Vánoce

Ljudmila Pirogova

Povolání:
Rodné jméno:
Ljudmila Leonidovna
Národnost:
Narození:
21.7. 1939
Úmrtí:
19.1. 2010, Moskva, Rusko
Životopis (biografie) / Informace:
Zasloužilá umělkyně Ruska (1991) Ludmila Leonidovna Pirogová se narodila do umělecké rodiny. Její rodiče byli herci a její dědeček byl legendární pěvec (bas) Grigorij Pirogov.

Ludmila vystudovala Vysokou divadelní školu pod vedením profesora M. S. Šepkina, během svého studia stačila hrát ve třech filmech, mezi nimiž byl nejvýznačnější "Osud bubeníka."

Do jejího repertoáru patřily především role v klasických hrách, ale nevyhýbala se ani dílům současným. Mezi ty slavnější ulohy patří zde zmínit například role Sašeňky ve hře F.M. Dostojevského „Vesnice Stěpančikovo a jeho obyvatelé“ nebo role Sáši v „Živé mrtvole“od L. N. Tolstého či role Niny Golubové ve hře „Kolegové“ od V. P. Aksenova. Nesmíme zapomenout na její Lízu ve známé hře A. S. Gribojedova „Hoře z rozumu“, dále jmenujme Káťu Odincovou v „Otcové a děti“ od I. S. Turgeněva pak přichází s rolí Dáši ve hře A. N. Ostrovského „Svítí, ale nehřeje“. Vynikajícího úspěchu dosáhla rolí Marie Antonovny v „Revizorovi“ N. V. Gogola. Pirogové se nejvíce dařilo vytvářet postavy, které byly egoistické, ale ve svém sobectví nadmíru praktické. Jejim postávám nescházela vzdorovitost a v absurdním chování jejich provinčních paniček, vždy v organické kombinaci prosvítala často dětská upřímnost.

Znovu musíme připomenout rok 1976, kdy herečka s velkým úspěchem hrála Marii Antonovnu v Gogolově hře „Revizor“ z dílny MCHATU tedy Moskevského uměleckého divadla Maxima Gorkého. Ano, to byla její životní role.

Mimo „Revizora“ se k nejlepším rolím Ludmily Leonidovny dá přiřadit Aksjuša ve hře "Les" od Alexandra N. Ostrovského - tento obrázek nám vykreslí nejlepší vlastnosti ruské povahy. Jmenujme Pyrogové úlohu Varji z "Višňového sadu" Antona Pavloviče Čechova, tady se vyznačuje přísným a kategorickému vymezením. Zde se její umění prolíná s jasným a krásným obrazem, který vytvořila příroda. Její projev však nepostrádá na poezii a síle.

Ke každé ze svých hrdinek přistupovala Ludmila Pirogová přísně individuálně, takže vždy vyzvedla prvky, které byly pro tu, či onu postavu charakteristické . Patří sem další role, které sehrála - nevěsta hra "Chytré věci" od S.J.Maršaka, Slávka v "Doktoru filozofie" od B. Nušiče, Soňa v "Letních hostéch“ M. Gorkého, Abigail v "Sklenici vody" od E. Skriba Naďa - "Stane se" od K. Simonova, Marikita "Kamenný host" od L. Ukrajinky, Valeria "Letní vycházky" A.D. Salinského, Fibi "Člověk, který se směje“ od Victora Huga, Atamanša ve "Sněžné královně" E. Schwartze. To je malý výčet rolí oblíbené herečky Ludmily Pirogové, zasloužilé umělkyně Ruské federace a držitelky medaile „Za zásluhy o vlast" II. stupně.

Autor: Asmodej

Nový publicista: :
Nelíbí se vám tento životopis? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište.


 

TV Program

ČT1 - Na stopě (2000) [TV pořad]

14:00 - 14:25

24 minut již uběhlo
1 minut zbývá do konce

ČT2 - Hrady středověké Francie

13:35 - 14:30

49 minut již uběhlo
6 minut zbývá do konce

NOVA - Dr. House (2004) [TV seriál]

13:40 - 14:35

44 minut již uběhlo
11 minut zbývá do konce

Prima - Komisař Rex (1994) [TV seriál]

13:30 - 14:40

54 minut již uběhlo
16 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 189184
Osobností: 695411
Fotografií: 756864
Plakátů: 372725
Obsahů a biografií: 176253
foto

Komerční sdělení

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Grand Prix (2022)

Bohužel

Grand Prix
Česká komedie, bohužel za   mě nepovedená. Je to dlouhé   a nudné jak Babišovo Čau   česko.
Neoriginální   scénář, celá komedie se   snaží více >

Autor: Salám | Hodnocení: 2 / 10

Malá farma (2010) [TV pořad]

.

Malá farma
Je až neuvěřitelné, co   všechno lze za peníze   koncesionářů nabídnout.   Patlanice. Z cizího krev   neteče.

Autor: lazenska.veverka

Útěk ke smrti (1994) [TV epizoda...

Útěk ke smrti
Moser a Stockinger jsou na   stopě obchodníkům s   orgány. Muži z východu jsou   pašováni na práci na západ   ale skončí na stole, kde jim   více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 8 / 10

Big Ben: Smrt kněze (1999) [TV e...

Big Ben: Smrt kněze
Když mnichovská policie   obklíčí kostel, kde farář   Arnold poskytl dočasný azyl   rodině z Turecka. Státní   zástupce dr. Zirnerová ale   více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 6 / 10

Ten zázračný dotek lásky (1988) ...

Ten zázračný dotek lásky
Tak tohle se naší televizi   příliš nepovedlo. Ten   příběh je otřesně   obehraný, banální a   předvídatelný a tak mu při   realizaci nemohlo více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 4 / 10

Naposled navštívené:Přesunout nabok | Vymazat historii
Ljudmila Pirogova

Pirogova Ljudmila

Naposled navštívené:
Ljudmila Pirogova

Pirogova Ljudmila