Ze světa: Rob Zombie dotvoří trilogii

Vydáno dne 15.06.2018 (824 přečtení)
Naštěstí nejde o tu halloweenskou, protože ta se stáčela dost zvláštním směrem. 
V temnějších bijácích jsme se už potkali s různě vyšinutými rodinami. Vzpomeňme na Addamsovi, Collinsovi, Hamiltonovi, Sawyerovi a samozřejmě v první řadě na Fireflyovi. Poprvé jsme se s nimi mohli setkat v Domě tisíce mrtvol. Následoval únik před zákonem, kde byli označeni za Vyvržence pekla. U nich se psala 70. léta, jinak šlo o rok 2005. Vzhledem k tomu, co přinesla nezapomenutelná závěrečná scéna, nebylo příliš pravděpodobné, že by se chtěl Rob Zombie k této famílii ještě vrátit. Zřejmě někdy v roce 2016 změnil názor.

Důkladná předprodukce se postarala o to, že letošní natáčení trvalo pouhý měsíc, což je na americké poměry velice, velice málo. Až do podzimu se však s materiálem nebude nijak pracovat, protože režisér musí stříhat až po letním turné s Marilynem Mansonem. „Dělat tyhle filmy není jen tak. Mnohdy se to zdá být téměř nemožné. Na place jsme vždycky nejkratší dobu. Teď budeme pět nebo šest měsíců stříhat přímo ve studiu v našem domě, kde zároveň nahrávám i svoje songy. Nepočítal jsem s tím, že bych se do tohohle pokračování pustil. Byla to promě uzavřená kapitola. Ale diváci si ty filmy postupně oblíbili, stejně jako ty postavy. Takže jsem začal přemýšlet, ale nic jsem nechtěl uspěchat,“ prohlásil Rob Zombie, vlastním jménem Robert Bartleh Cummings.

V tomto sequelu nazvaném 3 from Hell si své role zopakují jak Danny Trejo, Sid Haig coby Captain Spaulding (údajně nebude jediným klaunem), jedinečná Sheri Moon Zombie se znovu představí jako Baby Firefly a Bill Moseley, jenž ztvární (nevlastního) bráchu Otise, minulý měsíc po příjezdu z placu ze Santa Clarity do Los Angeles prohlásil: „Jsem vyčerpaný, ale šťastný. Rob Zombie stvořil mistrovské dílo! Po premiéře z něj budete totálně unešení!“ Ledacos nasvědčuje tomu, že půjde o další návrat ze záhrobí, který snad vyjde lépe než v celkově špatném Halloweenu 2.

 


 

Původní Dům tisíce mrtvol, který šel do kin až tři roky od natočení, bych se nebál označit za jeden z nejlepších hororů tohoto století. Vyvrženci pekla, inspirující se mimo jiné Divokou Bandou, Bonnie a Clydem či Zapadákovem, nejsou ani tak hororem, jako spíše thrillerem, neboť to, co v nich uvidíme, se v podstatě klidně mohlo stát. Rob Zombie na těchto dvou projektech patrně nejúčinněji uplatnil svůj dravý, nekompromisní styl, díky kterému vlastně oba působí jako nějaká živelná síla. Věřme proto, že 3 from Hell se během příštího roku dostanou i do našich kin nebo minimálně na DVD/Blu-ray. Pochopitelně i s režisérovou úžasnou manželkou na obalu. :-)

FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Beautiful Boy

Další z filmů, které potvrzují slova pana Mackeyho o tom, že „drogy jsou špatné, áno.&ldqu... celý článek

Skylink

Lego Friends: Kámošky napořád

Která malá holka nesní o tom, že se stane slavnou umělkyní, třeba baletkou nebo zpěvačkou? Hrdinky Lego Friends: Kámošky napořád by o tom mohly vypráv... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.062/0.032
Partneři:
hotel pro psy