';
Vážení přátelé, v současné době se díky aktualizaci a úpravě systému setkáváme s krátkodobými výpadky, které odstraňujeme v co možná nejkratší době. Omlouváme se, zachovejte nám přízeň, těšíme se na vás!

Rozhovor: Kristýna Boková

Vydáno dne 10.10.2018 (1116 přečtení)
Známá česká herečka, která se rovněž podílela na vzniku filmu Toman

 


 

FDb: Říkala jste, že o Zdeňkovi Tomanovi jste také nevěděla, dokud vás neoslovil s nabídkou režisér a producent Ondřej Trojan. Proč myslíte, že se o něm vůbec neví a nemluví?
Kristýna Boková: Myslím, že v historii jsou furt ještě události a lidi, kteří udělali šílenosti a stejně se o nich nemluví. Asi máme tendenci na ty věci zapomínat a zavírat za nimi dveře. Ale místo toho, abychom se o ně zajímali a třeba se z nich poučili, se furt opakují.

FDb: Ve filmu Toman hrajete sekretářku a milenku hlavní postavy. Má i tahle vaše postava reálný předobraz?
Kristýna Boková: Má reálný předobraz. Dokonce potom skončila blbě, protože si vzala násilníka Karla Vaše, se kterým měla dceru. Myslím, že se dožila docela vysokého věku, ale s tou dcerou měla špatný vztah. Takže je reálná a s tím Tomanem šla nejprve takhle nahoru.

FDb: Jak probíhala příprava na tuhle roli? Byla možnost ji vystudovat z nějakých archivních materiálů?
Kristýna Boková: Zrovna o ní těch materiálů moc nebylo. Vím, že mi Ondřej posílal její fotku a hodně jsme si o ní povídali. Snažila jsem se o ní něco vygooglit, ale nic jsem o ní nevygooglila. (smích)

FDb: S Ondřejem Trojanem jste spolupracovala už na druhém filmu. Prvním byl Občanský průkaz, kde hrajete hodnou paní učitelku Pivoňkovou. Každá z těch rolí je teda úplně jiná. Hrála se vám Milada Třískalová v Tomanovi líp?
Kristýna Boková: Myslím, že se mi hrály obě dobře. U té paní učitelky Pivoňkové v Občanském průkazu bylo krásné to, že je to krásná role a je to takový hezký vzor. A vím, že když to lidi vidí, tak se do té paní učitelky zamilovávají, protože je to taková křehká hrdinka, kterých je taky málo. A tady v Tomanovi je to prostě svině, kterou jsem musela mít nějakým způsobem ráda, protože jsem ji hrála. Takže celé to natáčení jsem si ji vlastně přede všemi obhajovala. Všichni říkali: „Jé, přišla svině.“ A já říkám: „Ne, ona je to hodná holka, jenom to má trochu jinak.“ (smích) Ale naučila jsem se ji mít taky ráda a taky se mi hrála hezky.

FDb: Mimochodem, mně říkala Aňa Geislerová, že ji mrzelo, že si v Občanském průkazu místo té maminky nezahrála právě paní učitelku Pivoňkovou. Věděla jste to?
Kristýna Boková: Ano, to já vím, že když si to četla, tak si říkala, že by to chtěla hrát. Ale hrála jsem to já. (úsměv) Ale musím říct, že ta maminka je přece taky hrozně krásná role. Pro mě je ta Anča neuvěřitelná, protože to byla taková její odchylka od všech těch femme fatale a byla to opravdu maminka.

FDb: Vás třeba postava Tomanovy manželky Pesly víc nelákala?
Kristýna Boková: Takhle jsem se na to asi vůbec nekoukala. Říkala jsem si, že Ondřej ví, co dělá a já mu v tomhle hrozně důvěřuju. A nemám ambici se tomu režisérovi vnutit do nějaké jiné představy. Ondřejovi opravdu v tom výběru důvěřuju, že ví, proč obsadí toho a toho člověka do té nebo té role. Je pravda, že jsem zatím viděla pouze hrubý sestřih, ale v té roli vidím Kateřinu a vůbec bych tam neviděla sebe. Fyzicky se taky na něco hodíte a na něco ne. Takže nad tím jsem neuvažovala. (úsměv)

FDb: Natáčíte radši dobové filmy?
Kristýna Boková: Když je to hezká práce, tak je úplně jedno, jestli je to dobovka nebo současnost. Ale ty dobovky jsou takové vzácné, takže je krásné si je zkusit. Protože se mi moc líbí kostýmy, účesy a líčení.

FDb: A jako divačka? Jaké filmy máte ráda?
Kristýna Boková: Já jsem takový divák, který sleduje všechno. Dokonce i když rozkoukám nějaký blbý seriál, o kterém mi někdo řekl, že je hezký, tak ho stejně musím dokoukat, abych se ujistila, že je opravdu blbý. (smích) Teď nemluvím o těch nekonečných seriálech, protože je nesleduju. Hodně se mi třeba líbil seriál Příběh služebnice. To je taková doba/nedoba. Mají historické kostýmy, ale je to budoucnost. Mám ráda napínavé věci, ale i historické filmy. Všechno. Nejsem nějak vyhraněná.

FDb: Stala se nějaká konkrétní událost, na kterou budete z natáčení Tomana vzpomínat?
Kristýna Boková: Asi jo. (smích) Já v tom filmu vlastně nemám velký prostor. A hlavně si tam vlastně sundávám kalhotky. A během toho natáčení, už když jsem vcházela do místnosti, tak jsem předstírala, že si ty kalhotky stahuju. Že už je to takový rituál, i když jsme zrovna točili scénu, kde jsem si je stahovat nemusela. (smích) To byl takový zákulisní obsah mojí role.

FDb: Máte už nějakou další nabídku na roli ve filmu?
Kristýna Boková: Nějaká se rýsuje, ale ještě není úplně jasná.

FOTO: Total HelpArt
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Rozhovor: Nene Dnes

Oscarový (!) Jordan Peele na nás se svým třetím režijním počinem zase apeluje, abychom se rozhodli, jestli je génius... celý článek

DVD

Recenze: Cena za něžnost

Při šestapadesátém slavnostním oscarovém udílení proměnil tenhle počin ve vítězství pět... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek

TV

Recenze: The Gray Man (Netflix)

Společně s Red Notice nejnákladnější (200 milionů dolarů) film z produkce Netflixu, který se natáčel i v České... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení