Velký (1988)

Velký (Big)
73.6 %
 
 
 
Film na Blu-ray

Big

Další název: Veľký (SK)

    Žánr: komedie
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 1.10.1990        
    Délka: 102 min.
„Velký postavou, s duší dítěte, králem mezi hračkami.“
V životě každého kluka nastane chvíle, kdy si ze všeho nejvíc přeje být velký. Dvanáctiletému Joshovi Baskinovi se jeho přání splní, ale možná ne úplně tak, jak si představoval. Vypadá sice na pětatřicet, ale uvnitř zůstal malým chlapcem. A to, jak se brzy ukáže, není žádný med. Polekaná matka jej nepozná a zavolá na něj policii, nemá co na sebe, nemá peníze. Naštěstí má kamaráda Billyho, který mu pomůže z nejhoršího. Josh se rozhodne, že bude pracovat. A kde jinde by se cítil lépe, než mezi hračkami. Podaří se mu získat místo u hračkářské firmy MacMillan, ohromuje je spoustou výborných nápadů, dokáže se výborně vcítit do mysli malých zákazníků, zamiluje se do něj kolegyně Susan, ale přesto všechno by byl nejraději zase malým klukem. A protože je americký film Velký komedií určenou pro celou rodinu, třeba se mu to podaří. V hlavní roli filmu režisérky Penny Marshallové uvidíme Toma Hankse, který za svůj herecký výkon obdržel v roce 1988 Zlatý glóbus. Jeho partnerku ztvárňuje Elisabeth Perkinsonová.

Zdroj: ČT

režie:
Penny Marshall
 
 
hraje:
Tom Hanks (Josh), Elizabeth Perkins (Susan), Robert Loggia (MacMillan), John Heard (Paul), Jared Rushton (Billy), David Moscow (malý Josh), Jon Lovitz (Scotty), Mercedes Ruehl (Joshova matka), Josh Clark (Joshův otec), Kimberlee M. Davis (Cynthia), Judd Trichter (Adam), Dana Kaminski (recepčí v osobním), Linda Gillen (žena v červeném)
 
 
scénář:
Gary Ross, Anne Spielberg
 
 
kamera:
Barry Sonnenfeld
 
 
hudba:
Howard Shore
 
 
výprava-architekt:
Santo Loquasto
 
 
kostýmy:
Judianna Makovsky
 
 
střih:
Barry Malkin
 
 
zvuk:
Beth Bergeron
 
 
produkce:
James L. Brooks, Robert Greenhut
 
 
titulky-česká verze:
Zdenek Sirový (režie české verze)
 
 
dabing:
Gustav Bubník (Josh), Gabriela Osvaldová (Susan), Ladislav Frej (MacMillan), Jiří Štěpnička (Paul), Jiří Racek (Billy), Bedřich Šetena (Ředitel hračkářské firmy)
 
 
spolupráce:
Scott Schaffer
 
 
české dialogy:
Helena Kašperová
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.