Gabrielle Carteris

Povolání:
Rodné jméno:
Gabrielle Anne Carteris
Národnost:
Věk:
59
Narození:
2.1. 1961, Scottsdale , Arizona , USA
 

 
Životopis (biografie) / Informace:
Americká herečka Gabrielle Carteris se stále příležitostně objevuje v televizi a filmu, již dnes je ale zřejmé, že popularitu získanou před lety rolí studentky Andrey Zuckermanové v seriálu BEVERLY HILLS 90210 se jí již nepodaří překonat. Gabrielle se narodila ve Scottsdale v Arizoně, otec řeckého původu Ernest Carteris vlastnil restauraci, matka Marlene pracovala jako realitní makléřka. Rodiče se ale brzy rozvedli a matka s dětmi (Gabrielle pochází z dvojčat, bratr se jmenuje James) přesídlila do San Francisca, kde si otevřela obchod s dětským oblečením.

Gabrielle se od dětství věnovala tanci, kvůli svému nevelkému vzrůstu (měří 155 cm) se však nakonec kariéry baletky vzdala, byla ale členkou školního divadelního souboru, s pantomimickou skupinou vystupovala v roce 1977 i v Evropě. Na soukromé univerzitě Sarah Lawrence College vystudovala psychologii a divadelní vědu (1983), koncem osmdesátých let se pak začala objevovat v televizních seriálech. První zkušenost s filmovou kamerou učinila epizodní úlohou dívky v baru v dramatu DÝKA (Jacknife, 1989).

Zásadním zlomem v její kariéře se stal rok 1990 a začátek natáčení již zmíněného seriálu BEVERLY HILLS 90210. Tady v devětadvaceti letech hrála šestnáctiletou studentku Andreu Zuckermanovou, nepříliš pohlednou premiantku a redaktorku školních novin. O uměleckých kvalitách seriálu BEVERLY HILLS 90210 lze samozřejmě diskutovat, nelze ale popřít, že v devadesátých letech se stal celosvětovým fenoménem a všem zúčastněným přinesl obrovskou popularitu. Paradoxně právě Gabrielle Carteris vyčnívající charakterem a vizáží z řady krasavců a krasavic získala značné sympatie diváků. Nutno také dodat, že během let se podoba Andrey Zuckermanové po vizuální stránce výrazně posunula k lepšímu. Brandon Walsh (Jason Priestley), jehož Andrea od začátku seriálu milovala, si této proměny všiml až po delší době a pamětníci si jistě vzpomenou, že když jí vyznal lásku, tak ona jej poslala k šípku s tím, že si měl vzpomenout dřív. Gabrielle Carteris strávila natáčením BEVERLY HILLS 90210 pět let (1990-1995) a hrála ve 145 dílech.

V návaznosti na popularitu ze seriálu BEVERLY HILLS 90210 dostávala Gabrielle Carteris další nabídky převážně z televize, kde hrála v řadě seriálů a televizních filmů. Jen výjimečně byla oslovena i filmem, mihla se například v hororu KAINOVA VÝCHOVA (Raising Cain, 1992), jednu z hlavních rolí hrála v dramatu ZNEUŽITÍ MOCI (Malpractice, 2001), tento film u nás ale není známý. U nás jsme ji mohli vidět v kriminálních seriálech POLICIE NEW YORK (NYPD Blue, 2002) nebo MYŠLENKY ZLOČINCE (Criminald Minds, 2010). Prosadila se i v dabingu animovaných seriálů, svůj hlas uplatnila také v řadě videoher. Krátce měla i vlastní televizní show GABRIELLE, která reflektovala ještě popularitu z BEVERLY HILLS a vysílala se v letech 1995-1996.

V poslední době se Gabrielle Carteris angažuje ve vedení několika organizací, které zastupují zájmy herců, od roku 2011 je například prezidentkou Americké federace televizních umělců v Los Angeles. Od roku 1992 je vdaná a se svým manželem, burzovním makléřem Charlesem Isaacsem, má dvě dcery – Kelsey Rose (*1994) a Mollie Elizabeth (*1999). Závěrem dodejme, že v roce 2012 s několika kolegy z BEVERLY HILLS natočila sérii reklam na dětské oblečení pro firmu Old Navy.

Autor: argenson

Životopis (biografie) / Informace:
Po rozvodu rodičů vyrůstala s matkou v San Franciscu.
Na škole Redwood studovala herectví, divadelní vědy a psychologii. Poté, v roce 1977 vyučovala v evropě pantomimu a byla členkou divadelního souboru pantomimi, se kterým procestovala část Evropy, i tehdejší Československo. Pro své herecké zkušenosti strávila rok v programu pro mládež-sanfrancizského souboru "The American Conservatory Theatre". Potom vystudovala vysokou školu v New Yorku na "Sarah Lawrence College" v Bronxvillu. Při studiích na vysoké byla rok v Londýně, kde studovala na "Royal Academic Of Dramatic Arts a London Academy Of Music And Dramatic" (RADA a LAMBDA).
Po skole dělala 8 let balet, ale na tanečnici byla moc malá (155cm). Nakonec zakotvila v seriálu Beverly Hills 90210.
S manželem Charlesem Isaacem ma dceru Kelsey (nar. 1994)

Autor: ajaajena

Nový publicista: :
Nelíbí se vám tento životopis? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište.


 
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168568
Osobností: 665397
Fotografií: 661660
Plakátů: 317798
Obsahů a biografií: 155393
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Bourák (2020)

Bourák
Ocekaval jsem excelentni   Ivanuv herecky vykon typu   Vacla a on prisel uplne jiny   ale taky uzasny vykon Bourak,   spolu s Machackem naprosto více >

Autor: Pecik | Hodnocení: 6 / 10

Trhlina (2019)

Trhlina
Jsem spokojen. Slovenským   filmařům se po letech   marných snah konečně   podařilo zúročit výsledky   dlouhodobé spolupráce s   jejich mnohem více >

Autor: pohledvenkova | Hodnocení: 7 / 10

Křemen (2007)

Křemen
Škoda příšerného patosu a   poněkud zkreslené reality,   odpovídající spíše   jelcinovskému Rusku.   Závěrečný masakr   potěší, Antonova   neprůstřelnost pobaví.

Autor: pohledvenkova | Hodnocení: 6 / 10

Krycí jméno Holec (2016)

Krycí jméno Holec
Až do poloviny nic moc, potom   už je to velmi dobré.   Dokonce z toho udělali skoro   thriller. K některým   pasážím bych asi měl   drobné výhrady, ale nemá   smysl se v tom matlat.

Autor: Pitryx | Hodnocení: 7 / 10

Krvavé prázdniny (2000)

Krvavé prázdniny
Když k tomu klasickému   klišé připočtu tu   nádhernou krajinu, musím   dát nonens volens šedesát.   Mohlo to být odvážnější.

Autor: Pitryx | Hodnocení: 6 / 10

Naposled navštívené:Přesunout nabok | Vymazat historii
Gabrielle Carteris

Carteris Gabrielle

Naposled navštívené:
Gabrielle Carteris

Carteris Gabrielle

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení