Rozhovor: Tigran Hovakimyan

Vydáno dne 12.01.2018 (829 přečtení)

Komika Tigrana Hovakimyana znají především fanoušci stand-up žánru. V současné době vystupuje například s uskupením komiků Underground Comedy. Tigran, původem Arménec, se objevuje také na televizních obrazovkách. Aktuálně ho můžete vidět v nové show Tos neviděl na Prima Comedy Central. 

 

V současné době vás mohou diváci vidět jako moderátora televizní show Tos Neviděl, kterou vysílá Prima Comedy Central. Jak zatím hodnotíte účast v ní?

Je to dobrá zkušenost. Já jsem nikdy nemoderoval žádný pořad v televizi. Ale stále je to show o videích, takže to nebylo jenom o mně. Ta videa mě někdy dobře zachránila. Je to skvělé, protože komu se poštěstí moderovat pořad v televizi.

Bylo nějaké video, které vám utkvělo v paměti?

Já jsem viděl asi 856 videí. A co mě nejvíc rozesmálo? Asi nejvděčnější jsou videa, ve kterých někdo, jak se lidově říká „hodí držku“. Diváky baví cizí neštěstí, u kterého se člověk zasměje. A těch tam bylo hrozně moc.

Potkal jste se při natáčení s nějakým přešlapem?

Asi na patnáct pokusů jsem nedokázal vyslovit slovo profesionalita. Takže jsme to museli dělat patnáctkrát, dokud jsem to tedy neřekl správně. Říkal jsem režii, „pojďme to slovo změnit“, ale oni pořád „ne, ne, musíš to říct takhle“.

Přejděme teď k vaší roli stand-up komika. Vedle češtiny vystupujete i v dalších jazycích, jaké to jsou?

V ruštině a angličtině. Stand-up si tedy zatím dovolím dělat ve třech jazycích. Mým snem je se ještě lépe naučit francouzsky, odjet do Francie a vyzkoušet si stand-up v tamějším jazyce. To by bylo skvělé.

Na ruské stand-up comedy vystupujete společně s vaší manželkou, která se v Rusku narodila. Jak jste se vlastně vy dva poznali?

Já jsem byl a ještě stále jsem učitelem v autoškole. Moje žena je moje bývalá studentka. Když jsme měli asi pátou jízdu, tak mě pozvala na kafe a já souhlasil. Pak mi neustále volala (smích, „ty kecáš,“ dodává Tigranova manželka, která sedí vedle něj, pozn. red.). Dobře, já jí volal, abychom dali ještě jedno kafé. Pak bylo druhé, třetí, čtvrté setkání a už to bylo.

Jak probíhá příprava před ruským stand-upem?

Probíhá to tak, že se všichni komici sejdou a předvedou svoje nápady. Pak se udělá oddělená akce, takový open-mike, kde to vyzkoušíme na menším publiku. Uvidíme, co bylo vtipné a co ne. Pak se znovu sejdeme, znovu to vyzkoušíme, sepíšeme to a jdeme s tím na tu hlavní scénu. Tam už by to mělo být připravené a vtipné.

Pomáháte si navzájem s manželkou s vymýšlením vašich vystoupení?

Samozřejmě. Spolu něco vymýšlíme a pomáháme si. Máme díky tomu takovou převahu nad ostatními, protože jsme na to dva. Ostatní jsou doma o samotě bez manželek, přítelkyň a mají to těžší (smích).

Při svých výstupech často těžíte také ze široké škály povolání, které jste absolvoval. Byl jste dělníkem, učitelem autoškoly, pracoval na velvyslanectví… Co všechno vám to dalo do vašich vystoupení?

Já jsem předtím, než jsem se stal učitelem autoškoly, pracoval v dětském divadle. Hráli jsme pro základní a střední školy anglická představení, aby se děti lépe naučily anglicky. A to bylo poprvé, co jsem vlastně dělal na podiu. To divadlo odehraje ve střední Evropě nejvíce představení za rok, asi nějakých 750. Já osobně jsem za rok v tom divadle odehrál kolem 200 představeních, někdy i tři denně. Jezdili jsme do Francie, do Polska a podobně. Při takové spoustě představení nám občas něco nebo někdo vypadl, takže jsme museli improvizovat.

To musela být fuška…

To ano, ale tam se člověk pořádně vycvičil. Ten mozek si zvykl na to, co je vtipné a co není vtipné a to mi dalo opravdu hodně.

Co další povolání?

Já si myslím, že každá profese vám něco dá. Já mám jako komik výhodu, že jsem jich prošel hodně, takže mám víc témat. Dokážu toho tím pádem víc povědět. Když někdo nikdy nepracoval za barem, tak neví jaké to je na baru. Když nikdo nepracoval na velvyslanectví, neví, jak to chodí tam.

V divadle Royal pravidelně natáčíte stand-upy do Comedy Clubu. Jen pár ale se opravdu dostane na obrazovky Prima Comedy Central. Litoval jste někdy toho, že se vám třeba povedl jeden výstup, který se nakonec v televizi neobjevil?

Nelitoval. Můžu ho potom použít všude, protože ho nikdo ještě neviděl.

Jen těch dvě stě diváků v divadle Royal…

A to je jen zlomek lidí, co třeba přijdou na stand-up v Plzni. Takže já ho můžu použít znovu. Oni neřeknou, „ježiš, to říkal v televizi“, ale třeba „to jsme ještě neviděli“. Zkrátka Tos neviděl. 

 

(Autor: administrator)
 

DVD

Recenze: Duchové Marsu

Pro samotného Johna Carpentera v jistém smyslu zlomový film. Znovu do něj vložil spoustu energie, avšak nepřišli... celý článek

Skylink

Sia

Rodačce z Adelaide se v poslední době daří vše, na co sáhne. Jak dopadne nové album a chystaný filmový muzikál? celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.068/0.033
Partneři:
hotel pro psy