ohodnotit

Zlo mezi námi

Ondskan

Další název:
Evil / Zlo
Žánr:
Rok:
2003
Délka:
114 minut
„Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky.“

Obsah filmu Zlo mezi námi

 
Erikovi je 16 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky.

oficiální text distributora
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
režie:
Mikael HåfströmMikael Håfström  
hraje:
Andreas WilsonAndreas Wilson.....Erik Ponti [22]   
Henrik LundströmHenrik Lundström.....Pierre Tanguy [19]   
Linda ZilliacusLinda Zilliacus.....Marja [26]   
Jesper SalénJesper Salén.....Dahlén [24]   
Filip BergFilip Berg.....Johan [17]   
Fredrik af TrampeFredrik af Trampe.....von Schenken [18]   
Peter EggersPeter Eggers.....Von Rosen [23]   
Henrik LinnrosHenrik Linnros.....Beijer   
Sannamari PatjasSannamari Patjas.....Stina [35]   
Johan RabaeusJohan Rabaeus.....Erikův otčím [56]   
Marie RichardsonMarie Richardson.....Erikova matka [44]   
Magnus RoosmannMagnus Roosmann.....Tosse Berg [40]   
Mats BergmanMats Bergman.....Melander [55]   
Lennart HjulströmLennart Hjulström.....ředitel Lindblad [65]   
Kjell BergqvistKjell Bergqvist.....Ekengren [50]   
Björn GranathBjörn Granath.....ředitel [57]   
scénář:
Hans GunnarssonHans Gunnarsson  
Mikael HåfströmMikael Håfström  
námět:
Jan GuillouJan Guillou  
hudba:
Francis ShawFrancis Shaw  
kamera:
Peter MokrosinskiPeter Mokrosinski  
střih:
Darek HodorDarek Hodor  
trailer
Distributor v ČR:
Aerofilms s.r.o., DVD Edice
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
švédská
 
 
Zvuk:
Dolby Digital (SDDS/DTS)
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Zlo mezi námi >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

lucymat
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 13.10.2012
Další perla ze severské tvorby. Očekávejte   scény, ze kterých se vám bude zvedat žaludek i   scény, při kterých budete moci jen bezmocně   zatínat pěsti a dusit v sobě vztek s   myšlenkou, jak uhlazeně a aristokraticky může   zlo vyhlížet. Chvílemi Erik vypadá příliš   drsňácky a místy jeho činy vskutku balancují   na špičce nože, avšak to vše jen přidává   na atraktivnosti Zla. Člověk si stejně nakonec   uvědomí, že někdy nadejde chvíle, kdy je   lepší zapomenout na uhlazené řeči a dobro   podpořit svou pozvednutou pěstí.
prvosenka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.9.2012
ZLO MEZI NÁMI

Existuje mnoho způsobů jak   udělat lidem ze života peklo. Film nabízí   studii zla, šikany a špatného chování. Zlo...   Sugestivní. Dramatické. Psychologické.   Strhující. Odpudivé.

Silný příběh se   odehrává v blíže nespecifikované době, což   jasně symbolizuje nadčasovost a aktuálnost   tématu. Forma zfilmování ale odpovídá   současnosti, zřejmě proto, aby byla   přitažlivá i pro současného vnímavějšího   diváka. Aby mohla případně ovlivnit jeho   další život. Příběh je zasazen do   prostředí prestižní internátní školy, do   atmosféry, která pozvolna houstne. Režisér   chtěl ukázat co nejsyrověji a naopak co   nejpřesněji pravdu, tak krutou, jako samotný   život, což se mu rozhodně poštěstilo.   Stvořil emocionálně silné perfektní drama,   výborně obsazené i zahrané. Některé scény   jsou možná trochu přehnané, ale i to je   záměr. Jen zdůrazní podstatu šikany. Šikana   je zlo. Zlo, které naráží na tvrdý nezájem   okolí. Pro učitele a vychovatele je přece tak   pohodlné nechat studenty řešit si své   problémy mezi sebou. Vždyť jsou již téměř   dospělí, mají své zástupce. Není vše jen v   rukou jednotlivce. A pokud si nikdo na nic   nestěžuje, tak je lepší si jich nevšímat,   ať se nějak porovnají sami mezi sebou. A nikdo   nic neví, nikdo nic nepříjemného nemusí   řešit a za nic nenese odpovědnost – vždyť   mají svou studentskou radu, tak co?

Zlo   představuje z počátku divákem nenáviděnou a   odpudivou postavu, která se dokáže logicky   velmi rychle změnit v úplný opak. Postavu,   která si zachová svou kamennou tvář a sílu v   pažích. Vcelku pomalý, ale rozhodně dobře   dávkovaný snímek, chvílemi mrazivý, přesto   nehnaný za každou cenu do extrému. Konec je   možná pro mnohé diváky málo překvapivý,   jsou zklamáni absencí pomsty. Závěr snímku je   příliš malou satisfakcí za to všechno, čím   si chudák musel projít. Zároveň je to konec,   který je jediný možný, správný a reálný.   Film se tak dostává mnohem blíže skutečnosti   než jiné podobné snímky.

Andreas Wilson v   hlavní roli snímku si bezesporu zaslouží   pochvalu. Jeho zatvrzelost byla přesvědčivá. I   ostatní herci se přičinili k úspěchu filmu.  

Zlo mezi námi je sice depresivní, ale je to   perfektní film, profesionálně natočený a   skvěle působící v tom dobrém slova smyslu. Od   začátku do konce je zvolené a silné téma   velice působivě a mistrovsky zpracováno. Film   by měl vidět možná povinně každý, kdo   nevěří, co se mezi lidmi děje. Někdy je   potřeba vidět. Jsou věci, které se jinak   říci nedají. Tento film to umí.
vojtam
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 1.6.2012
Švédský rebel
Další výbornej tip od uživatelky   hledaseniki:)Já mám filmy tohoto typu   rád.Šikana,jaké to vděčné téma mnoha   filmů.I z drsného rebela se může stát,dobrý   chlápek.Erik si mě získal hned od   začátku,fandil jsem mu celou dobu aby to těm   starším hovadům pěkně nandal(né fyzicky,ale   po svém).Ten konec mě trochu zklama,ale   budiž.Určitě výbornej snímek,který stojí na   výkonu hlavního představitele,a skvělé režii   M.Hafstroma.Dávam 8.
mat.ilda
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.5.2012
Měla jsem čest vidět v rozmezí dvou dnů   Ondskan i Klass - tedy dva různé snímky,   zabývající se stejným tématem, přesto nelze   tak docela srovnávat - každý se odvíjí z   odlišných vzorců chování, každý spěje k   jinému konci. Z Ondskanu vyzařuje noblesa -   dáno dobou, prostředím, možná i faktem, že   nepramení ze skutečnosti - zlo je   rafinovanější a tolerované takovým způsobem,   že téměř zastupuje školní řád. Ondskan je   o síle, vzdoru a sebeovládání, Klass o   slabosti, zranitelnosti a zoufalství, a přesně   podle těchto ukazatelů oba směřují ke svému   vyústění. Švédský snímek tolik neuspokojí   touhu po spravedlnosti a odplatě, zato finále   nemá pachuť beznaděje a zmaru, ale navodí   pocity morálního vítězství i osvobozující   satisfakce. Bonusem, vedoucím k maximálnímu   hodnocení, je neuvěřitelně dobrý Andreas   Wilson.
hledaseniki
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 27.5.2012
Ondskan
Tak tenhle je neskutečný. Začátkem filmu jsem   si nebyla jistá, ale nakonec jsem dostala co jsem   čekala, vlastně ne, dostala jsem mnohem víc.   Film, který ukazuje, že ač je na světe mnoho   podob zla, tím největším zlem je člověk   samotný. Na začátku příběhu se setkáváme s   Erikem, který se jeví jako čisté zlo, ale   během příběhu zjišťujeme, že Erik v sobě   nic takového nemá, i když by se mu vlastně   nikdo nedivil, vzhledem k jeho problémům v   rodině. Popisovat tenhle film je naprostá   zbytečnost a navíc člověk nemůže ani slovy   vyjádřit co se odehrává v příběhu a jak   film působí na diváka. Mikael Hafström   dokazuje, že umí a to ne málo a tento film je   bezpochyby jeho nejlepším filmem. Za zmínku   také stojí herec obsazený do role Erika,   protože co tam prováděl bylo neskutečné.   Takže pokud hledáte film, který vám vyrazí   dech a nabídne zábavu v jiném slova smyslu, tak   je tenhle film pro vás.
FLA
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 4.1.2012
Nevím proč,ale tento vysoce hodnocený snímek   my úplně nesednul a přesto že je dobře   natočen a šikanu znázorňuje reálně a   drsně,dávám pouze 5 bodů,ale i tak dobře,že   se takové filmy točí.I když těžko to   některým otevře oči!
anetaaneta
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.9.2010
Souhlasím se vším co tu už bylo napsáno,   takže se nemá cenu dlouze rozepisvat. Snímek   úžasný. Již ze shlédnutí je jasné, že jde   o švédskou tvorbu. Chtělo by to víc takových   filmů a nejen Američané by se mohli přiučit a   inspirovat, jak se točí kvalitní film.
Papaja73
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 27.8.2010
Mám ráda severskou kinematografii.Její syrovost   a smysl pro drsnou realitu bez příkras.Tento   snímek tyto kritéria splňuje.Příběh o tom co   se může stát,když si studenti určují sami   pravidla a řád za tiché tolerance kantorů.
karlosphonic
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 11.4.2010
Čekal jsem celý film,že se Erik nějak   nonšalantně vypořádá se statickým školským   sborem.Místo toho se konal několikasekundový   rozhovor mezi jeho právníkem a ředitelem školy   o policii a publicitě.Pro mě to bylo těžko   uvěřitelný a byl jsem z této pasáže   zklamán.To ale nic nemění na tom,že jsem   viděl výborný švédský snímek,který mně   utkví na dlouho v paměti.Tam,kde by jiní   autoři příběh pomalu končili,zde se děj   stále více a více zamotává a   graduje.Zážitek!
Filmů o šikaně je opravdy   spousty,ale další snímek který vyčnívá je   film Ben X.
pataamat
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 28.4.2009
geniálne spracovaný film , ktorý je   najbližšie realite v školách ako si len   kompententný dokážu priznať
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih6567minih6567Dobrodružství rabína Jákoba (1973) 
Les aventures de Rabbi Jacob n
minih20872minih20872Sázka na smrt (1988) 
The Dead Pool n
minih106978minih106978Pojďte si hrát (2012) 
Come Out and Play n
minih66116minih66116Okresní přebor (2010) [TV seriál] 
Okresní přebor n
minih36064minih36064Wimbledon (2004) 
Wimbledon n
minih35812minih35812Krajina střelců (2003) 
Open Range n
minih34913minih34913Nesnesitelná krutost (2003) 
Intolerable Cruelty n
minih37094minih37094Jurský svět (2015) 
Jurassic World n
minih123870minih123870Raluca (2014) 
Raluca n
minih22004minih22004V žáru noci (1967) 
In the Heat of the Night n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

83.3 % (88)
9   - hledasenik
9   - Justik66
9   - pataamat
5   - FLA
5   - M.A.G.
10 - prvosenka
8   - Chrustyn
10 - mat.ilda
8   - vojtam
8   - Mlapiska
8   - Robinson
8   - moldovan
10 - jirry
6   - payo1555
8   - lucymat
9   - karlosphon
10 - Cash89
8   - Pardal
7   - satyr
8   - Akana
Zlo mezi námi (2003)Zlo mezi námi (2003)Zlo mezi námi (2003)Zlo mezi námi (2003)
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 158255
Osobností: 649758
Fotografií: 605631
Plakátů: 289499
Obsahů a biografií: 145257

Poslední komentáře

Hašlerky (1993) [TV film]

Hašlerky
Jsem staromilec a písničky   Karla Hašlera patří mezi   mé nejoblíbenější. Už od   doby "Babiččiny krabičky"   přes film Zdeňka   Podskalského více >

Autor: curil | Hodnocení: 2 / 10

Prokletí domu Slunečnic 2 (2009)...

Prokletí domu Slunečnic 2
Na úroveň původního filmu   nedosahuje, ale pokud si film   pustím jako výplňovku po   půlnoci, v mých očích   obstojí. Podobná zápletka a   více >

Autor: curil | Hodnocení: 6 / 10

Balkánská hranice (2019)

Balkánská hranice
Rusácko-srbašká   propagandistická slatanina   očerňující   kosovsko-albanský národ,   oceněný mimo jiné naším   prezidentem Václavem Havlem,   kterého nám záviděl celý   svět.

Autor: Xpojntman | Hodnocení: 3 / 10

Lovci skalpů (1968)

Lovci skalpů
B.Lancaster si veze své   kožešiny když ho přepadnou   indiáni ukradnou mu   kožešiny a nechají mu za   ně černocha,on je začne   pronásledovat více >

Autor: PORTER | Hodnocení: 8 / 10

Tři muži na zabití (1980)

Tři muži na zabití
Příběh mi připadal trochu   zmatený nebo   nejasný,chvílemi dost drsné   přestřelky a drsný konec   jak v gangsterce .Delon to   zahrál s přehledem jako   profík.

Autor: PORTER | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.033/0.021