Velký Waldo Pepper (1975)

Velký Waldo Pepper (The Great Waldo Pepper)
79.8 %
 
 

The Great Waldo Pepper

    Žánr: dobrodružný / drama
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 103 min.
„V roce 1926 objíždí pilot z první světové války vesnice po celé zemi...“
Robert Redford hraje Waldo Peppera, bývalého pilota z první světové války, který v roce 1926 putuje celou zemí se svým dvouplošníkem Curtiss JN-4 a živí se kaskadérskými kousky, jež ve svém letadle předvádí. Své válečné hrdinství čím dál víc nafukuje, ve snaze sehnat nějaký kšeft. Jeho fantazie nemá mezí, prohlašuje dokonce, že se popral s německým esem, bojovým pilotem Ernstem Kesslerem. Jeho nejlepší kamarád Ezra Stiles pracuje na vývoji jednoplošníku, se kterým by bylo možné provést nebezpečnou vnější smyčku a Pepper se samozřejmě přihlásil, že to vyzkouší jako první. Veřejný zájem o leteckou akrobacii značně klesl, a tak si musí pilot najít parťáka. Tím se stane dobrosrdečný bývalý konkurent Axel Olsson. Ale publikum není lehké získat, piloti se tedy rozhodnou, že se připojí k létajícímu cirkusu. Když se stane tragédie, musí Pepper čelit leteckým úřadům. Ovšem ani to ho neodrazuje a přemístí se spolu s Axelem do rostoucího Hollywoodu, tedy za předpokladu, že si změní jméno a obejdou tak zákaz úřadů. Brzy se na ně usměje štěstí a jsou najati jako piloti do filmu o hrdinských činech Kesslera. Waldo se konečně setká a bude dokonce bojovat proti svému mýtickému nepříteli, tentokrát doopravdy.

Zdroj: HBO Europe

režie:
George Roy Hill
 
 
hraje:
Robert Redford (Waldo Pepper), Bo Svenson (Axel Olsson), Bo Brundin (Ernst Kessler), Susan Sarandon (Mary Beth), Geoffrey Lewis (Newt), Edward Herrmann (Ezra Stiles), Philip Bruns (Dillhoefer), Roderick Cook (Werfel), Kelly Jean Peters (Patsy), Margot Kidder (Maude), Scott Newman (Duke), James S. Appleby (Ace), Patrick W. Henderson (Scooter), James N. Harrell (farmář), Elma Aicklen (farmářova žena), Deborah Knapp (farmářova dcera)
 
 
námět:
George Roy Hill (povídka)
 
 
scénář:
William Goldman
 
 
kamera:
Robert Surtees
 
 
hudba:
Henry Mancini
 
 
kostýmy:
Edith Head
 
 
střih:
William Reynolds
 
 
zvuk:
Peter Berkos (supervize), Robert J. Miller, Ronald Pierce, Roger Sword, Melvin M. Metcalfe, Dennis C. Salcedo
 
 
zvláštní efekty:
Ben McMahan (supervize), Bruce Wolke
 
 
masky:
Gary Liddiard, Fred C. Blau
 
 
producent:
George Roy Hill
 
 
kaskadér:
Frank Tallman (pilot letadla), James S. Appleby, Buff Brady, Steven Burnett, Erik Cord, Mickey Gilbert, Bob Harris, John Moio, Audrey Saunders, Dean Smith, Paul Stader, Buddy Van Horn
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.