reklama
 
ohodnotit

Všichni dobří rodáci

Další název:
Rodáci; All My Good Countrymen; Všetci dobrí rodáci (SK)
Žánr:
Rok:
1968
Délka:
116 minut
Premiéra v ČR:
4.7.1969
„Bylo jednou sedm kamarádů a Veselá vdova“

Komentáře k filmu Všichni dobří rodáci

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 30
SvoKar
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 7.2.2012
Opravdu nechci filmu a   tvůrcům upírat z   objektivního hlediska   nesporné kvality, ale mě   prostě nebavil. Mohl bych   dát 5 jako průměr mého a   objektivního názoru.
Erkul
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.5.2011
Film Všichni dobří rodáci   je především silně   nostalgický a zjednodušuje   někdy až zjresluje některé   souvislosti a tím se   dostává do stejné pozice,   jako řada filmů z let   padesátých, které rovněž   měly tuto tendenci. Tento   film bude za deset až dvacet   let bude pro současného   diváka filmem historickým.
jarda53
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 18.3.2010
Film je nadčasový, vůbec   nezestárl, výborný herecký   koncert hlavních   protagonistů.Dá se na něj   koukat dneska, nebo zítra   nebo za 10 let.Bude to tím,   že film je uležený z   trezoru, kde i dozrál.
green-tea
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 10.9.2017
Mohlo to být skvělé drama,   ale bohužel, nosnou myšlenku   i výborné herecké výkony a   obsazení (Brodský, Menšík,   Matuška) tu hodně sráží k   zemi pomalé a příliš   "lyrické" tempo   děje. Ovšem i tak se tento   snímek právem řadí mezi   velice dobré a poučné filmy   z časů, které stojí za to   si připomínat.
Pitryx
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 26.3.2016
Příšerný začátek, ale   jak vidím z hodnocení, cení   se. No, každému co jeho   jest. Díky panu Högerovi   víme jak a na co se dívat,   už několikrát jsem jej u   sledování proklel a poslal   „dovítekam“. Nářečí   hercům moc nešlo, ale oni se   ani nějak zvlášť   nesnažili. Mi ten scénář   přišel hodně špatný.   Prostě, aby to tu nepitval do   aleluja, snímek mi nesednul a   nelíbil se mi svým   podáním. Takže nakonec   dostanou plus jen herci a   trošku to vykreslení postav   a jejich „charakteru“.
hvezdyn
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.1.2008
Podle mého názoru snad   nejsilnější a   nejkrásnější český film   jaký kdy vznikl. V čem je   jeho síla? V opravdovosti a v   přesném vykreslení toho, co   se stalo. Jsou v něm   zpracovány skutečné   prožitky pana režiséra   Jasného. Takové prožitky a   vnímání svého okolí   jistě měla celá řada   lidí.
Děj filmu je   zasazen do jedné moravské   obce, ale k obdobným osudům   docházelo téměř všude.   Stalo se to v dějinách   lidstva už mnohokrát.   Zrůdnost té doby je dána v   náznacích a symbolech. Byla   parta kamarádů, kteří   spolu chodili do hospody,   prožívali různé životní   situace a žili vedle sebe   jako dobří sousedi. Pak   dojde k něčemu, co tyhle   kamarády rozdělí. Rozdělí   nejen je, ale celou obec.   Ukazují se charaktery a   skutečné vztahy. Ani jedním   slovem není zmíněno, že na   pranýři je komunistický   režim a přesto to každý z   filmu pozná.
Film je   nádherným vykreslením   charakterů mnoha různých a   postav a postaviček. Obdobné   typy naleznete i ve své   vesnici.
Frolíček
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 29.8.2016
Jednotlivé osudy kamarádů,   kdy se časem přesně   ukáže, jaký kdo je člověk   a jak klidně sejme i svoje   přátele, jen když mu to je   ku prospěchu. Já osobně   jsem se vždycky spíš   pozastavovala nad tím, že je   film prezentován jako   stěžejní pro Radoslava   Brzobohatého, připadalo mi,   že prostoru zase tolik   nedostal, byť i na tom malém   prostoru dokázal maximum.   Osudů jemu podobných   bohužel bylo v naší   historii více a i dnes se   mnozí kamarádi projeví, kam   vítr, tam plášť. Pokud si   odmyslím tohle všechno,   zůstane kvalitní   lyrickoepické drama o osudech   lidí ve vymezeném prostoru   a času.
FLA
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 22.8.2016
Je to už mnoho let co jsem   film viděl a nastal čas si   ho zopakovat. Audiovizuálně   působivý s krásnou kamerou   a zajímavou hudbou. Téma je   dobré, bohužel né všechno   jsem asi pochopil správně,   některé vztahy a zvraty mi   jasné nebyli, také občas   film působí zdlouhavěji   než by musel. I tak v mnohém   silný snímek, který by měl   stále varovat před zlem   zvaným KOMUNISMUS!
M.A.G.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.9.2009
Jeden z velkých filmů   české kinematografie.
Je to sice hlavně o   budovaní socialismu, JZD a   nastolení vlády komunistů,   ale i tak jsou tady ukázány   velké výkony našich   velkých herců.
Vezměme taky to, že film   se natáčel přes rok a   postava Františka skutečně   existovala. Navíc ji Vojtěch   Jasný napsal na tělo přímo   R. Brzobohatému. Jen   "podle vlastních   slov" musel počkat s   natáčením asi tři roky,   než se to R. Brzobohatému   vetkne do tváře a   patřičně zestárne.
Petra.Barbie
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 18.9.2008
Utekla jsem z kina...
...ano, i když vidím, že na   tento film je hodnocení velmi   vysoké, pro mne bylo jeho   sledování naprostým   utrpením. Hádání se   sedláků mi, ač člověku z   vesnice, bylo naprosto cizí,   z filmu čišel chaos a   politická podkreslenost mi u   filmů nic moc neříká.   Kolik jsem ho viděla?   Přibližně něco přes   polovinu a opravdu jsem to   dál nezvládla. Později jsem   ho ještě zkusila sledovat v   televizi, ale vzdala jsem to   asi po dvaceti minutách.   Tvorba Vojtěcha Jasného je   spíše směřována na   specifickou, více   intelektuálně zaměřenou   skupinu diváků, k nimž já   nepatřím. Takže se   omlouvám všem obdivovatelům   tohoto filmu, ale známkovat   více body by znamenalo lhát   sama sobě...
georginaa
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 14.4.2009
Nechci podceňovat dnešní   mládež, ale těžko můžou   pochopit dobu, který tento   snímek nabízí. Dnes je   život o úplně něčem   jiném a vyprávějící   příběhy této tématiky   bylo složitější, než v   dnešní době. Dnes je volba   na nás, kam a proč chceme   jít, dříve pokud   neposlechneš čeká tě   trest.
BinLADIN
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.7.2009
všichni dobří rodáci je   skvělé dílo který popisuje   život
na vsi 50   let a postupná deformace   národa řízená stranou a   vládou, nádherní příběh   který stojí zato.Skvělé   obsazení
PORTER
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 11.2.2015
Skvělé herecké obsazení s   výbornými hereckými   výkony,V.Menšík jako   kradáč který aby se vyhnul   vězení poleje si nohu   kyselinou a strčí ji do   hnoje,Walda zaspívá zahraje   ale snímek má víc   smutnějších a   vážnějších scén než   humorných.
thejduk
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.5.2014
Jeden z nejznámějších   trezorových filmů,   ukazující násilnou   kolektivizaci vesnice,   nezapomenutelné herecké i   režijní výkony   (R.Brzobohatý, V.Menšík,   V.Brodský, V.Jasný). U   takových filmů tu   trezorovost chápu, u   některých ji nepochopím.   Ovšem takový film musíte   také umět vidět, není pro   každého diváka, odkojeného   krváky a akčního násilí.   Prostě způsob vyprávění   se musí umět vychutnat, je   to něco jiného, než jsme   zvyklí.
payo1555
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.3.2012
Další z perel našeho filmu.   Zobrazit takto naší   kolektivizaci po vzoru   sovětském, to příkoří,   ta nenávist, s tím se   člověk jen tak přece   nesmíří. Ty všechny   postavy, Pyřk a Zášinek tak   živé. Herecký koncert,   člověk musel být dojatý i   pořádně rozlobený   najednou. 100%
Snura
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.12.2007
Desítku dávám jen   výjimečně, ale Všichni   dobří rodáci jsou film,   který můžu vidět třebas   tisíckrát a pořád mě   uchvátí. Nejen příběhem,   který popisuji velmi   neradostnou dobu naši   minulost, ale především   úžasnou poetikou, kterou   přináší režie Vojtěcha   Jasného a kamera Jaroslava   Kučery. Herce nejmenuji,   všichni byli skvělí.
Rene1
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.2.2008
Tohle je jeden z nádherných   filmů. Fantastické herecké   výkony, autenticky   působící zobrazení života   na malé moravské vesnici,   půvabná vizuální stránka,   dojemné lidské osudy, to   všechno dohromady vytváří   něco skvělého.
Nasudr
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 2.7.2011
Výborný film, ktorý   zanechal hlbokú brázdu. V   súčasnej dobe už nie moc   aktuálny, možno z   konzumného hľadiska menej   zaujímavý, ale inak   pravdivý a presvedčivý   príbeh z obdobia po vojne,   ktorý musí zaujať   náročného diváka. Veľmi   dobré obsadenie a vynikajúce   výkony hlavných i   niektorých vedľajších   postáv.
collen
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.8.2016
Mám k tomuto filmu trochu   osobní vztah ze studentských   časů, kdy byla moje   kamarádka jedna z dcer   Františka Slimáčka.   Informace o natáčení i to   jak si Vojtěch Jasný mapoval   situaci a informace, jsem   tenkrát měla z první   ruky.Ale to není podstatné,   protože se jedná o   mimořádně silný příběh   s pohnutými lidskými osudy.
mikee007
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.8.2016
Přijít
v pravou chvíli, nejspíš by   Rodáky Oscar neminul.   Vizuálně i dějově   působivé dílko si   "koleduje" o to, aby   ho diváci milovali a kritici   vynášeli do nebe...
Jenže.
Jenže už   uplynul nějaký čas a téma   kolektivizace zemědělství a   vztahů na vsi celkově tak   nějak celkově nefunguje.
Z kvalitního snímku tak   už je jen dokument   odkrývající kus našich   dějin. A podle mého, trochu   rozvláčný dokument.   Třebaže plný skvělých   hereckých výkonů.
trampnet
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.9.2012
+ R.Brzobohatý 12.09.září 2012
Film a herci mluví za vše   100 %.Taková byla doba,ale   duch tohoto filmu je platný i   v dnešní době.+2012 září   12.zemřel jeden z nej.pánů   herců.
Majdulka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.10.2009
Všechny filmy stárnou.   Viděla jsem ho poprvé   ještě před revolucí a   zanechal ve mně stopu a o to   tvůrcům určitě šlo.   Abychom se zamysleli nad   minulostí. R. Brzobohatý tam   byl dokonalý, ale nejen on.
Pavelpi
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.11.2015
Film,který jsem poprvé   viděl v roce 1969 a velice na   mě zapůsobil.Příběhy   vesnických lidí,přeměna   vesnice na socialistickou a   osudy sedláka   Františka,který stál za   svým je něco,co mi dlouhou   dobu zůstalo v paměti.Když   jsem film znovu viděl po roce   1989,všechno se mi znovu   vrátilo.Herecké výkony pana   Brodského,Menšíka,Brzobohat   ého znovu vytáhly do světa   jejich varhaníka   Otčenáše,Jořku s pyřkem a   Františka.Jsem rád,že jsou   z trezoru venku a můžou nám   znovu připomenout ty staré   časy dobrých rodáků…
miláček
Hodnocení:
Přidáno: 27.12.2009
Viděla jsem tento film někdy   počátkem devadesátých   let,vpodstatě ze   zvědavosti.Byl točen tady v   okolí a dá se říci,dlouhé   roky starší generace o něm   mluvila,Ať už jako o   senzaci,nebo dobrém filmu.Za   sebe musím přiznat-celkový   dojem vlastně žádný,asi   jsem očekávala mnohem víc.
kmotr
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.12.2008
kmotr
Vynikající film , který by   měl vidět každý aby si   připomenul zrůdnost   komunismu po , kterám jak se   zdá se někomu   stýská.Dávám deset bodů.
moudnik
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 13.4.2007
Poetika, poezie, krása   jazyka, to vše zasazeno do   výpovědi jedné generace   lidiček na moravské vesnici.   Dramatické
příběhy   jednotlivých postav   dokreslují charaktery   lidí,
kteří se jen   těžko smiřují s nesmysly   nastupujících řádů a se   změnami tyto zlořády   doprovázejícími. Mistrný   vypravěč
nemění   tempo vyprávění a nechá   naše nejlepší herce tvořit   s
radostí jim   vlastní. Menšík, Matuška,   Brodský a další si
zahráli s chutí a na   výsledku je to vidět.   Smutná krása, až
bolest se mísí s vůlí   žít a radovat se, ať je jak   je.
rstetka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.1.2008
Velice silný příběh   hrdého Františka v podání   Radka Brzobohatého kterého   nezlomil komunistický   režim.Velice se mi líbil   pysk v podání V.Menšika.
Soused89
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.6.2009
Když jsem tento film viděl   někdy kolem roku 1995   poprvé, velmi mě   uchvátil. Připadal mi velmi   smutný a příběhově   téměř dokonalý. Tenkrát   bych tomu filmu dal za deset   bez váhání.
Bohužel však, když jsem   se podíval letos, viděl   jsem, jak ten film   neuvěřitelně zestárnul.   Zestárnul ne o čtrnáct,   ale alespoň o třicet let a   rapidně stárnout bude   dál. V dnešní bude pro   diváky asi stále těžší   věnovat svou pozornost   filmu s takto pomalým tokem   vyprávění, kde ještě   polovinu stopáže zabírají   dechovkové pasáže. Je to   škoda, neboť postavy typu   Františka by se lidem měly   dávat za vzor, ale mám   takový dojem, že tento film,   navzdory své   nezpochybnitelné kvalitě,   boj se zubem času nakonec   prohraje a jednoho dne bude   (narozdíl třeba od   Skřivánků na niti)   působit vysloveně exoticky.
kmasek
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.8.2010
smutná a těžko   pochopitelná doba, film ve   mě vždycky vzbuzuje   negativní emoce. Skvělé   herecké výkony, navíc   orámovaný jedinečným   slovem Martina Růžka.
zelenyraul
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.10.2009
Mám tento film velmi   rád.Velmi.Ale vidět ho   prakticky nesmím.Kdykoliv ho   totiž vidím,krev mě kypí v   žilách,a nebo se mě   zalévají oči slzami vzteku   a bezmoci,a mít v tu chvíli   po ruce nějakého   komunistu,který by tuhle   všivou dobu obhajoval,asi   bych ho udeřil...a ne   jednou.Tak výborně a   přesně popsaná 50tá léta   nejsou asi v žádném jiném   českém filmu Děkuji   Vám,pane Jasný.Děkuji   Vám,pane   Brzobohatý...děkuji Vám   všem.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih54712minih547124 jezdci (2008) [Video] 
The Four Hoursemen n
minih42500minih42500Kanóni (1941) 
Great Guns n
minih13478minih13478Náhradník (1975) 
La Course à l'échalote n
minih35984minih35984Cirkus Humberto (1988) [TV seriál] 
Cirkus Humberto n
minih64709minih64709Ghosts (1997) 
Ghosts n
minih37170minih37170Drž hubu! (2003) 
Tais-toi n
minih3821minih3821Bestie musí zemřít (1969) 
Que la bete meure n
minih41066minih41066Motanice (1988) [TV inscenace] 
Motanice n
minih8116minih8116Hausbót (1958) 
Houseboat n
minih9299minih9299Jak svět přichází o básníky (1982) 
Jak svět přichází o básníky n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

84.9 %
5   - SvoKar
10 - argenson
10 - curil
7   - Erkul
10 - jarda53
7   - clara.bow
7   - green-tea
2   - Pitryx
3   - Angelika28
10 - hvezdyn
7   - Frolíček
6   - FLA
8   - Hugin
10 - M.A.G.
9   - ajaajena
1   - Petra.Barb
7   - Agostino
8   - georginaa
8   - LenC2
10 - BinLADIN

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146779
Osobností: 622561
Fotografií: 554951
Plakátů: 263507
Obsahů a biografií: 134611

Poslední komentáře

3000 mil na útěku (2001)

3000 mil na útěku
Sem tam jsem se v ději   ztrácel, ale jinak to byla   ucházející podívaná.   Chtělo to však více akce.   Další procenta strhávám za   hnusnou hudbu. Podruhé ne.

Autor: Pitryx | Hodnocení: 4 / 10

Arthur Newman (2012)

Arthur Newman
Ano, je to o útěku před   svou minulostí a je to   depresivní. Stejně   depresivní jako samotný   život ve středním věku.   Lze však z toho více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 8 / 10

Záchranný člun (1944)

Záchranný člun
Další povedený film mistra   napětí. Je zajímavé   sledovat, jak skupina   přeživších z torpédované   lodi německou ponorkou   dokáže diváka více >

Autor: Barney94 | Hodnocení: 8 / 10

Le convoi (2016)

Le convoi
Další snímek o poslání   někoho, komu se jednoduše   říká, ´Kurýr´. A jak   název prozrazuje, nebude   jeden. Převáží se konopí   a kupodivu více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 9 / 10

Spletenec (2009)

Spletenec
Šílený mutantský paskvil.   Genetika naruby. Natočit toto   příšerné dílo nedalo asi   moc práce. Nekvalitní   snímek natočen v roce 2009   více >

Autor: 261972 | Hodnocení: 2 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.22/0.167