Recenze: Ledová sezona: Medvědi jsou zpět

Vydáno dne 14.01.2019 (266 přečtení)
Pokračování počinu z roku 2016 přináší v podstatě hned dva animáky v jednom. 

 


 

Neviděl jsem první díl, ale medvěd Norm v něm zjevně musel vykonat něco záslužného pro obyvatele New Yorku. Spousta lidí nosí kostým, aby vypadali jako on. Zrovna v momentě, kdy má být korunován králem Arktidy (kde mají svůj vlastní Mount Rushmore), mu zazvoní mobil a jeho lidská kamarádka mu sdělí (kromě toho, že vyluštila křížovku s šátkem přes oči), že mu chce starosta udělit klíč od města. Jeho děti pak mobilem sledují live steam ceremoniálu. A nutno dodat, že klíč není pouze symbolický – skutečně dokáže otevřít všechny dveře v metropoli. Není divu, že ho záhy někdo ukradne a začne zběsile páchat trestnou činnost. Vypátrat pachatele nebude snadné, jelikož vypadá jako Norm, ze kterého se tudíž ze vteřiny na vteřinu stal veřejný nepřítel č. 1.

To je však pouze polovina příběhu. V té druhé se bude hrát hokej s národním týmem Taknekistánu, protože vláda tohoto státu má co do činění se zdravou vodou Far North, která se vyrábí roztáním akrtických ker. Pokud v zápase na dva vítězné vyhrají hosté, můžou těžit dál. Pokud domácí, hosté odháhnou. Jenže v týmu vedle maličkých Lumíků nebo Normova syna nechybí ani Normův bratr-sólista, jehož sobecký přístup v kolektivním sportu prostě nefunguje. Po debaklu 0:8 tedy bude potřeba učinit nějaká zásadní rozhodnutí …

V obou případech sehraje výraznou úlohu Fong – tvář banky Čínské čtvrti a výborný finančník, jenž svou moudrostí připomene mistra Třísku z Želv ninja. Má peníze, všímá si podstatných detailů, výtečně radí a v pohodě zvládá i hokejovou trenéřinu. Skvěle ho namluvil Jiří Štrébl. Vůbec české znění se zase mimořádně povedlo. Dokonce až do té vychytané míry, že komentátor vtipně promlouvá hlasem Roberta Záruby. Co se preciznosti animace týče, určité rezervy tady jsou. Na druhou stranu je ten příběh, resp. jsou ty příběhy odvyprávěny mnohem čistěji, než v případě Oveček a vlků: VELIKÉ BITVY.

Nic na tom nemění ani skutečnost, že odhalení pachatele loupeží jest docela mimo. To už by skoro bylo pravděpodobnější, kdyby po Praze přepadával trafiky zloděj přestrojený třeba za Medvěda Brigsbyho, načež by se ukázalo, že jde o Andreje Babiše. Oproti tomu triky Taknekistánců jsou rozhodně působivější. Evidentně odkazují na Sovětský svaz, takže může trefně zaznít hláška: „Když já se můžu změnit, tak vy se můžete taky změnit. Každej se může změnit.“ Jasně narážející na Rockyho IV. Co na tom, že ji děti nepochopí.

Ledová sezona: Medvědi jsou zpět si totiž jakožto fajnová bajka pro ty nejmenší připravila několik výchovných poučení, která navíc překládá zcela srozumitelnou formou i prostřednictvím těch férových postaviček. Děti si tak nepochybně odnesou z filmu nejen doborou náladu, byť v závěrečné třetině začíná být dění poněkud překombinované. Zaroveň jsou chytře zakomponovány prvky typu právě toho mobilního telefonu, které děti dobře znají. Tohle kupříkladu s politickým děním v Čertím brku úplně nevyšlo. Takže vpravdě rodinná podívaná nazvaná Ledová sezona 2 si nejen pro svůj koncept rozhodně zaslouží šanci.

FOTO: Bontonfilm
Hodnocení autora: 8/108/108/108/108/108/108/108/108/108/10
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: LEGO® příběh 2

Pokračování toho pět roků starého bijáku, které ovšem do určité míry bere v potaz i LEGO®... celý článek

Skylink

Září

Kdyby Čechov mohl místo dramat natáčet filmy a potkal se s Woodym Allenem, možná by společně natočili přesně takový film, jakým je Září. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.059/0.031
Partneři:
hotel pro psy