reklama

FDb.cz - filmová databáze

Dnes je 27.2.2017 a svátek má Alexandr. Tip: Nej půjčka >>

Rozšířené vyhledáváníPostrádáte zde něco?

 
 
ohodnotit

Vydrýsek [TV seriál]

Žánr:
Rok:
2003
Délka:
8 minut, 13 epizod x cca 8 minut
„Seriál o prvním roce malého Vydrýska.“
Popis / Obsah / Info k filmu Vydrýsek
Vydrýsek prožívá spoustu mimořádných událostí - je chycen, utíká ze zajetí, učí se žít a lovit ve volné přírodě, setkává se s řadou zvířat, poznává přátelství, bojuje o holý život...

1. O vydřím setkání (8:35)
Na šumavské řece Křemelné končí zima. Mladý vydří samec se vydá po proudu hledat společnost a na dolním toku řeky najde mladou samičku. Jaro je v rozpuku, svatební písně zpívají i další zvířátka. Ledňáčci, divoké kachny, čejky a hlavně tetřívci. Lesem se plíží rys a sleduje dění kolem řeky. Když rozkvetly bílé paličky devětsilů, vydře se narodí tři mláďata, jedním z nich je neposedný Vydrýsek.

2. O neposlušném synkovi (8:05)
Ve vydří noře je živo, mláďata rostou jako z vody. Nejčipernější z nich Vydrýsek je zvědavost sama, začne opouštět doupě a to se mu stává osudným. Ztratí se, bloudí lesem a zapadne do staré opuštěné nory, ze které se nemůže dostat ven. Jeho pískání o pomoc slyší rybář, který loví v nedaleké řece pstruhy. Vytáhne ho z nory a odváží do města, netuší, že kdyby ho nechal na místě, určitě by mu pomohla vydří máma.

3. O děravé kleci (8:00)
Vydrýsek opět spatřil denní světlo až v městském bytě, daleko od řeky. Hned se pouští do prozkoumávání nového prostředí, které mu není vlastní. Hraje si s nočníkem, vleze do akvária, hraje si s umělými květy. Rybářova vnoučata si chtějí s Vydrýskem hrát, protože vypadá jako roztomilá plyšová hračka, kousne holčičku do prstu, chlapci prozkoumává školní tašku. Nakonec se rozvalí mezi polštáři a usíná, co bude dál, o tom Vydrýsek nepřemýšlí.

4. O cizí řece (8:02)
Vydrýskovo probuzení není právě příjemné. Když se rybář vrátil domů a viděl velký nepořádek, který Vydrýsek po sobě zanechal, rozhodl se, že ho z bytu vyhodí do starého psího kotce. Vydrýsek nechápe tu nečekanou nespravedlnost, snaží se z kotce utéct. Nakonec objeví v plotě otvor a vyleze ven, je na svobodě. Utíká k řece, ráno se setká s hejnem divokých kachen, kterých se bojí. Na mělčině nachází plotici, ale nedaří se mu ji sníst, nikdo ho to ještě nenaučil. Jde dál řekou až narazí na lesní potok, kde je mu lépe. Na břehu se setká s norkem, malým liščetem i funícím jezevcem. Ze všeho je nakonec unavený a usíná.

5. O ježatém neplavci (7:53)
Když se Vydrýsek ráno probudí, má velký hlad. V říčce objeví raka a probudí se v něm šelmička, schroustá ho i s krunýřem. V tůni nad jezem zapomněl na strach a začíná se sám učit potápět a hrát si ve vodě. Na kamenitý břeh přicupital ježek. Stačí chvilka nepozornosti a bodlináč se smekl z balvanu do proudu vody, z posledních sil se mu podaří zachránit na hromádce spadaného listí. V hlubokých tůních se Vydrýsek seznamuje s okouny, perlíny a lipami. Poznává, že řeka je jeho novým domovem.

6. O výřím nebezpečí (7:39)
Vydrýsek zůstává nějaký čas v řece pod zříceninou starého hradu. Toulá se řekou a chytá v bahnité vodě brouky potápníky a larvy vodního hmyzu. Ostražitě pozoruje přírodu kolem sebe: hnízdící moudivláčky, šedé kukačky, setkává se s hejnem labutí. Když má hlad, nacpe si bříško nedojedeným pstruhem. Vydrýsek netuší jakému nebezpečí je vystaven, starý výr ze skal pod hradem ho už dávno pozoruje a nakonec na něj i zaútočí. Vydrýsek měl tentokrát štěstí, včas se potopil a unikl nebezpečným drápům výra.

7. O návštěvě na dvoře (7:52)
Setkání s výrem Vydrýska tak vystrašilo, že se vydal opět na cestu po řece. Jednou ho osud zavede na dvůr s rybníkem, ve kterém žijí siveni a pstruzi. Ti občas některé skoky přehnali a končí k potěše Vydrýska na břehu. Kozy, kachny i kohout se slepicemi vidí takové zvíře poprvé a odvaha malého Vydrýska je překvapuje. Siestu přeruší černý hlídací pes, který Vydrýska ze dvora vyhání. Blíží se večer, když našel místo, kde se uvelebuje a usíná...

8. O králi ptactva (7:55)
Letní slunce se koupe na hladině rybníka, kolem pluje rodinka labutí, všude vládne klid. Z dutého dubu na hrázi vystrkuje zobák mladý dudek a čeká na sousto od rodičů. Do pískovny přilétají vzácní hosté, pestře zbarvené vlhy. Živo je i na velkém čapím hnízdě, paní čápová přináší dětem plné volátko úlovku. V rákosí se Vydrýsek setkává s hnízdem pochopů rákosních, tři mláďata se na něho čertovsky dívají, zjistil, že není hrdina a raději plave do bezpečí rákosu. S racky to bylo bezpečnější, těch se tolik nebojí. Najednou Vydrýsek slyší zašumění křídel, do proudu potoka usedá mořský orel, opravdový král ptáků v krajině rybníků. Vydrýsek se raději pro jistotu schovává pod kamenitý břeh a čeká na bezpečí tak dlouho, až z toho usíná.

9. O setkání s čuňaty (7:40)
Podzim se chystá k návratu, dává o sobě vědět mlhami. Obyvatelkám kachní farmy je to ale jedno, je o ně postaráno. To množství kachen Vydrýska trochu zaskočí a ke všemu jsou všechny stejné. Není s nimi zábava a proto nakonec umělou strouhou vylézá do polí k lesu. Zdá se mu, že slyší kroky a funění, to polem přichází k potoku bachyně se čtyřmi selátky. Celá ta povedená společnost kypří dlouhými rypáky půdu a hledají larvy a žížaly. Selata vesele pijí mámino mléko a Vydrýska si nevšímají. Ten se vydává dál hledat domov.

10. O blátivých stopách (8:28)
Babí léto vrcholí a v noci již i trochu mrzne. Rybáři vypouštějí rybníky kvůli výlovu, Vydrýska si nemají čas všimnout, sítě se jim zaplňují zlatými šupinami kaprů a štik. Na Vydrýska čeká dostatek potravy, chutnají mu měkkýši ukrytí ve velkých škeblích. A vůbec mu nevadí, že si v bahně umatlá kožíšek. V mělčině se setkává se sumcem, ten po Vydrýskovi mrsknul ocasem a poučil ho, kdo je tu pánem. Vydrýsek zahanbeně odplouvá do rákosí a únavou usíná.

11. O opravdovém nebezpečí (9:05)
Náhle nad rybníkem zazněly výstřely, to skupina myslivců přichází lovit divoké kachny. Po prvních ranách Vydrýsek vybíhá z rákosí na kraj lesa a utíká mechem co mu nohy stačí. Mezi buky se najednou objevuje hladina jezírka, Vydrýskovi se to zapomenuté místo líbí. Když se vzpamatuje z lovců, vydává se na další pouť za domovem. Dojde až k velkému jezeru, které ještě nikdy neviděl. Doplave až k převozní lodi a barevným bójím, dovádí na hladině a když najde mrtvého candáta, ví, že je po hladu. Při přechodu silnice se šťastně vyhne traktoru a autu, snad je velké nebezpečí zažehnáno.

12. O šumavském bloudění (8:02)
Vydrýsek zaslechne šumění potoka, po pěti měsících bloudění se konečně dostal na Šumavu, a čeká ho úkol poslední - najít rodnou řeku. Jednou v podvečer dojde k temnému jezeru, nežijí v něm žádné ryby ani raci, je to rašelinné jezero. Chybí v něm život. Rozloučil se tedy s jezerem a přes zalesněné kopce se vydává do dalšího údolí. V tůních mezi obrovskými balvany se zrcadlí podzimní stromy. Po dnech hladovění se mu daří chytit velkého pstruha. Když se nasytil a rozhlédl kolem, poznal, že je téměř u cíle cesty. Blíží se k řece Křemelné.

13. O příchodu zimy (8:54)
Svoji Křemelnou objevil náhodou, konečně je doma. Vklouzl zpátky do vody, hraje si s řekou a řeka si hraje s ním. V každém jeho pohybu je znát, že je šťastný. Jednou ráno celý kraj přikryla bílá peřina, pro Vydrýska nastal čas nové zábavy. Jako na saních klouže ze svahu, chvíli se brodí potokem, dělá sněhové koule a hraje si s nimi. Štědrý den začal na Křemelné jako každý jiný. Strání k řece přichází muž se dvěma dětmi, rybář chce vnoučatům ukázat místo, na němž před měsíci našel Vydrýska. Aby trochu ulehčil svědomí, přináší zvířátkům něco na zub, a také dva pstruhy, ty jsou za Vydrýska. Když děti s dědečkem odejdou, břeh řeky opět utichá. Až povolí mrazy, podívá se Vydrýsek dolů do kraje, tam, kam teče řeka...


oficiální text distributora

Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

77.1 %
8   - green-tea
8   - M.A.G.
8   - jmenuji.se
4   - Prasoid
8   - Bara.40
7   - REKBRIT
6   - Faye
7   - davidek
9   - Ondrej_pri
9   - satyr
7   - dandysek
5   - ponorka.ba
10 - Persefonia
6   - martik006
9   - B.Butch
8   - AlbertPeta
8   - Nikotyna
7   - dals
8   - asdf23
8   - hrosik92

TV Program

ČT1 - Reportéři ČT (2012) [TV cyklus...

21:30 - 22:14

20 minut již uběhlo
24 minut zbývá do konce

ČT2 - Velký, větší, největší: Přehra...

21:00 - 21:55

50 minut již uběhlo
5 minut zbývá do konce

NOVA - Robinsonův ostrov (2016) [TV p...

21:15 - 22:15

35 minut již uběhlo
25 minut zbývá do konce

Prima - Ano, šéfe! (2009) [TV pořad]

21:30 - 22:50

20 minut již uběhlo
60 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 141658
Osobností: 606720
Fotografií: 526774
Plakátů: 254019
Obsahů a biografií: 130362

Poslední komentáře

Za láskou vzhůru (2016)

Za láskou vzhůru
Příběh o lásce a lidských   předsudků. Jako komedie   slabší určitě toto téma   by si zasloužilo více   komedie.

Autor: wena | Hodnocení: 7 / 10

Sedm statečných (2016)

Sedm statečných
Klasika klaďáci trefjej   všechno a záporňáci to se   zbraní moc   neumějí.
Výběr všech   národností a ras se pustí   do záchrany s pomocí více >

Autor: wena | Hodnocení: 8 / 10

Kód Enigmy (2014)

Mimoni nejsou blbci

Kód Enigmy
Moc děkuji. Už to   nezachráním, už mi bylo 26   let, ale aspoň mne maminka   civilizovala. Kdyby ne, třeba   bych dopadl podobně jako pan   více >

Autor: Ficklip | Hodnocení: 10 / 10

Kód Enigmy (2014)

Cizí peří

Kód Enigmy
Další z téměř nekonečné   řady snímku které se   tváří seriozně ale mají   spíš propagandistický úkol   jak "narovnat" dějiny či   zásluhy v více >

Autor: radegaster | Hodnocení: 3 / 10

Šašek a královna (1985) [TV insc...

Šašek a královna
Tož co Bolku? Jak Tě   ohodnotit? Chvílemi jsem se   bavil, ale chvílemi mi to   připadlo idiotské. Ale toho   smíchu tam zase tolik nebylo,   více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.147/0.126