice.
 
V regionech se také často objeví nové snímky, které přijeli představit sami tvůrci na pražskou část festivalu. V několika městech tak bude promítáno komediální drama francouzského herce a režiséra Louise Garrela Věrní nevěrní, které mělo na festivalu velký ohlas. Z Německa zase přijel režisér Marcus H. Rosenmüller představit svoje životopisné drama Brankář o slavném fotbalistovi Bertu Trautmannovi.
 
V několika městech pak bude uveden také vítězný film soutěžní sekce Nová Evropa s názvem Ostrým nožem  který například do Mikulova přijede uvést osobně sám režisér Teodor Kuhn. Slovenské drama inspirované skutečným příběhem vraždy studenta neonacisty rozvířilo na Slovensku mnoho diskuzí. Opravdu stojí za zhlédnutí.
 
Febiofest v regionech:
 
 
České Budějovice          1. – 3. 4. Malá scéna DK Metropol
Hradec Králové             2. – 4. 4. CineStar 
Plzeň                              2. – 4. 4. Depo2015
Beroun                           3. – 5. 4. Kino Beroun
Jihlava                           5. – 7. 4. Kino Dukla
Ostrava                          8. – 10. 4. Kino Art
Mikulov                         9. 4. – 11. 4. Městské kino Mikulov
Kladno                           10. – 12. 4. Kino Hutník
Liberec                           11. – 13. 4. Kino Varšava
Děčín                              12. – 14. 4. Kino Sněžník
Olomouc                         15. – 16. 4. Kino Metropol
Uherské Hradiště            16. – 18. 4. Kino Hvězda
Chomutov                       17. – 18. 4. Kino Svět
Zlín                                 16. – 18. 4. Golden Apple Cinema
 
PROGRAM JE K DISPOZICI TADY

FOTO: febiofest.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: John Wick 3

V originále John Wick: Chapter 3 - Parabellum (kde Parabellum znamená "Připravte se na válku") je suverénně nejlepším... celý článek

DVD

Recenze: Overlord

Druhá světová válka skončila přesně před čtyřiasedmdesáti rokama. Traduje se, že během ní nacisté dali i na magii... celý článek

Skylink

Truman Show

Filmy, seriály, kino, televize – to vše jsou světy, v nichž unikáme realitě, cestujeme do vzdálených krajů i do fantaskních zemí. Jaké by bylo v jedné... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.061/0.033
Partneři:
MODEMI.cz - vyhledávač módy | hotel pro psy