Cerven

Robert Goulet

Povolání:
Rodné jméno:
Robert Gerard Goulet
Národnost:
Narození:
26.11. 1933, Lawrence, Massachusetts, USA
Úmrtí:
30.10. 2007, Los Angeles, Kalifornie, USA
 

 
Životopis (biografie) / Informace:
Robert Goulet pocházel z dělnické rodiny. Už jako malé dítě zpíval v chrámovém sboru. V roce 1947 jeho otec zemřel, a rodina se přestěhovala do Edmontonu v Kanadě.

Čtrnáctiletý Robert splnil otcovo přání, a začíná se více věnovat hudbě. Po krátké zastávce jako radiový diskžokej vyhráva stipendium na Toronto's Royal Conservatory of Music, kde začíná studovat takt a zpěv. V roce 1954 cestuje do New Yorku a doufá, že se mu podaří prorazit na Broadway. Faktem bylo, že jediným pracovním místem, které našel, byl prodavač v obchodním domě.

Poněkud rozčarován se po čase vrátil do Toronta, kde ho Canadian Broadcasting Corporation obsadil do hlavní role v televizních Little Women. Následovala různá divadelní představení a varietní vystoupení, po kterých se stal v 50 letech Canada's first matinee idol', a to ve 24 letech.

V roce 1959 byl Goulet představen libretistovi Alanu Jay Lernerovi a skladateli Fredericku Loewemu, kteří měli problém s obsazením Lancelota v jevištním představením Camelot. Ohromeni Gouletovou prací podepsali smlouvu ještě na Krále Artuše s Richardem Burtonem a na Královna Guenevere s Julií Andrewsovou. V roce 1960 měl Camelot za sebou vystoupení v Torontu,krátce pokračoval v Bostonu, aby nakonec skončil s velkým uvedením na Broadwayi v New Yorku.

Po Camelotovi vystupoval ve známých show Eda Sullivana a Danniho Thomasona, které ho udělaly známým. Gouletův vstup na stříbrné plátno se odehrál v 60tých letech, kdy měl obrovský úspěch v TV např. Brigadoon (1966), Carousel (1967) a Kiss Me, Kate (1968). V roce 1968 dostal Best Actor Tony Award za výkon francouzského fotografa v muzikálu Happy Time. V 70. letech se stal pevnou součástí Las Vegas, kde si během této doby vyvinul rostoucí závislost na alkoholu. V roce 1979 přestal pít, ale v roce 1983 byl zatčený za řízení v opilosti.

Ze známých filmů, ve kterých účinkoval jako zpěvák nebo herec, lze vyjmenovat Atlantic City (1980),Beetle Juice (1988), Scrooged (1988), The Naked Gun, The Smell of Fear (1991), Mr. Wrong (1996),Toy Story 2 (1999) hlas a G-Men from Hell (2000). Má za sebou bezpočet rolí v seriálových epizodách většinou komediálního charakteru.

opr.C.B.

Autor: R.RICKIE

Nový publicista: :
Nelíbí se vám tento životopis? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište.


 
Reklama
Naposled navštívené:Přesunout nabok | Vymazat historii
Robert Goulet

Goulet Robert

Naposled navštívené:
Robert Goulet

Goulet Robert