Speciál: Bonusová sekce filmu Liga spravedlnosti

Vydáno dne 15.04.2018 (475 přečtení)
Po superhrdinech od Marvelu si připomeneme ty, kteří stájí v DC Comics. 

 

Samotný film jsme viděli TADY a nutno zopakovat, že je velice povedený. Začněme nejkratším videem nazvavým THE RETURN OF SUPERMAN. Jde vlastně o dvě vystřižené scény. V jedné tato ikonická postava zase navlékne svůj oblek, a pak se setká s Alfredem, jenž zároveň ví, že má před sebou Clarka Kenta. ROAD TO JUSTICE představuje průřez historií Justice League. Jak začínali? Kdy se zformovali do týmu? Koho všeho chtěli rekrutovat? Odmítnul je někdo? Pozoruhodnou pasáží je ta, kdy se přesunuli na televizní obrazovku v podobě animovaného seriálu, protože tehdy v 70. letech prostě některé věci nebyly dovolené.

 


 

Tento patnáctiminutý dokument možná zároveň poodhalí tajemství úspěchu současného Marvel Cinematic Universe, neboť u DC Comics vzniknul mnohavrstevný, rozmáchlý vesmír s několika verzemi hrdinů. To pak holt trvá dýl, dát všechno pro potřeby hraného audiovizuálního díla dohromady. HEART OF JUSTICE se zaměřuje na svatou trojici ve složení Superman-Batman-Wonder Woman. Nejen editoři, nýbrž také Henry Cavill, Ben Affleck a Gal Gadot promluví, ostatně tak činí i v dalších materiálech. Vyzdvihnuto bude, co tyto ikony symbolizují, jak jsou důležité, nebo jak se jmenuje pes představitele Muže z oceli. A hlavně: Co s tím vším má společného Frank Miller, stvořitel (mimo jiné) kultovního Sin City.

TECHNOLOGY OF JUSTICE LEAGUE představí prakticky veškeré Batmanovy, Flashovy a Cyborgovy vychytávky. A nutno dodat, že v těchto devíti minutách budeme skutečně maximálně zahlceni informacemi. JUSTICE LEAGUE: NEW HEROES se zaměřuje na borce, se kterými jsme se na stříbrném plátně před touto týmovkou ještě plnohodnotně nesetkali. Třebaže o Flashovi a Cyborgovi, jehož představitel Ray Fisher tento dokument uvádí, byla řeč už v předchozím bonusovém materiálu, dozvíme se další nové věci, například kdy se v komiksu poprvé objevili. To platí i pro Aquamana, jehož medailonek by nás měl obzvláště zajímat, jelikož v prosinci připluje v samostatném bijáku. Ač v komiksech vypadá jinak, má to své dobré opodstatnění, protože Jason Momoa toho s ním má společného více, než by se mohlo na první pohled zdát.

 


 

STEPPENWOLF THE CONQUEROR vypráví o hlavním záporákovi, který přišel na svět v době, kdy Jack Kirby konvertoval k DC Comics. Jeho původ určitě není nezajímavý, což ve svém komentáři potvrdí i Ciarán Hinds, který jej za pomoci motion capture technologie předehrál. SUIT UP: THE LOOK OF THE LEAGUE si bere na paškál kostýmy, jejichž autoři to díky komiksovým předlohám neměli s jejich tvorbou až tolik složité. Ale za to jich museli vyrobit více kusů, čtrnáct jenom pro Gal Gadot. Přiblíží také, v čem se liší kupříkladu od Muže z oceli, Batman v Superman či Wonder Woman. Své k tomu řeknou i herci, zvláště pak zmíněný Ray Fisher, jehož Cyborg jako jediný vzniknul digitálně.

Ve SCENE STUDIES zase uvidíme Patricka Tatopoulose (který si udělal jméno na sérii Underworld), ale především si podrobněji rozebereme tvorbu konkrétních čtyř scén – na ostrově Themyscira u Amazonek, bitvu v tunelu, záchranu rukojmích v podání Wonder Woman, a také opětovné setkání se Supermanem v Parku hrdinů, což je fakticky parádní sekvence! Nechybí ukázky z previzualizací a ze storyboardů. Bude nám ukázáno, že šlo o hodně složitý CGI proces a že herci museli podniknout náročný fyzický trénink, takže jejich svaly opravdu nebyly upravovány v počítači. Evidentně to byla dřina (aby ne, když stál film 300 milionů dolarů), ale podle několika indicií taky zábava, která se z placu přenesla i na plátno. Kdepak, Blu-ray s Ligou spravedlnosti je určitě dobrá koupě.


FOTO: Warner Bros.
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Osmdesátkové drbny

Když se sejde několik žen u jednoho stolu, je o zábavu postaráno. A co teprve když se potká šestice svérázných dam několika generací. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.061/0.033
Partneři:
hotel pro psy