Press: Šestý ročník festivalu Future Gate

Vydáno dne 21.02.2019 (442 přečtení)
Největší český festival sci-fi filmů přinese premiérové tituly i hvězdu Červeného trpaslíka!

 


 

Festival sci-fi filmů Future Gate 2019 představí od 27. února do 3. března 2019 v pražském kině Lucerna výběr oceňovaných novinek populárního žánru, připomene klasiky a dá prostor i dokumentům. Přivítá i řadu atraktivních zahraničních hostů. Hlavní hvězdou festivalu bude Norman Lovett alias Holly ze seriálu Červený trpaslík. Do programu festivalu jezařazen i film Zlouni z vesmíru, ve kterém si Lovett zahrál a také ho osobně uvede. Zahajovací snímek Lajko: Cikán ve vesmíru představí maďarský režisér Balázs Lengyel. Filmovou přehlídku obohatí interaktivní doprovodný program se zaměřením na hlavní letošní téma festivalu, kterým je budoucnost životního prostředí. Festival postupně zavítá také do Brna, Plzně a Šumperku.

„Šestý ročník festivalu Future Gate dá divákům možnost srovnání několika filmových vizí, podoby budoucnosti naší planety, od těch katastrofických až po ty pozitivnější. Našim letošním cílem je totiž motivovat k zamyšlení a upozornit na aktuální i budoucí problémy životního prostředí. Téma budoucnosti životního prostředí bude rezonovat napříč filmy i doprovodným programem,“ říká pořadatel festivalu Filip Schauer.

Filmový program
Festival sci-fi filmů se rozrostl do čtyř měst, ve kterých představí celkem 14 snímků. Kanadský psychologický sci-fi thriller Freaks (2018) o superhrdinech šikovně kombinuje všechny známé metody z tematicky blízkých blockbusterů a divákům je postupně servíruje společně s originálním příběhem. Ve snímku režisérů Zacha Lipovsky a Adama B. Steina exceluje vedle Emila Hirsche (Příběh mého syna, Útěk do divočiny) a Bruce Derna (Nebraska, Návrat domů) teprve desetiletá Lexy Kolker. Kanadská novinka sbírá ocenění na prestižních filmových festivalech napříč kontinenty (Paříž, Vancouver).  Novinka srbské produkce A.I. Rising je vizuálně jedinečnou sci-fi, která staví na podobnosti podstaty lidských emocí mezi člověkem a strojem. V Praze film uvede režisér Lazar Bodroza. Celovečerní filmový debut Prospektor režisérů Christophera Caldwella a Zeeka Earla vznikl díky obrovskému úspěchu jejich stejnojmenného krátkého filmu. V podmanivém prostředí nehostinné planety boj o bohatství i svůj život svedou Sophie Thatcher, Pedro Pascal (Narcos, Hra o trůny) a Jay Duplass.

Z legendárních snímků festival letos uvádí mistrovské dílo režiséra Andrewa Niccola s názvem Gattaca. Herecké hvězdy Ethan Hawke, Jude Law a Uma Thurman žijí v nedaleké budoucnosti orwellovského světa s kastovním systémem, kdy život člověka určují jeho genetické předpoklady. Původní Godzilla (1954) je i po pětašedesáti letech od natočení stále podmanivá a nabízí zajímavý vhled do japonské kinematografie 20. století, jímž tvůrci poukazovali na nesmyslnost vývoje jaderných zbraní. Z Japonska pochází i třetí klasika, animovaný film Kovboj Bebop: Lovec odměn. Věhlas si získal především v podobě seriálu z konce 90. let, v roce 2001 spatřil světla světa i v podobě celovečerního snímku.

Tradičně je pro festivalové návštěvníky připravena i kolekce krátkých filmů ve spolupráci s iShorts. Sekce dokumentárních filmů nabídne čtyři dokumenty věnující se tématům umělá inteligence, perspektivě letů na Mars, sondám Voyager a mikroskopii. Po každém filmu proběhne beseda s odborníky na dané téma, která umožní divákům dozvědět se více o daném tématu.

Doprovodný program
Pražská a brněnská část festivalu bude zakončena symfonickým koncertem Pražského filmového orchestru. Na programu jsou nesmrtelné skladby z filmů Apollo 11, Blízká setkání třetího druhu, Star Wars a mnohé další. Tradičně přehlídku doplní besedy se zahraničními tvůrci, filmovými kritiky, hosty z různých oblastí vědy i kultury a bohatý doprovodný interaktivní program.

VÍCE O FESTIVALU A JEHO KOMPLETNÍ PROGRAM VČETNĚ DOPROVODNÉHO INTERAKTIVNÍHO PROGRAMU NALEZNETE NA www.futuregate.cz

Vstupenky můžete zakoupit on-line nebo na pokladnách kin.


Praha: 27. únor – 3. březen 2019, Kino a Galerie Lucerna
Brno: 6. – 10. březen 2019, Kino NoArt, Hvězdárna a planetárium Brno
Plzeň: 13. – 14. březen 2019, Depo2015
Šumperk: 16. březen 2019, Kino Oko
FOTO: futuregate.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: John Wick 3

V originále John Wick: Chapter 3 - Parabellum (kde Parabellum znamená "Připravte se na válku") je suverénně nejlepším... celý článek

DVD

Recenze: Overlord

Druhá světová válka skončila přesně před čtyřiasedmdesáti rokama. Traduje se, že během ní nacisté dali i na magii... celý článek

Skylink

Truman Show

Filmy, seriály, kino, televize – to vše jsou světy, v nichž unikáme realitě, cestujeme do vzdálených krajů i do fantaskních zemí. Jaké by bylo v jedné... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.058/0.03
Partneři:
MODEMI.cz - vyhledávač módy | hotel pro psy