Rozhovor: Tomáš Řehořek

Vydáno dne 01.03.2012 (2289 přečtení)
Talentovaný režisér filmu Signál nám odpověděl na několik otázek …
Už dva týdny po premiéře se stal Signál nejúspěšnějším počinem Tomáše Řehořka. Za tuto dobu ho vidělo přes 72 000 diváků. A jak jsme poznamenali v naší recenzi, jedná se o: „Další důkaz, že u nás stále umíme natočit kvalitní film.“ 

FDB: Jak se k vám dostal scénář k filmu Signál?
Tomáš Řehořek: Poslal mi ho producent Tomáš Hofman. My jsme původně připravovali trochu jinou věc, a pak mi to poslal, a řekl, abych si přečetl dobrý scénář. A mě to nadchlo, takže jsme začali připravovat Signál.

FDB: Dělal jste nějaké úpravy scénáře?
Tomáš Řehořek: To bych si vůbec netroufl dělat nějaké úpravy ve scénáři Marku Epsteinovi.

FDB: Ptám se proto, že u nás je to poměrně běžné. Dokonce i některé předchozí scénáře Marka Epsteina (Ryna, ROMing) si režisérka a režisér pozměnili.
Tomáš Řehořek: Tak to já bych určitě neudělal. Zvláště tady v případě Signálu. Když jsme ten film stíhali, tak ten první střih měl asi dvě a čtvrt hodiny, a když jsme to chtěli zkrátit, tak tam nebylo co vystřihnout. To bylo tak dokonale napsáno, že když bychom chtěli vyhodit celou jednu scénu, tak by se nám rozsypal celý film. Takže tam nebylo co zkrátit ani připisovat.

FDB: Říkal jste si už během čtení scénáře k filmu Signál, že by hlavní postavy měli hrát Vojta Dyk a Kryštof Hádek?
Tomáš Řehořek: Tak nejdříve jsem to četl tak, abych měl obecnou představu, o co jde. A potom vlastně nebylo v tomto případě co řešit. Prostě jsme si nedokázali představit, že by ten film vzniknul bez Vojty. A když jsme je potom viděli s Kryštofem, tak v jeho případě to platí taky.

FDB: Vám se daří obsazovat do svých filmů známé české herce. Čím myslíte, že to je?
Tomáš Řehořek: No, tak já myslím, že v Signálu to bylo hlavně výborně napsaným textem, protože si myslím, že u nás se nepíšou dobré scénáře jako na běžícím pásu. Takže věřím tomu, že herci byli potěšení tím textem a rádi do toho šli, protože si mohli zahrát postavy, které si u nás tak často zahrát nemůžou. No, a u Czech Made Mana to s tím textem bylo horší, ale zase si myslím, že ta hlavní postava byla taková výzva.

FDB: Do jedné z vedlejších rolí jste obsadil slavného českého režiséra Jiřího Menzel a . Nemluvil vám do režie?
Tomáš Řehořek: Vůbec ne. My jsme si řekli, o čem ta postava je, a pak to byl vlastně z jeho strany úplně nejlepší herecký přístup. Nic vlastně už neřešil, protože jsme si všechno řekli dopředu, a o co jsem ho poprosil, tak udělal, takže mi do režie určitě nemluvil.

FDB: A jaká byla spolupráce s Karlem Rodenem?
Tomáš Řehořek: Báječná. My už se známe delší dobu. A já myslím, že si to Karel hlavně užil. Má rád motorky, má rád zbraně … Takže, jak říkám, to natáčení si určitě užil.

FDB: Jaké pro vás bylo natáčení na vesnici?
Tomáš Řehořek: Tak já jsem z vesnice, takže mě to hrozně bavilo. Rád jsem tam po dlouhé době zase strávil ten měsíc a půl.

FDB: Chystáte už nějaký další film?
Tomáš Řehořek: Já doufám, že ano, ale vždycky o tom nerad mluvím dopředu, protože jsem takový pověrčivý.


Nevadí. Stejně se na tento další film těšíme, jelikož Tomáš Řehořek je velmi nadějný režisér. A proto jistě uvidíme i v tomto připravovaném projektu české herecké hvězdy.
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Zataženo, občas trakaře

Flint Lockwood neměl nikdy malé cíle. Vždycky chtěl změnit svět, vynaleznout něco unikátního, užitečného a hlavně superbombastického! celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.055/0.03
Partneři:
hotel pro psy