reklama
 
ohodnotit

Wild Wild West

Žánr:
Rok:
1999
Délka:
107 minut
Premiéra v ČR:
26.8.1999
„Divoký západ jak ho ještě neznáte.“
Popis / Obsah / Info k filmu Wild Wild West
Píše se rok 1869 a černošský vládní agent a hrdina občanské války James West je na stopě generála McGratha, přezdívaného Řezník z New Liberty. Na vlastní pěst se ho snaží dopadnout i svérázný šerif Artemus Gordon, mistr převleků a nevídaných vynálezů. V městečku Morgan však generál agentům unikne a jeho mužům se podaří odvézt uneseného vědce Escobara. Prezident Grant proto oběma nařídí, aby spolupracovali a zjistili, kam a proč McGrath unáší americké vědce. To však není jednoduché. Zatímco West je mužem akce, který nejprve střílí a pak se ptá, Gordon vše dlouho analyzuje a pak teprve promyšleně jedná. Díky jeho znalostem a vynálezům se agenti dostanou na stopu šíleného a nesmírně bohatého génia, jižanského veterána Arlisse Lovelesse, který ve válce přišel o polovinu těla. V jeho sídle se jim podaří osvobodit hispánskou tanečnici Ritu, kterou se sadistický Loveless chystal mučit. O záměrech šíleného génia toho však zjistí jen málo. Navíc jsou oba po dlouhé honičce na železnici zajati. Podaří se jim uniknout a záhy objevit Lovelessovo tajné město v poušti, kde šílenec právě dokončil třicetimetrového mechanického vyzbrojeného pavouka Tarantule a chystá se s ním vyrazit za pomstou. Jeho cílem je prezident Grant a moc nad USA. Jedinou nadějí na záchranu země a prezidenta jsou oba agenti, kteří sice mají plán, ten však nevyjde tak, jak si představovali.

Zdroj: Nova


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Wild Wild West
Dva zvláštní agenti, mladý a pohotový James West (Will Smith) a zkušený expert na vynálezy všeho druhu Artemus Gordon (Kevin Kline) jsou vysláni vládou Spojených států amerických na extra-super-důležitou misi. Mají vypátrat a zatknout ďábelského génia dr. Arlisse Lovellese (Keneth Branagh). Ten se totiž chystá spáchat atentát na amerického prezidenta se svým šíleným vynálezem – obřím vražedným pavoukem, nazývaným Tarantule …


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Wild Wild West
O filmu
Dva zvláštní agenti: mladý a pohotový James West (WILL SMITH) a zkušený expert na vynálezy všeho druhu Artemus Gordon (KEVIN KLINE) jsou vysláni vládou Spojených států amerických na extra super důležitou misi. Mají vypátrat a zatknout ďábelského génia Dr. Arlisse Lovellese (KENNETH BRANAGH). Ten se totiž chystá spáchat atentát na amerického prezidenta se svým šíleným vynálezem - obřím vražedným robotem nazývaným Tarantule. Lovelles je naprostý maniak, který tak dlouho experimentoval, až při jednom nezdařeném pokusu přišel o spodní část těla. Teď se tento strojočlověk vyzbrojený armádou svých šílených vynálezů rozhodl pomstít lidstvu za své vlastní chyby.

West a Gordon se nejprve vydají po jeho destruktivních stopách každý na vlastní pěst, aby brzy zjistili, že pokud proti němu nespojí své síly, skončí rozmáznuti na místě jedné z nich. Dojde jim, že pokud nevymění soutěživost za spolupráci, budou Zlikvidováni jeho krutými vynálezy. A je tu ještě tajemná neznámá Rita Escobarová (SALMA HAYEKOVÁ), která zkomplikuje plány našeho akčního dua, když se rozhodne, že uspět mohou jedině jako trio. Její typicky ženský přístup při realizaci tohoto plánu obohatí už tak dostatečně bláznivou zápletku ještě o milostný trojúhelník. Crazy dobrodružství plné nebezpečných vynálezů, převozů a úhozů může začít.


O natáčení
Film Wild Wild West vznikl podle stejnojmenného televizního seriálu, který sklízel úspěchy na amerických obrazovkách v šedesátých letech. Nikoho ani nenapadlo, že tak šílený nápad, jakým je sci-fi komedie zasazená do kulis Divokého západu by mohla udeřit na plátna kin o bezmála čtyřicet let později. Jeden člověk tomu však uvěřil. Byl to fanoušek původního seriálu a pozdější producent takových úspěšných filmových trháků jako Batman, Čarodějky z Eastwicku nebo Rainman Jon Peters. "Měl jsem pocit, že ten nápad má enormní potenciál zábavnosti." říká Peters. "Věřil jsem, že pokud ho budeme vyprávět nabitý vizuálními efekty, které dnes máme k dispozici, můžeme na jeho základě vybudovat unikátní příběh, který strhne všechny filmové diváky. A věřte, že tento příběh se plátnem doslova prořítí od začátku do konce. Počítám, že to bude jedna z nejzajímavějších filmových událostí letošního roku." Režisér Barry Sonnenfeld, který se do příprav filmu vrhl jako režisér i koproducent zároveň ihned po dokončení svého blockbusteru Muži v černém, se vyznává ze své lásky k seriálu: "Vyrostl jsem na seriálu Wild Wild West a skutečně jsem ho miloval. Bylo to něco jako James Bond na Divokém západě, se všemi těmi skvělými herci jako jsou Will, Kevin, Kenneth a Salma a spoustou zvláštních efektů jsme z toho udělali velkolepou podívanou, na kterou divák jen tak nezapomene."

Studio Warner Bros. se také do natáčení pustilo s velkolepým rozmachem. Jeho producenti si uvědomovali, že tento příběh vyžaduje velkou podívanou. Vedle zvláštních vizuálních efektů (například počítačově generovaní obří mechaničtí pavouci), které byly svěřeny expertům v této oblasti - studiu ILM, kterými je film doslova nabit, proto přišly na řadu také tradiční filmové postupy. Městečko, ve kterém se kdysi natáčely tak slavné westerny jako Silverado nebo Wyatt Earp bylo naplněno výbušninami, které ve finále způsobily jednu z největších destrukcí v dějinách filmu. Následný požár pak patřil k jedné z kaskadérsky nejnáročnějších akcí v dějinách společnosti Warner Bros.

Ale i v dalších oblastech šlo studiu o naprosté maximum: za účelem zvýšení autenticity byla například pro film zapůjčena z Baltimorského muzea skutečná historická lokomotiva, která kdysi jezdila po Štrasburské železnici.

Herci byli z takového natáčení nadšeni. Kenneth Branagh, který zde hraje hlavního záporáka tvrdí, že tato role byla pro něj velkou výzvou a slibuje: "Máme na krámě několik skutečných lahůdek, které pro vás budou velkým překvapením." Režisér Sonnenfeld zase tvrdí, že Brannaghovo pojetí role "je plné energie a přitom hodnověrné a nepostrádající děsivost." Kevin Kline o své postavě říká: "Artemus je spíš muž analytického zhodnocení situace než akce. Daří se mu být na výši především díky jeho invenci vynálezce, se kterou čelí všem překážkám. Postava jeho partnera Jamese Westa, kterou hraje Will Smith je zato totálně odlišná", říká režisér Sonnenfeld. "Jeho heslem je střílej jako první, potom střílej podruhé a pro jistotu ještě potřetí. Až budou všichni mrtví, potom se teprve ptej. Zato Artemus je člověk, který vždy plánuje a nikdy se do akce nepouští. Takže ti dva se spolu neustále střetávají, protože každý z nich chce řešit situaci úplně jinak. Jsou jako olej a voda."Autor/Zdroj: /reklamní materiály distributoraV oranžovém kotouči arizonského slunce siluety Hvízdavého Dana a plavovlasého sirotka Nell z ranče u Šťastné podkovy na okamžik splynuly. A pak jejich koně líně vykročili pryč od kamery a pomalu tuhnoucích mrtvol desperádů, vtříct dalším happyendům. To je standardní koncovka klasického westernu. Vzpomínáte?

Prérie sténala pod údery gigantických hydraulických pavoučích spárů, na zlověstném krunýři ocelové tarantule tančily poslední paprsky zapadajícího slunce. A speciální agenti Artemus a James se na řídícím můstku tohoto smrtonosného brouka zkázy řítí horkou pouští Utahu a stále ještě řeší problém, koho z nich vlastně prezident Grant pokládá za jedničku. Tak dnes končí "techno-fantasy" komediální western Wild Wild West, takto nafouklý slepenc s velkorysým rozpočtem, honosnou formou a nulovým obsahem. Možná, že jste něco podobného dosud neviděli (a nebojte se přiznat, že podruhé ani nemusíte).

Ledva skončila občanská válka, musely čelit Spojené státy dalšímu nebezpečí, jež ohrožovalo jejich integritu i počet hvězd na státní vlajce. Stačilo tehdy hodně málo a invalidní megaloman a deviantní génius Dr. Arliss Loveless mohl změnit mapu světa, rozdělit to, co bylo spojeno, obdarovat Británii, Španělsko a Mexiko, a i pro sebe si z mapy Spojených států odloupnout něco na klidný důchod. Jenomže to by v tajných službách prezidenta Granta nesměli řádit odolní a vynalézaví štráfkové, jakými jsou ranař James West a koumák Artemus Gordon (kvůli kterým později raději založili FBI a CIA). Tuhle pohnutou historku vlastenečtí kronikáři té doby raději vůbec nezaznamenali, neboť v každé době se může najít ambiciózní úchyl, jehož by mohla nepatřičně inspirovat.

Všechno odstartovalo tím, že americká vědecká komunita začala povážlivě řídnout. Nikoli sešlostí věkem (jak by se dalo právem očekávat), ale promyšlenými únosy, za nimiž se pinoživě krčilo zmrzačené torzo polovičního muže Dr. Lovelesse, jenž si potřeboval akutně vyléčit svůj chronický mindrák. A tak prezident Grant povolal své dva nejlepší muže, aby našli pitvorného zloducha a překazili jeho ďábelské plány. Podle specializací unesených vědců sice West a Gordon vcelku správně usoudili, že Loveless zřejmě pracuje na něčem obrněném, explozivním a pohyblivém - ale když se na ně z tajné doktorovy základny v Pavoučím kaňonu poprvé vyřítila gigantická ocelová tarantule, přece jen je to na chvíli zaskočilo...

Oprášit téměř čtyřicet let starý (byť úspěšný a kultovní) akční sci-fi westernový seriál (jehož 104 epizod bylo v USA vysíláno v létech 1965-70) se ukázalo jako drahý-špatný nápad, na kterém Warner Bros. zřejmě zdaleka nevydělají tolik, kolik se předpokládalo. Režisér Barry Sonnenfeld (Addamsova rodina) se možná poněkud bezstarostně vydal po stopách jiných zfilmovaných sérií typu Mavericka či Mission Impossible. Pro jistotu povolal do zbraně část týmu, který s ním na filmové plátno přivedl vítězné Muže v černém, přimíchal k seriálovému základu něco z Vernea a Fleminga, ale navzdory tomu, že všechno okořenil nákladnými vizuálními efekty, osvědčenými hvězdami a autentickou historickou lokomotivou (zapůjčenou z Baltimorského muzea) vytvořil jen vlažný a řídký vývar, který může mít na lačno téměř laxativní účinky. Scenáristický autorský tandem Wilson & Maddock (Číslo pět žije) si tu evidetně vybral oddychový čas, a z fragmentů seriálového fundusu sestavil vcelku nudnou pseudotaškařici, ve které se děj i jeho protagonisté matně potácejí od ničeho k ničemu a naopak. Tuhle scenáristickou poušť pak Sonnenfeld ozvláštňuje některými obzvlášť vypečenými režijními kreacemi, kterými hned od začátku naznačuje, že v tomto opuletním opusu se může stát prakticky cokoli. I vcelku k lecčemus svolný a elegantní Will Smith vypadá pod jeho režijním vedením při koupeli s krasavicí a následné líbačce do prázdna spíše jako akutním sexem posedlý dement, nežli jako tajné eso prezidenta Granta, pro boj se zvlášť nebezpečnými zločinci. Jako specialista na razatní akce sice předvede několik slibných triků, na které ale v Sonnefeldově vlažné režii dokážete snadno a rychle zapomenout. A ve stejném duchu a stylu salonního kouzelníka páchá své finty jeho konkurenční parťák Kevin Kline (zaskakující sem tam i za amerického prezidenta). A tak na vás zřejmě nejvíce zapůsobí zlověstný skřet Kenneth Branagh, který tu dostal po Perníkovém dědkovi další příležitost oprášit svůj oxfordsko jižanský akcent. Komponovaný ve stylu bondovských a batmanovských zloduchů rajtuje s bojovým prušáckým zápalem a suitou ženských bodyguardů na své gigantické tarantuli, která je možná nejvýraznější (rozhodně však největší) hvězdou téhle ujeté sestavy, proti které jsou Addamsovi vlastně jen taková docela normální rodinka. "Mnoho povyku pro nic - ale za slušné peníze", řekl si zřejmě praktický Kenneth, a odjel si na tarantuli do Hollywoodu vydělat na další projekt své shakespearovské série. Takový už je filmový svět, prodává se v něm leckdo a lecos. Navzdory tomu, že se nám někdy může zdát Blbý a(ž) blbější, pokusme se mít ho i nadále rádi.

Autor/Zdroj: Šobr Michal/Propagační stránky tohoto filmu


Popis / Obsah / Info k filmu Wild Wild West
Na Divoký západ krátce po skončení války Jihu proti Severu se vydávají dva tajní agenti (Kevin Kline, Will Smith), kteří musejí porazit šíleného vědce, dr. Lovelesse (Kenneth Branagh), který se rozhodl zabít prezidenta Unie a znovu tak rozpoutat občanskou válku. Barry Sonnefeld se inspiroval kultovním televizním seriálem ze 60. let.

Autor/Zdroj: /Cinema


Fantastickou komedii Wild Wild West natočil režisér Barry Sonnenfeld podle stejnojmenného TV seriálu z let 1965-70. Předloha, která dnes patří k televizni klasice, ve své době slavila velké úspěchy zasazením žánrových motivů z oblasti sci-fi do prostředí, známého z westernů. Stejně je tomu i u Sonnenfeldova snímku, ovšem s tím podstatným rozdílem, že tentokrát tvoří hlavní atrakci dokonale provedené triky. - Dva zvláštní agenti prezidenta Spojených států, vynálezce Arternus Gordon a černošský vyznavač kovbojského stylu James West pátrají v roce 1869 po záhadnych únosech amerických vědců. Odhalí připravovaný atentát na hlavu státu, po němž se chce jeho strůjce, šílený válečný veterán Arliss Loveless, chopit moci. Padouch přišel v občanské válce (bojoval na straně Jihu) o celou dolní polovinu těla, pohybuje se na zvláštním parním křesle a má neu-kojitelnou touhu po pomstě. Sestrojil si za tim účelem těžce vyzbrojenou třiceti-metrovou mechanickou tarantuli... - Barry Sonnenfeld se snaží oslnit diváky hned na několika "frontách ". Bizarní vynálezy Artemuse Gordona a jeho protivníka Lovelesse udivují jak svým provedením, tak fantaskním pojetím; kontrast staro-světské
atmosféry a futuristických strojů, jejichž vzhled a pojetí však odpovídají technickým možnostem rané industrializace, je inspirován stylem verneovských románů. Dílo tak velmi připomíná poetiku českých komedií Jiřího Brdečky a Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela a Tajemství hradu v Karpatech. Sonnenfeld dále výrazně těží ze situací, vznikajících diky dvojici povahově odlišnych hrdinů, kteří se stávají proti své vůli partnery a později i soky v lásce; West je zastáncem metody "nejdřiv střílet a pak se ptát", zatímco Gordon se spíše než do akcí vrhá do analytického zhodnocení situace. Zdrojem humoru jsou dále Gordonovy dokonalé převleky a také fakt, že West (na rozdíl od seriálu) je černošský gentleman, což v té době bylo zcela výjimečné. Atrakcí je však ve filmu příliš mnoho. Bezbřehá a nespoutaná fantazie tvůrců drtí dramaturgickou kon-cepci podobným způsobem, jako Lovelessův obří mechanicky pavouk se svými děly likviduje dřevěné stavby v městečku: ve světě, kde je možné všechno, totiž není třeba obávat se o osud kladných hrdinů. - V původním seriálu představovali hlavní postavy herci Robert Conrad (James West) a Ross Martin (Artemus Gordon)

Autor/Zdroj: /Filmový přehled


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

65.2 %
2   - SvoKar
5   - curil
5   - Erkul
6   - clara.bow
9   - Angelika28
6   - Frolíček
5   - FLA
5   - Edward52
9   - M.A.G.
9   - martin.stu
8   - ajaajena
8   - jorgemar
6   - Agostino
9   - Lienocka22
7   - LenC2
7   - Langley
9   - enejčel
9   - PORTER
7   - thejduk
6   - Lynette

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146712
Osobností: 622343
Fotografií: 554742
Plakátů: 263342
Obsahů a biografií: 134565

Poslední komentáře

Sněhulák (2017)

Čekal jsem více...

Sněhulák
Není to špatný film,   oceňuji atmosféru, kameru,   lokace, hudbu... Četl jsem   knihu a bohužel scénář   příběh natolik   zjednodušil, že to pro mne   bylo zklamaní.

Autor: irm | Hodnocení: 6 / 10

Okresní přebor (2010) [TV seriál...

Okresní přebor
pro mě je okresní přebor   jeden z nejlepších českých   seriálů. vlastně   nejlepší. jsem ženská,z   města,fotbal nehraju a   nezajímá mě. více >

Autor: zeus12xy | Hodnocení: 10 / 10

Kamarád v nouzi (2015) [TV epizo...

Kamarád v nouzi
Vcelku dobře udělaný   seriál, který se dá   zkouknout, ne každý   člověk, který je oslavován   je hrdina. Hrdinou není ani   disident Ryba, více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 6 / 10

Temná legenda 2 (2000)

Temná legenda 2
Další trapná slasher   pí*ovina. Tímto dílem to   mělo skončit, aby nedošlo   k natočení třetího dílu.   Naprostá ztráta času.   Temná legenda více >

Autor: 261972 | Hodnocení: 3 / 10

Temná legenda 3 (2005) [Video]

Temná legenda 3
I když jsem to nečekala,   tak Temná legenda 3 je   lepší, než její starší   "sourozenec". Legenda o   Krvavé Mary není sice nic   více >

Autor: 261972 | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.051/0.018