Recenze: Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

Vydáno dne 10.07.2018 (1564 přečtení)
Nejen v případě hraných filmů, ale taky u animáků častokrát platí, že pokračování holt nedosahují kvalit první části. 
Snahy Abrahama Van Helsinga o zničení monster stále ne a ne vyjít. Po té poslední skončil ve vodě. Sice ne v betonových botkách, ale i tak to zřejmě byla konečná. V hotelu se koná svatba, a jelikož je provoz obecně velice namáhavý, rozhodne se Drakova dcera Mavis, že by všichni měli vyrazit na dovolenou. Televize poradí loď, která proplouvá Bermudským trojúhelníkem a Atlantidou. Tomuto plavidlu, které má o komín více než Titanic, šéfuje Erika, díky které do Drákuly uhodí blesk (v jazyku příšer to znamená, že se zamiloval). Ostatní to buď příliš nevnímají, nebo jim to připadá fajn. Pouze Mavis má pochybnosti. A nutno dodat, že oprávněné!!!

První Hotel Transylvánie příjemně překvapil. Dvojka mnoho zapamatováníhodného nenabídla, nicméně přesto vydělala téměř 500 milionů dolarů. A to s o něco nižním rozpočtem, který byl v případě trojky ještě razantněji seškrtán, což se promítlo v první řadě na nudném, nepropracovaném a vesměs jednobarevném zadním plánu ve větším množství záběrů. Prakticky to samé postihlo Zataženo, občas trakaře 2 a nebylo to dobré. Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (v originále Summer Vacation, tedy Letní dovolená) si úplně nepomáhá ani tím příběhem.

V hotelu strávíme dohromady pouze několik málo minut. Loď asi nebyla nejvhodnějším dějištěm, avšak přesto na ni mohlo nepochybně dojít k úsměvnějším momentům. Tvůrci se bohužel rozhodly pro ty ulítlé. Nikoli v dobrém slova smyslu, jako například ve Žralocích na s(o)uši či Velké oříškové loupeži 2, nýbrž v tom negativním-infantilním a absurdním. Copak o to, ty malé děti tento fakt zřejmě ocení, leč i když jsou cílovou skupinou, měli si Genndy Tartakovsky a spol. uvědomit, že dospělí s nimi stejně budou muset v kině sedět. Takže by bylo bývalo lepší udělat kompromis, jako u té jedničky, třebaže se tentokrát jedná pouze o nějakých 80 minut.

Vedle Draka a Mavis, které k alespoň nějaké potěše znovu namluvili Petr Rychlý a Lucka Vondráčková, se vracejí i další známé postavičky, včetně Franka, Griffina nebo Murrayho. Johnny (dříve ukázkový vágus) se musí spokojit s vedlejší kolejí. Pořádně se připomene až v závěru coby DJ, jelikož všechny ohrožující kraken si ulítává na hudbě. V soundtracku proto zazní několik známých songů, byť také to bude dětem asi jedno. Pozdější vyvedení charakterově předvídatelného Van Helsinga pak vyvolá údiv. To samé lze napsat o promenádě v podání dědy Vlada, eventuálně o té zabíjecí snaze, jež se naštěstí míjejí účinkem.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená
je animák, který vcelku trefně vystihuje hláška jedné z postav: „Bože, to je blbost.“ Od většího průšvihu ho zachraňuje pejskovo přestrojení, hláška o „sestřence mý ruky“, volejbal a především tanec Draka s Erikou. Ta nevypadá zrovna sympaticky, na rozdíl kupříkladu od holčiny z Megamysla, ve kterém jsme shodou okolností také mohly slyšet hlasy Petra Rychlého a Lucky Vondráčkové. Závěrečné rodinné poselství pak nepůsobí zcela přesvědčivě, tudíž se děti skoro ničemu nepřiučí. Ale – jak uvedeno – přesto je Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená pravděpodobně zabaví. Ačkoliv Úžasňákovi 2 by měli být i z tohoto úhlu pohledu přínosnější.

FOTO: Falcon
Hodnocení autora: 4/104/104/104/104/104/104/104/104/104/10
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Osmdesátkové drbny

Když se sejde několik žen u jednoho stolu, je o zábavu postaráno. A co teprve když se potká šestice svérázných dam několika generací. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.066/0.035
Partneři:
hotel pro psy