ohodnotit
Popis / Obsah / Info k filmu Velké závody
Velký Leslie je všemi obdivovaný dobrodruh a kaskadér. Je také velký nadšenec automobilismu a považuje automobil za symbol pokroku. Proto navrhne významné americké automobilce, jejíž vozy považuje za nejlepší na světě, aby mu vyrobila speciální vůz na závod, jaký se ještě nikdy v historii nekonal. Z New Yorku do Paříže. Chce tak dokázat, že americké automobily nemají na světě rovnocennou konkurenci.

Profesor Fate by se také velice rád stal obdivovaným, ale veškeré jeho pokusy vždy skončí naprostým fiaskem. Když už sám není schopen dosáhnou obdivuhodných výkonů a rekordů, snaží se alespoň škodit Velkému Lesliemu. Ale ať udělá cokoliv proti němu, nakonec se jeho škodolibé činy vždy obrátí proti jemu samotnému. Vymyslí a postaví si vlastní vůz. Závod z New Yorku do Paříže bere jako velkou příležitost konečně porazit tolik nenáviděného rivala.

Slečna Maggie Dubois je emancipovaná mladá dáma, která velmi touží stát se novinářkou. Je ochotna pro to udělal v podstatě cokoli. Velice ráda by se zúčastnila závodu, aby mohla posílat do newyorských novin Sentinel čerstvé informace přímo ze závodu. Majitel novin nechce o něčem takovém ani slyšet. Nedovede si představit, že by pro jeho noviny pracovala žena. Naštěstí pro Maggie, je manželka pana majitele stejného smýšlení jako ona, a díky její pomoci se může Maggie zúčastnit závodu ve svém vlastním voze. Původně sice chtěla jet s Velkým Lesliem nebo profesorem Fatem, ale oba dva ji jednoznačně odmítli.

Hned na začátku závodu odpadne většina zúčastněných. O to se postaral profesorův spolupracovník Maximilian. Ve svém nadšení si ovšem nevšiml, že poškodil také vlastní auto, takže cestou ztratí motor. Tuto drobnou závadu se podaří opravit a druhý den již pokračují v soutěži. Dále pokračuje také Velký Leslie a slečna Maggie. Ta ale zvolila na tak náročnou cestu zcela nevhodný vůz, a proto v poušti odpadne. Naštěstí jela na prvním místě. Profesor Fate ji ponechá svému osudu. Galantní Leslie nabídne pomoc, z čehož má pramalou radost jeho spolucestující Hezekiah. Jednu noc závodníci stráví v městečku Boracho. Ani zde profesor nehraje fér, ukradne zásoby benzinu a zbytek zničí. Leslie a Hezekiah jsou nuceni za pomocí koňského spřežení dojet do nejbližší železniční stanice, kde chtějí doplnit zásoby benzinu. Aby bylo palivo na místě již při jejich příjezdu, použijí poštovního holuba k doručení objednávky. Slečna Maggie se totiž v noci ukryla ve voze profesora. Když byla odhalena, bez lítosti ji vysadili v poušti. Pokud ji Leslie dopraví k vlaku, je ochotna výměnou za tuto službu poskytnout poštovního holuba. To také učiní, ale již po několikáté poruší dohodu, a místo, aby odcestovala vlakem sama, podaří se jí do vlaku nalákat Hezekiaha. Ten je proti své vůli donucen na nějaký čas rozloučit se svým přítelem.

Na Aljašce závodníci vzdorují ukrutné zimě a medvědům, a aby nezmrzli, musí přespávat všichni pod jednou dekou. Do Ruska doplují na ledové kře. Zde se opět setkají Leslie a Hezekiah.

Velice důležitou zastávkou pro závodníky je Potzdorf, hlavní město Carpanie. Místní spiklenci využijí toho, že profesor Fate je dokonale podobný korunnímu princi Fredericku Hoepnickovi. Prince uvězní a profesora donutí, aby se nechal korunovat a poté abdikoval. Všichni závodníci musí spojit své síly, aby prekérní situaci vyřešili a mohli pokračovat v závodě. Ovšem ani zde neodolá profesor pokušení, a využije svého dočasného postavení, a nechá Velkého Leslieho uvěznit. Vše nakonec končí velkou šlehačkovou bitvou a závodníci opouštějí Potzdorf. Nyní už jim nic nebrání pokračovat v závodě až do Paříže.


Autor: Out-Of-Way

Popis / Obsah / Info k filmu Velké závody
Profesor Fate a Big Leslie jsou již dlouhé roky soupeři ve všech možných soubojích ať už ve vodě, na zemi, nebo ve vzduchu. A když se Fate uchyloval k nekalým praktikám a různým naschválům, vždycky zatím vyhrál Leslie.
Jednoho dne americký časopis Sentinel vyhlásil automobilový závod New York - Paříž. To bylo pro Fateho velké vyzvání na souboj s Lesliem. Závod okamžitě velkou popularitu, tak velkou, že ani reportérce Du Bois nebylo povoleno závod komentovat, natož se jej učastnit. Byla odmítnuta. Nepomohla ani přímluva Big Leslieho. Jenže Du Bois byla tak neustupná, že nakonec redakce svolila a povolila jí posílat reportáže.
Great Race neboli Velký závod byl v roce 1908 odstartován. Fate jako vždy v černém, tak jako jeho automobil Hannibal 8, oproti Lesliemu, který startoval celý v bílém i s bílým vozem Leslie Special.
Současně ze startem začaly i intriky Fateho a kupodivu i Magie Du Bois. Ta to ale udělala ze zištných důvodů, protože usoudila, že když pojede dál s Lesliem, bude mít čerstvé zprávy z trati, a jednak chtěla získat srdce Leslieho.
První zástavkou byl meěstečko Borache, kde se tankovalo a kde byli závodníci přivítáni originálním způsobem – zinscenovaným přepadením indiány. Večer poté zakončilo vystoupení královny západu Lily Olay a velkolepou rvačkou s jejím milým Texas Jackem. Toho poštval Fate proti Lesliemu a sám si natankoval a odjel, počitaje se zdržením Leslieho po rvačce.
A Leslie skutečně vyjel až ráno.
To už ale intriky profesora Fateho nabraly na síle. Ať už to bylo uprostřed Aljašky, nebo na urvané ledové kře. Dokonce se Fate uchýlil i k únosu – odvezl si Magie. Závod takto pokračoval napříč kontinenty, až závodníci dorazili na dvůr Frederika Hapnika, kterýřžto byl korunním princem Karpanie. Tady chtěl Fate využít dokonalé podoby s princem, ale moc si nepomohl. Princovi odpůrci, kteří chtěli získat v zemi moc, unesli prince a Fateho dosadili místo něj. Hned nato byl Leslie zatčen gardou. Kupodivu ho z vězení dostal Max, který potřeboval Fateho. Leslie mu pomohl potlačit palácovou vzpouru. Po korunovaci prince mohl závod pokračovat.
Závodníci se konečně ocitli ve Francii. Leslie vezl Magie a za nimi jel Fate s Maxem opatrně je sledujíc. Leslie během závodu začínal uznávat emancipovanou Magie, ale ta zase naopka přestala věřit. A zatímco se dohadovali, objevila se Effeilova věž, cíl závodu a tudíž i Paříž.
Při spatření cíle závodu se Leslie rozhodl, že ukáže, že Magie skutečně miluje tím, že závod prohraje. A skutečně zpomalil.
Fate byl až radostí nepříčetný , že konečně Leslieho porazil, ovšem jen do té doby, než pochopil, co jeho odvěký sok učinil. Ovšem takové vítězství muž profesorova formátu nemůže přijmout, a tak Fatemu nezbylo nic jiného, než vyzvat Leslieho na další závod. Tentokrát rozhodujíccí??

Zajímovosti filmu bylo natáčení dortové šlehačkové bitvy. Pro tuto scénu, která se natáčela kolem osmi dní bylo vyrobeno přes 2300 dortů. Sám Lemonn, který hrál profesora Fateho, musel vydržet přes 70 zásahů dortem. Jeho protivníka Big Leslieho si zahrál Tony Curtis
Blake Edwards režíroval film podle skutečné události – 12 února 1908 startoval z New Yorku závod do Paříže, kam závodníci dorazili 30 července téhož roku. Vítěz tohoto závodu ujel za 170 dní přes 22 000 mil. Exteriéry filmu se natáčely v Kentucky, Vídni, Paříži a v Salcburku a neposlední řadě i v Kalifornii.

Tony Curtis a Jack Lemmon si mimo tento film spolu zahráli ve filmu Někdo to rád horké. Magie Du Bois hrála Nathalie Wood, v roli Maxe se objevil Falk, kterého později proslavil Colombo.
autor a zdroj - Manicfilmdat a jeho archív


Autor: Edward52

Popis / Obsah / Info k filmu Velké závody
Slavný automobilový závod New York - Paříž právě začíná. Soupeři mají před sebou 20 000 mil. Zdolat je nebude nic jednoduchého, když mezi startujícími jsou i zlotřilý profesor a jedna emancipovaná mladá dáma…

Autor/Zdroj: /reklamní materiály videodistributora


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

80 % (36)
8   - Erkul
8   - jarda53
9   - clara.bow
8   - Justik66
8   - Edward52
8   - Bara.40
8   - melakara
9   - mikee007
7   - Faye
6   - Rene1
9   - nick4
8   - Out-Of-Way
10 - dandysek
9   - Ed
8   - zepo
9   - oulisna
9   - sakro
6   - kahi
8   - rosta12
5   - misoft

TV Program

ČT1 - Cestománie (1999) [TV cyklus]

16:45 - 17:15

7 minut již uběhlo
23 minut zbývá do konce

ČT2 - Nejvýznamnější operace 2. svět...

16:00 - 17:00

52 minut již uběhlo
8 minut zbývá do konce

NOVA - Kriminálka Las Vegas (2000) [T...

15:55 - 16:57

57 minut již uběhlo
5 minut zbývá do konce

Prima - Policie v akci (2017) [TV pořa...

16:50 - 17:50

2 minut již uběhlo
58 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 153418
Osobností: 638071
Fotografií: 584075
Plakátů: 277347
Obsahů a biografií: 140668

Poslední komentáře

Česká tajenka (2013) [TV pořad]

Česká tajenka
Nespravedlivý počet slov   tajenek v každém kole - 1   soutěžící má mnohem více   polí k hádání než 2 a   tím velikou výhodu! Tajenky   by měli více >

Autor: helcah

Rodina na prvním místě (2018) [T...

Rodina na prvním místě
Napětí trochu graduje a   oproti třeba dvoum prvním   dílům je to zajímavější,   ale porád rozvleklé a   chvílemi nijaké, snad to   dokoukám, ale moc nahoru to   už asi nepůjde, myslím   kvalitou.

Autor: FLA | Hodnocení: 4 / 10

Trestanec (2017)

Trestanec
Za mě fascinující příběh   o tom, jak se z kravaťáka   stane gangster se vším   všudy. Jak snadné je   nastoupit na nakloněnou   rovinu a více >

Autor: kockak1 | Hodnocení: 9 / 10

Lovci hlav (2011)

výborný thriller

Lovci hlav
Výborný, napínavý,   promyšlený thriller,   překvapivě dobře natočený   a neméně dobře zahraný.   Já tleskám a slibuji, že se   už nikdy na více >

Autor: kockak1 | Hodnocení: 10 / 10

Bohemian Rhapsody (2018)

Prostě vic než bůh

Bohemian Rhapsody
Když jsem videl tenhle film   tak jsem byl jak u vytržení   protože to bylo jako kdybych   ho zažil znovu. 2

Autor: RaistlinPetr | Hodnocení: 10 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.043/0.016